Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

A 18 éves fiam lelépett a kocsimmal. Amikor hívtam, felvette és annyit mondott, hogy majd szombat este jön, de nem mondta, hogy hova ment, miért vagy miből.

A rendőrséget nem akarom értesíteni, megbízok benne annyira, hogy ha azt mondja, hogy szombaton jön, akkor jönni fog, de elég ideges vagyok.

Mit kéne csinálnom?


2016. jún. 10. 16:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
8-as, nekem két felnőtt fiam van, mindkettőnek odaadtam az autót, MIUTÁN elkérték, megbeszéltük, hova megy vele, és kb. mikor ér haza. Ha bármelyik szó nélkül bevágódik, és lelép vele akár csak egy órára is, utána minimum két hétig nem vezet, ha ezt megpróbálta volna eljátszani, amit a kérdező fia, akkor valszeg csak a sajátját, aminek megkereste az árát, az enyémet soha többé.
2016. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
50%
* panaszkodhat
2016. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
6%
Jó neveljétek a gyerekeiteket akkor így,kössetek rá pórázt is.
2016. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hirtelen, hogy mit tennék. Az én fiamnak soha nem jutott eszébe szó nélkül elvinni a kocsimat. Én soha nem vertem meg a gyermekemet, ebben az esetben sem tenném, de megtudná, hol lakik az Atyaúristen az biztos.

És mi az, hogy azt sem mondja meg, hogy hol van??? A minimum, hogy tudom, ha baj van merre induljak.

Mit kéne csinálnod? Inkább így mondanám: Mit rontottam el?

2016. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%
Ők legalább nevelik. Nem azt mondták, hogy nem engedik a gyereket sehova. Hanem, hogy így nem engedik. Annyira sötét sok ember. Nem csoda, hogy a gyerekeik miket művelnek. Nem csak két véglet van. Nem kell mindent elnézni, de ettől még pórázt sem raknak rá.
2016. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy nem így neveltem. Eddig nem volt vele semmi probléma, pont azért ijedtem meg. Mint mondtam, megbízható és engedély nélkül soha semmit nem használt ( még a számítógépet is meg szokta kérdezni, mert régebben így lett nevelve ).

Meg tudom nevelni, nem erről van szó, de én is úgy gondolom, hogy fél éve van jogsija, kb azóta használhatja a kocsim, ha elkéri.

Csupán nem tudom hogy mi lenne a normális reakció erre. Egyébként nem rakhatom ki a lakásból, még van 1 év az iskolából ( rugó éves ).


Illetve többen említették, hogy hogy lehet hogy nem aggódok, nem vagyok kíváncsi hogy hol van. Olvassák már el a kérdést és a 3. Kommentet.

2016. jún. 10. 17:51
 17/29 anonim ***** válasza:
10%
Hagyd 15-ös, úgyse érti.:-)
2016. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%
Te ismered a fiadat, kérdező, ha egyébként rendes srác, lehet, hogy valami komoly ok van a háttérben, amit nem akart telefonon se elmondani. Azért legalább egy üzenetet dobhatott volna azzal, hogy bocs, majd mindent elmond, ha hazaér.
2016. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem elkövetett egy hibát, de egyenlőre nem tudjuk miért tette. Mivel neked is szükséged lehet a kocsira ma, vagy holnap, ez semmiképpen sem elfogadható, amit csinált. Mi is viszonylag sokan használunk egy kocsit, de mindig előre meg van beszélve, hogy éppen ki használja. Szombaton szépen elbeszélgetsz vele. aztán szerintem többet ne add oda a kocsit, mást nem nagyon tudsz csinálni, egy nagykorú gyereket már nem fegyelmezni kell, hanem a saját érdekeidet nézni, ha nem akarod, hogy ne használhasd a saját kocsidat, akkor a fiadat tiltsd le róla. Lényegében az már az ő dolga ennyi idősen, hogy kivel alszik és hol. Illetve szerintem az is enyhítő körülmény, hogy legalább szólt neked, bár ez alap lenne amúgy is.
2016. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
45%
senki nem mondta hogy rakd ki. a zár cserét úgy értettem hogy nincs bulikba mászkálás, ilyenek, egész nyáron menjen diákmunkára. Legközelebb kétszer is meggondolja ha nagyfiúskodik.
2016. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!