Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs diplomája, akkor már...

Nincs diplomája, akkor már nem jó?! Milyen felfogás ez?

Figyelt kérdés

Férjemnek nincs diplomája, 2 éves okj-s képzése van, de engem ez nem zavar, nekem ez nem volt szempont, én azért szeretem Őt aki. A fodrászunkkal beszéltem ahova anyu is jár már nagyon régóta és sok mindent megosztanak egymással, a fodrász azt mondta, hogy Anyunak a férjemmel csak az a baja, hogy nincs diplomája meg lusta. Csak tudnám miért mondta, hogy lusta, mikor rendesen dolgozik, nem is keveset meg otthon is besegít nekem. Anyu pàrja meg 10-15 éve nem dolgozik, nem beteg, csak lusta elmenni dolgozni, Anyu tartja el. Szóval nehogy az én férjemet titulálja már lustànak. Szerintem nevetséges. 😃

A másik meg az, hogy csak tudnám, hogy minek zavarja, hogy nincsen diplomája, nem ezek alapján kéne valakit megítélni. Örülhetne inkább, hogy a lánya egy rendes férfihez ment hozzá, aki tiszteli és nagyon szereti. Egy szülőnek ez nem is fontos?!

Mondjuk a családom ilyen: " Ha nincs diplomád kb senki vagy" felfogás, sajnos. 😞

Nekem diplomàm van, de semmit nem érek vele, a szakmámban mindenkit alulfizetnek, sokat érek vele, Férjem legalább tud lépkedni a ranglétrán és rendesen megfizetik.

Anyósomék sem diplomàsok, tudom ez is csípi a családom szemét, de nem igazán érdekel, mert èn ismerem őket, hogy milyen emberek. :)


2016. jún. 17. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

én biztosan beszólnék anyámnak,hogy ne játssza a tökéletest,amikor az ő férje 15 éve baszik elmenni dolgozni. sokat ér a diplomával,hogyha otthon vakarja ilyen hosszú ideje.

a te párod legalább dolgozik stb.. amúgy sem minden a diploma.te is írod,hogy hiába van neked,nem keresel olyan jól,mint a párod diploma nélkül..szóval nem értem anyukádat.. én mindenképpen megbeszélném vele. ha nem bírja ezt belátni,hogy nincs igaza akkor meg ritkábban látna..

2016. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Elég buta felfogás. A diploma mellé nem osztanak intelligenciát, empátiát. Sajnos ez sok "értelmiségin" látszik. Ráadásul sok sikeres, gazdag embernek nincs is. Pl. Jamie Oliver is lusta mert szakács és nem mérnök /jogász /orvos ?
2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg ilyen sznob ember van. Az ő párja a legjobb példa arra, hogy a diploma sz.rt sem ér kitartás, dolgozni akarás nélkül. Ellenben ha az utóbbiak megvannak, akkor diploma nélkül is jól lehet boldogulni sok szakterületen.

És ugyebár a diploma észt sem ad. Közhely, de igaz. Empátiát, nyitottságot, toleranciát, elfogadást sem adnak a diploma mellé.

Szerintem is próbáld megbeszélni ezeket anyukáddal, ha meg nem változtat a hozzáállásán, minimalizáljátok vele a kapcsolattartást.

2016. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Anyádék a bizonyíték, hogy a diploma nem jar különösebb intelligenciával...
2016. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


A vicc az, hogy a nevelőapámnak sincsen diplomája, meg ahogy írtam 15 éve nem dolgozik, pedig jó erőben van, de nem csoda, hiszen meg van kímélve. Csak akkor Anyu ne bíràlgassa a fèrjemet, aki meg rendesen dolgozik. Amúgy szüleim is diplomások, de elváltak, aztán Anyu mégis egy munkakerülővel jött össze és már vagy 10-15 éve együtt vannak. Anyunak se lesz nyugdíja, mert magánvállalkozó és minimálbérre van bejelentve, nevelőapám se fog sokat kapni, mert kb alig dolgozott. Nem tudom mit fognak kezdeni magukkal, ha nyugdíjasok lesznek...

2016. jún. 17. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Ó, hát itt van a kutya elásva kedves kérdező. Nyugdíjaskorban majd a te ajtódon fognak kopogtatni, hogy leszel szíves eltartani őket ha már felneveltek. És sokak fejében él, hogy diplomával lehet jól keresni, ezért mondja annyira kedves édesanyád, hogy a férjednek nincs és hajaj..
2016. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért vigyázz azzal hogy valaki ezt mondta és valaki azt. Nem lenne szabad elhinned mindenkinek mindent. A fodrász alapból szarkeverő hiszen vissza mondta. Kérdés igazat mondott e. Én mielőtt vádaskodnék finoman megkérdezném anyumat mondott e ilyet. Ha igen akkor számonkérném.
2016. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, hát ha a fodrász mondta, akkor az úgy is van. Akkor az szentírás, biztosan igaz. A fodrász egy hiteles informátor.
2016. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

"És ugyebár a diploma észt sem ad"

Azt nem, sőt, még eszet sem... viszont ész nélkül nem lehet megszerezni. Miért gondolják az egyszerűbb emberek, hogy a diploma bármit ad? Neked kell adni rengeteget, tudást, szorgalmat, hogy megszerezd. Fordítva gondolkodtok.

2016. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es: azzal egyetértek, hogy kell valamennyi IQ ahhoz, hogy diplomát szerezz. Viszont a szorgalmat nem adja neked senki, hanem vagy szorgalmas vagy, vagy nem. A diplomához a tudást is te magad szerzed azáltal, hogy bejársz órákra, könyvtárba egyetemen és tanulsz. Oké, hogy a tanáraidtól, de az a te döntésed, hogy kell-e neked vagy nem.

Annak pedig, hogy diplomát tudsz szerezni, jóformán semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyire vagy nyitott, empatikus, toleráns, emberséges, mennyi önreflexióval rendelkezel, mennyire akarsz dolgozni. Ezek pedig sokszor sokkal többet számítanak, mint a diploma.

2016. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!