Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleimet nem érdeklik a jegyeim?

Figyelt kérdés
Nem bánnyják akár hanyas vagyok, csak ne bukjak meg, bár ha megbuknék se érdekelné őket. Azt mondták tisztába vannak vele, hogy nem vagyok annyira okos mint pl apum aki tanulás nélkül végigcsinált mindent. Azt mondják mindig, hogy magamnak tanulok őket nem érdeklik, hogy hanyast hozok haza. Ez szerintetek jó szülői magatartás? Engem különösebben nem zavar, mert így legalább azt csinálok amit akarok sose kell tanulnom csak ha akarok.

2016. jún. 14. 12:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A jó jegyek elérésében az a pláne, hogy megtanuld önmagadból kihozni a legtöbbet, és elhidd magadról, hogy jó/kiváló vagy. Nyilván az ember nem lehet mindenből kitűnő, de kicsit sz*r érzés, ha végignézel a bizonyítványodon, és mindenhol azt látod, hogy "közepes", "elégséges". Megelégedni a középszerrel csak azért, mert anyádék nem tolnak le, amiért nem törekszel a legjobbra, hát, nem tudom, én biztos nem így csinálnám.
2016. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. A gyerek munkája a tanulás. Komolyan kell venni. Legalábbis egy értelmes szülő így tesz. A munkahelyen sem lehet ilyen luxust megengedni, hogy nem érdekel ez meg az. Kívánom az ilyen szülőknek, hogy ilyen leszarom stílusú, lusta orvos lássa el őket.
2016. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Akit hasonlóan "neveltek" a szülei.
2016. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#22/#23: Anyámat is így "nevelték" (IDÉZŐJELBEN, MERT AZ MILYEN COOL), és pont orvos lett belőle. Nem találtad el, nagyon komolyan veszi a munkáját, mindig a legjobbat hozza ki magából. De szerintem inkább legyen valakinek "átlagos" állása, amivel nem keres fél misit, minthogy 16 évesen beleőrüljön a teljesítmény-központúságba és öngyilkos legyen vagy elmegyógyintézetbe kerüljön (élő példa van rá, sajnos).
2016. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Jó, mert te fogsz rájönni a sulis évek végefele, hogy tanulj.
2016. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!