Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most miért van az, hogy a...

Most miért van az, hogy a szülő nem akar a gyerekének jobb életet mint neki volt? Ez ellen lehetne valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Nálunk is ez a helyzet sajnos.

2016. jún. 10. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
De mi akarsz lenni ? Amihez egyetem kell ?
2016. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Orvos.
2016. jún. 10. 18:31
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
Hát az drága mulatság, még a tandíjon felül is. Albérletbe kollégiumba mennél vagy maradnál otthon?
2016. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Otthon
2016. jún. 10. 18:42
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Először is az eltén nincs orvos képzés. Másodszor ha csak nem vagy zseni orvosi mellett nem tudsz dolgozni, annyit kell tanulni és a szüleidre nézve az legalább 6 év eltartást jelent utána pedig még 5 évig rezidens leszel, minimális fizetéssel. Bár most nagyon nyomják, hogy emelik a béreket de ki tudja... Nekem szüleim orvosok, mikor ők kezdték az egyetemet még jól éltek az orvosok, mire elvégezték addigra már nem annyira, most meg próbálnak fent maradni, mert mivel háziorvosok és nem kórházi dolgozók, ezért rájuk nem vonatkozik a beharangozott béremelés.


Tehát sok mindent nem tudsz ellene csinálni, maximum diákhitellel megoldod ha felvesznek államira, legalább a tandíjat nem kell fizetned.

2016. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Mindegy azt csak úgy irtam mert az emelt bioszom 96% és az emelt kémiám 98% lett.
2016. jún. 10. 19:03
 17/25 anonim ***** válasza:
75%
Az orvosi sokba kerül. Az ösztöndíj semmire nem elég. Sokat kell tanulni, mellette nem tudsz sehol dolgozni, mert nincs rá időd.
2016. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
:"( Ez Magyarország!
2016. jún. 10. 19:53
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

A jelentkezést beadtad egyáltalán? Vagy csak azon vagy, hogy mi lehetne. Ha nem adtad be, akkor dolgozz, tegyél félre amennyit csak tudsz és add le a jelentkezést amint lehet majd.

Gondolom nem álltok túl jól anyagilag, tehát fel fognak venni koliba. Minden egyetemen van valamennyi szociális ösztöndíj. Ez általában nem sok 10-20 ezer, de a kolit ki tudod belőle fizetni. Második félévtől van tanulmány ösztöndíj is, ez sem sok, de 10-20 ezret össze lehet vele kaparni. Ha nyáron dolgozol többet, diákszövetkezeten keresztül pl, akkor talán ki lehet ezt hozni úgy, hogy a szüleidnek ez ne okozzon nagy terhet.

Persze, ha egyszerű gonoszságból és irigységből nem akarnak hagyni, akkor én az orvosinál kicsit könnyebbet választanék a helyedben. Az orvosit nem lehet, vagy nagyon nehezen lehet úgy elvégezni, hogy a szüleid direkt hátráltatnának. Ismerős a gyógytornász mellett már tudott dolgozni picit, hogy ki tudja hozni, de a vegyész/biomérnök ismerősök is kevésbé vannak terhelve, mint az orvosok. Akkor inkább válassz valami picit egyszerűbbet az érdeklődési körödben, akár előre utána kérdezve az ösztöndíjaknak, mert jelentős különbségek vannak az intézmények között.

2016. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
87%

az orvosi egyetem tényleg a legnehezebb, mellette dolgozni nem lehet. persze tudom,ezt itt a gyakorikérdések és mindig van olyan, aki komplett háztartást vezet,gyereket nevel,12 órában dolgozik és mellette jogra és orvosira jár.. igen, biztosan így van.

viszont a való életben orvosi mellett nem lehet dolgozni. így is elég nagy kihívás időben elvégezni.. munka mellett egyenesen öngyilkosság. korlátozottak a támogatott félévek száma.. nem játék csúszni évi 2 milliós tandíj mellett. (amit ösztöndíjasként is ki kell fizetni,hogyha sokat csúszol és nincs több állami féléved).

úgyhogy ha tényleg ilyen jó eredményeid lettek az érettségin,akkor azt ajánlom,hogy próbáld meg az egyetemet. ha megvan a fejed egy orvosi szintű egyetemhez,akkor ne legyél gyári munkás.. márpedig majdnem 100%os emelt kémia és biosz érettségi azt mutatja,hogy lenne esélyed az egyetemen.

próbáld meg. hogyha jól megy,akkor szerintem diákhitel mellett is megéri elvégezni. mármint ugye államin lennél és diákhitelből fedeznéd a kolit meg a kaját,jegyzeteket,könyveket. (baromi drágák az orvosis könyvek..készülj fel rá.)

ha elvégzed az orvosit utána rengeteg helyre várnak tárt karokkal. igen,Magyarországon nincsenek megbecsülve. de máshol pár hónap munka után visszapengeted a diákhitelt. úgyhogy ha tényleg el tudnád végezni,akkor megéri felvenni a hitelt.

és még annyit tudsz csinálni,hogy korrepetálást vállalsz. pl biosz/kémia érettségire felkészítést. nekem sok ismerősöm járt "nem hivatalos" tanárhoz az érettségik előtt. orvosira jártak, nagyon szépen felkészítették őket. ilyen napi 1-2 óra korrepetálást meg be lehet vállalni.

csak rendes diák munka nem férne bele . főleg,hogy a diákszövetkezetek legalább 25-30 órát elvárnak egy héten. ennyit még egy könnyebb szak mellett is nehéz vállalni.. de ha megnézed,szóba sem állnak a szövetkezesek az orvosisokkal. de még a TTK-sokat is elküldik, mert tudják,hogy a sok labor és gyakorlat mellett úgysem tudnak annyit dolgozni,amennyit ők elvárnak.

a szüleid lehet nem támogatnának az elején..de szerintem idővel csak rájönnének,hogy büszkének kéne lenniük rád.. remélhetőleg majd megjön az eszük. mert ha jól értem itt nem is az anyagiakról van szó,hanem egyszerűen nem akarják,hogy egyetemre járj

2016. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!