Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleimet nem érdeklik a jegyeim?

Figyelt kérdés
Nem bánnyják akár hanyas vagyok, csak ne bukjak meg, bár ha megbuknék se érdekelné őket. Azt mondták tisztába vannak vele, hogy nem vagyok annyira okos mint pl apum aki tanulás nélkül végigcsinált mindent. Azt mondják mindig, hogy magamnak tanulok őket nem érdeklik, hogy hanyast hozok haza. Ez szerintetek jó szülői magatartás? Engem különösebben nem zavar, mert így legalább azt csinálok amit akarok sose kell tanulnom csak ha akarok.

2016. jún. 14. 12:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor végülis nincs baj ezzel a helyzettel. Viszont most én is adok neked egy atyai jó tanácsot: ha nem is kinyúlásig, de tanulj, hogy elérd a nemes céljaidat! Oké? :)
2016. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk 8-ig ment az, hogy hazamegyek, elmondom a jegyeket. Utána már nem mondtam el egyet sem. Nem is érdekelte Őket, csak a félévi meg évvégi.

Abban volt jó, hogy 1-1 rossz jegy miatt nem volt vita, ami meg rossz volt, hogy nem bíztattak, meg sem dícsértek. "Magadnak tanulsz fiam" :)

Persze, én a jó jegyet sem mondtam el.

2016. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%
" nekem is megvan az eszem de nekem nem a tanuláshoz hanem máshoz" Általában ezzel etetik magukat a lusták, a gyengébb képességüek, stb.
2016. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
De nem etetem magamat tényleg nagyon jó a humorérzékem, a tanárok szerint is :D
2016. jún. 14. 16:01
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
A szüleid tökéletesen csinálják: a jó jegyért dicsérnek, a rosszra meg nem szólnak semmit. Pont jó módszer. Viszont (ez csak egy tanács) próbált tartani a 3,8-as átlagot és abból ami érdekel téged legyél legalább 4-es. :)
2016. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is ez volt, csak anya azért nem tudott így törődni velünk(én + testvérem), mert látástól mikulásig dolgozott. Mondjuk ha egy tárgyból nagyon nagy gáz volt(pl matek), arról tudott anyám. Egyébként is tudja, hogy nem vagyok belőle észlény.

Problémás gyerek se voltam. Mindig készültem az órákra. Néha becsúszott 1-1 rosszabb jegy, de mindig kijavítottam valahogy.


Szerintem egy szülő azért csak tudja, hogy miből jó és gyengébb a gyereke, ha meg olyan nagy gáz van, akkor előbb-utóbb úgyis kiderül.


De nem volt ez rossz stratégia. Sose stresszeltem magam a tanulás miatt, hogy jaj becsúszik egy 4-es és jár érte 1 hónap szobafogság. Az átlagom nem volt olyan rossz(3,5-3,8 közötti) és szerintem egész sokra vittem az életben. Dolgozom, járok főiskolára(önszántamból és itt még jobb az átlagom mint középiskola alatt).


Nem kell linkeskedni és nem lesz semmi baj.

2016. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem egyáltalán nem normális.Ezért is vetődött fel benned a kérdés ,hogy normális e. A szüleidet érdekelnie kellene a jegyed amit hozol hiszen a későbbiekben elég sokat fog számítani , és nem árt ha megszokod , hogy hétközben szinte minden nap kell tanulnod! Nem mindegy hogy gimibe vagy szakközépbe kerülsz, nem mindegy hogy az érettségi előtt milyen jegyeid vannak és hogyan érettségizel, nem mindegy hogy egy irodában fogsz e dolgozni havi 300E fizetéssel vagy majd kőműves leszel 100E forintért!
2016. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem igy kellene kifejezniuk higy sajatmagadert vagy felelos, magadnak tanulsz. Gyereket sertik meg ezzel hogy kinyilvanitjak hogy nem erdeklik a jegyei. Legalabb par havonta elkernem az ellenorzojet ha gyenge egy-egy tantargybol.

Engem sem ellenoriztek sose..megmutattam az ellenorzom mikor ala kellett neki irni es ennyi. De en 4es tanulo voltam, biztak bennem hogy kijavitom ha rossz jegyeim voltak.

Es igenis erdekelje egy szulot, hogy ki lesz a gyerekbol kesobb. Egy gyerek nem tudja annyira felmerni a felnottek helyzetet, mit is jelent jo allast kapni, megfelelo fizetesbol eltartani a csaladod. Szulo felelossege felkesziteni az eletre, celiranyt javasolni hogy meg tudj elni valamibol es ne a szuleidre legyel rautalva.

2016. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A jövőbeni terveidről azért szoktatok beszélni? Mert az oké, hogy nem kell mindenkinek diploma, pláne, ha nem igazán jó képességű, elkötelezettsége sincs, jó szakemberből is hiány van. Viszont ha olyasmi munkára érzel vágyat, amihez felsőfokú végzettség kéne, akkor ez a fene nagy szabadság visszaüthet. Keresett szakmát adó, jó szakközépbe négyes-ötös bizonyítvány kell, némelyik be nehezebb bekerülni, mint egy átlagos gimibe, bár nem írtad, hányadikos vagy. Nálunk van kéttannyelvű, vendéglátóipari-turisztikai, ill. egy másik, pénzügyi-informatikai jellegű szakközépiskola, ahol válogatnak a jelesek között, kettes-hármassal nem is érdemes próbálkozni. Ha te pontosan tudod, hogy merre tovább, és úgy tanulsz, hogy ahhoz a feltételek meglegyenek, oké a módszer, egyébként nem.
2016. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nálam az ment ha rossz jegyet kaptam akkor így meg úgy, ha meg jót akkor "magadnak tanulsz". Hát, mit ne mondjak, nem így kell motiválni az embert :D Anyám meg mindig az előzővel jött.

400 pontos érettségivel mentem 280 pontos egyetemre (igazából csak a kevés jelentkező miatt alacsony a ponthatár). Anyám meg reklamált hogy több pontom is lehetne.


De abban igazuk van, hogy magadnak tanulsz, neked kell(ene) kitalálni hogy mit akarsz kezdeni magaddal, és ahhoz igazítani a tanulásosdit. Ha neked megfelel a szalagmunka és robotolás, pénztáros, árufeltöltő, esetleg kamionsofőr később, akkor tényleg felesleges 560 pontos érettségit csinálni, ha meg nem, akkor meg magadtól is rá kéne jönnöd hogy tenni kellene valamit a céljaid elérésének érdekében.


Én annyival tennék többet, hogy megkérdezném, hogy mégis mi a terved, és felvázolnám, hogy ez alapján mit kéne tenned, és a jelenlegi állással mennyire állsz hozzá közel, aztán ha akarod megfogadod, ha nem akkor meg magadra vess, ha nem jön össze.

2016. jún. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!