Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehetne erre a legkézenfekv...

Mi lehetne erre a legkézenfekvőbb megoldás?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekkorom óta bántottak fizikailag és verbálisan is. Bár inkább verbálisan. Először amikor fizikálisan bántalmaztak, olyan 7 éves lehettem. Anyának rossz napja volt, ideges volt, én pedig mindig ott voltam körülötte, valamit kérdeztem, ő pedig megütött. Ezek után volt még ehhez hasonló eset nem is egyszer. Érdekes módon testvéreimmel nem csinálta ezt. Mindig folyamatosan ment a veszekedés a pénz miatt és anyám elkezdett inni, majd szüleim elváltak. Ezek után is anya folyamatosan bántott, szinte sosem láttam mosolyogni, mindig hamar kiborult és mivel én voltam kéznél ezért rajtam lett levezetve minden.


15 éves voltam, amikor megismertem egy német srácot, aki akkor az osztálytársam volt, 1 évig cserediákként volt itt. Nagyon jól kijöttünk egymással és neten keresztül tartottuk a kapcsolatot. 2 évre rá összejöttünk, és azóta sokszor eljött hozzám, volt, hogy én is mentem hozzá. Miután leérettségiztem, odaköltöztem hozzá, mert egyszerűen már nem bírtam az otthoni szituációt. Anya tönkretette a kapcsolatot a legközelebbi rokonainkkal így nem is beszélek velük. Ezért nem láttam más megoldást, csak azt, hogy hozzá költözzek. Tudok németül és angolul is, valamint barátom sokat segített megtanulni azt a nyelvet. Az egyik ismerőse tudott nekem munkát szerezni. Jó, nem a legjobb, és kb csak 3 órát dolgozom, ergo ez csak egy részmunkaidős állás, de sokat gondolkoztam azon, hogy elmenjek egyetemre, így úgy döntöttem, hogy megpróbálom és majd lesz jobb is.


Anyám pár napja felhívott, hogy annyira egyedül van, a testvéreim is eltávolodtak tőle, szeretné ha hazajönnék. Nem hiszek abban, hogy megváltozott és csak magának köszönheti, hogy csak ott tart most, ahol. Annyira sok rossz emlék fűz hozzá, hogy egyszerűen semmi kedvem vele találkozni, nemhogy még visszaköltözni.



19/l


2016. jún. 11. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Megmondod, hogy itt már kialakult életed van, és nem akarsz menni.
2016. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg vele hogy miért nem akarsz menni ha kérdezi hogy" miért? "
2016. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért biztosan nem mennék haza. Van párod, munkád, terveid. Minek dobnál el mindent? Ráadásul olyanért, aki meg sem érdemli.

Csak akkor mennék haza, ha egyébként is haza szeretnék menni.

2016. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kialakult életed, párkapcsolatod, terveid, amik mind odakötnek, ahol vagy, butaság lenne mindezt felrúgni a kedvéért. Szinte kizárt, hogy megváltozott, ne tedd tönkre a saját életedet miatta!
2016. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyértelmű a helyzet.

Van 2 lehetőséged, maradsz, ahol van munkád, segítenek szeretnek,

Vagy visszamész oda ahol rossz volt, azok alapján hogy a testvéreid is otthagyták azt mutatja hogy jobb nem lett, és nem is érdekelted addig, amíg volt más.


Egyik mellett nincs ellenérv, másik mellett nincs érv.

Szerintem egyértelmű. Ne menj vissza. Egyetértek veled.

2016. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs kedved, akkor nincs kedved. Ez van.


Amikor meg lesz kedved, ki tudja, hogy lesz-e hova -kihez- menni.


Persze, hogy magának köszönheti. Majd te is magadnak köszönheted, hogy most talán félsz szembenézni vele.


Ebből élnek a pszichológusok.

2016. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!