Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom értelmét, ugye...

Nem látom értelmét, ugye szerintetek sincs? A legkézenfekvőbb megoldás befejezi lenne, nem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőm nincs, a múltam tragikomikus és nem a jelenben élek.

Kisebb-nagyobb gondjaim vannak, amelyek szépen elveszik minden kedvemet az élettől - alapból nem volt túl sok. Vesztes vagyok, ezt valamiért a környezetem nem akarja beismerni... Ami mostanában kicsapta a biztosítékot az az, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy elrontottam az életem és semmiféle értéket nem látok az életemben, igaz soha nem is kerestem dolgokat amivel "megtölthetném". Elvégeztem egy főiskolát, de semmit sem fogok érni vele, nem adott se önbizalmat, se jövőképet. Most jelentkeztem egy másik suliba, két ponttal csúsztam le a felvételiről. Nyilván én vagyok a hibás, mindig is egy erős 3-as tanuló voltam (állítólag meg lenne a jobb eredményhez az eszem), őszintén szólva mindig is inkább csak álmaim voltak, de nem céljaim. Ergo nem volt fontos tenni értük bármit is, nem törődtem magammal, el is rontottam az egészet, ez nyilvánvaló, legalábbis nekem - az, hogy erről a szubjektív családom hogy vélekedeik más kérdés.

A szerelmi életem egy tragikomédia. Évek óta tetszik egy lány, oda menni, megszólítani nyilván nem szólítottam meg. Mégis miért tettem volna, fent írtam, hogy semmi sem volt fontos nekem, az evidens az volt, ha csak távolról "figyelem". Ez még hagyján, mostanra olyan kicsinyes lettem, hogy mára az zavar, hogy ez a lány egy elit suli elit szakára jár, én meg itt szerencsétlenkedek a közepes(től kicsit jobb) jegyeimmel és érettségimmel. Szörnyű ember vagyok, nincs is értelme továb harcolnom...

A családomban is csak a baj van, jó lehetne nagyobb probléma is, de akkor is... belefáradtam abba is...

Egyetértetek abban, hogy nincs értelme folytatnom?

Lusta is vagyok hozzá, esélytelen is... meg tehetségtelen.



2012. júl. 31. 21:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Előbb talán meg kellene szólítani a lányt. Mit veszíthetsz, ha már mindennek vége?

Hidd el, nagyon fontos a mai világban a tudás és a papír is.

De azért mert most teljesen depis vagy, még nem leszel egy fosadék, ahogy a neved írja.

Keress fel egy szakembert vagy egy papot vagy gyülekezetet vagy nem tudom. Keress magadnak valami hobbit és ne add fel! Fiatal vagy még te a halálhoz és igen is van jövőd.

Akár egy 2 éves szakmát elvégzel és még gazdag is lehetsz.

Rajtad múlik minden. Ha elsőre nem is, de jegyezd meg, ami nem öl meg, az megerősít.

2012. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

nem értem mi bajotok van ahogy vége az iskolának és jön az első probléma az életben minden második fiatal inkább megölné magát



nyugi lesz még rosszabb is majd megszokod

2012. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
dehát még csak 23 éves vagy, majdnem gyerek:) előtted az egész élet, és azt kezdesz vele amit akarsz.semmiről nem vagy lecsúszva, valami egészen új dologba is belekezdhetsz.biztos voltak álmaid csak lemondtál róluk mert el vagy keseredve és úgy érzed neked semmi sem sikerülhet.mindenkinek vannak kisebb-nagyobb gondjai és mindenki él át hullámvölgyeket, de ha feladod sose tudod meg mit tartogat még számodra az élet.családi gondjai is mindenkinek vannak, szerintem nagyobb gond ha valakinek például nincsen családja.az iskola miatt se legyél szomorú, jelentkezz más iskolába vagy végezz el valami tanfolyamot amivel aztán el tudsz helyezkedni.biztos érdekel téged valami:)mi az amit legszívesebben csinálnál?
2012. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
nem unod még a nyavajgást??? aszittem, már felkötötted magad... egyszer egy héten azért elég elríni a bánatodat vaze.
2012. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

XD A múltkor törölték a kérdésemet, nem hagytak "játszani". Egyébként is, ha nyavalygok, legalább még egy indokot szerzek ahhoz,, hogy befejezzem.:)


Más: nem akaraok odamenni ahhoz a lányhoz. És még mindig nem látom értelmét folytatni, illetve megpróbálni. Mégis mi értelme lenne? Semmi. Most már semmi.

2012. júl. 31. 21:36
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
ok. akkor szia. elmondtad, oszt csá. te most kinek bizonygatod, hogy lúzer vagy? nekünk minek? magadnak meg nem kell, hisze leírtad.
2012. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Az ahol most tartasz,csak magadnak köszönheted.Ahelyett hogy ostorozod magad,tűzz ki magad elé egy célt amit el akarsz érni az életben és ez lebegjen a szemed elött.Tudom nem könnyű felállni,de ha nem rázod meg magad akkor az élet maga alá gyűr.És a gondoltaidat cseréld le inkább pozitivra,hogy értékes,tehetséges vagyok!!A gondoltaoknak teremtő erejük van...,ilyen negativ hozzáállással,gondolatokkal csak a negatívat fogod bevonzani,a vonzás törvénye....
2012. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ó te kis szerencsétlen!De birlak sajnálni,kár hogy nincs rá időm!

Jó,hogy járhattál fősulira,bezzeg ha 17 éves korod óta húznád az igát,és nyögnéd a szüleid kőkemény adosságát,tudván hogy még 10-15 évig nem is álmodhatsz se nyaralásról se gyerekről de még egy icike picike kicsi esküvőről sem,és még a "lakásod" se biztos,hogy megmarad, akkor biztos több kedved lenne élni!!!


Hogy lehetsz ennyire vak?!?!?!!

Mindenkinek vannak gondjai,valakinek még gyerekkora sincs(!),mert egyik napról a másikra KELL felnőnie!

Te meg itt sajnáltatod magad,mert lusta vagy változtatni?!?Gondolkozz ember!!!!!!!!!!!

Előtted a sok lehetőség!!!


Kezdj valamit azzal a k.rva diplomával!!Neked nem ölték meg az álmaidat,kezd el valóra váltani őket és ne itt csorgasd a nyálad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Jujj de dühös vagyok rád!Szerencséd,hogy nem állsz itt elöttem,mert jól megráználak)

(És most lehet lepontozni amiért nem ápolgatom a kicsi lelkét,mint ti.Sajnálom,én az ilyeneket nem tudom sajnálni.Megkapta az élettől a lehetőségeket,de nem él velük....wááááááááá!!!!)

2012. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak igaza van... DE... mindenkinek meg van a maga keresztje. Kisebbek, nagyobbak... Az enyém mások szemében apróság, de attól még dönthetek úgy, hogy semmit sem akarok kezdeni ezzel az egésszel.


A példádban leírt embereket meg tényleg sajnálom, de legyek már annyira önző, hogy az én apró kis gondjaim "nagyobbak" legyenek másokénál!


Egyébként sz@rt sem érek a sulival, mert semmit se tanítottak... nevetséges volt az egész.

2012. júl. 31. 21:51
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek mentél oda?Ha már mindenképp fősuli kellett,legalább mentél volna oda,ami hasznos is neked.

Komolyan mondom az elkényeztetett sz.rjankók viselkednek úgy mint te!Akiknek világ életükben fényesre nyalták a se..ét!


És igen!Önző vagy!!!!!!!!


8.voltam

2012. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!