Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most miért van az, hogy a...

Most miért van az, hogy a szülő nem akar a gyerekének jobb életet mint neki volt? Ez ellen lehetne valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Nálunk is ez a helyzet sajnos.

2016. jún. 10. 17:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
20# vagyok. a diákmunkás rész vidékre vonatkozik. gondolom Pesten több a lehetőség.
2016. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%

:"( Ez Magyarország!


Ezt miért írod? Miért az ország tehet arról, hogy te nem tanulsz tovább?

Hová adtad be a jelentkezésed? Merre laksz? Kellene kollégiumot fizetni, vagy a lakóhelyed közelében van az intézmény? Van-e lehetőséged még nyáron dolgozni vagy van-e egyáltalán valamennyi spórolt pénzed (pl. eddigi diákmunkákból)


A saját életünkből tudom, hogy el lehet érni ezt, csak akarni kell. Igaz, én "csak" két tanári végzettséget szereztem - a másodikat már munka mellett, a férjem egy agrármérnökit, majd munka mellett egy növényorvosi szakmérnökit úgy, hogy a család nem támogatott minket. (nekem a lakhatást/ellátást igen, a férjemnek már azt sem, hisz a főiskola ideje alatt már különköltöztünk)


Megtettük úgy, hogy engem bolti eladónak, a férjemet traktorosnak szánták a szülők, és bizony meg kellett küzdeni mindenért. Azóta sincs más diplomás a családban, de ez nem zavar minket. :)

2016. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%
nyilván ha lenne rá esély hogy nem egy büfé szakon akarod logatni a labád évekig támogatnának
2016. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
86%

"Ez Magyarország" :D Halvány f.ngod nincs arról, mibe kerül külföldön az, hogy elvégezz egy egyetemet, viszonylag kevés helyen van államilag finanszírozott képzés.:-)

Egyébként orvosi mellett is lehet melózni, én is megtettem, még ha ez nem is hihető egyeseknek. Köztársasági ösztöndíjra is lehet pályázni, ha ennyire penge vagy, szociálisan rászorulók kérhetnek szoctámot, pályázhatnak Bursa Hungaricára, nézz körül, mik a lehetőségek. Ha minden kötél szakad, az is megoldás, amit már írtak: gályázol egy évet, összegyűjtesz egy kis pénzt, és jövőre kezdesz.

Csak az a kérdés, hogy vagy-e annyira elkötelezett a továbbtanulásra, hogy vállalsz érte némi kényelmetlenséget, pl. azt, hogy amíg tanulsz, szegény leszel, mint a templom egere. A te céljaidat saját magadnak kell elérni.

2016. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
86%
Az eltén nincs orvosi,de van tanár,gyógypedagogus,pszihologus gyogytornász,logopédus,vegyészmérnök ,képzések vanak ,ha meg orvos akarsz lenni akkor keresd meg a lehetöséget,hogy kerülne kevesebbe szüleidnek ez a képzés.
2016. jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!