Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sincs félni valóm...

Szerintetek sincs félni valóm gyerekemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok,és mostmár majdnem rebdszeresen rámtörnek a rémálmok sirógörcsök éjjel,hogy milyen lesz az apám a lányommal.Apu állitása szerint nem alkoholista de a napi min2 liter bora megkell legyen kiskorunk óta.Az a baj ha iszik agressziv és pont ez ami mostanában egyre sürübben előjön bennem,kiskoromban sokatvert,bántott.és félek a gyereket is fogja ha elviszem és ő piásan hazajön.Csak velünk volt ilyen,amugy mindenkivel mézesmázas volt akkor is.anyu aztmondta soha nem bántanáazunokáját,de én félek tőle.

Szerintetek?


2016. jún. 18. 03:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A bizalmat mar nálad eljátszotta, egyedül nem hagynám a gyerekkel ettől meg a nagyszülő látogatás belefér. Ha megis később nagyszülőkre bíznad es előfordulna ilyen onnantól gondolom a kapcsolat megszakítása lehet vele a cél es közölni, hogy nen szívesen látott vendég nálatok sem. Nagymama persze nyugodtan jöhet. En igy kezelnem.
2016. jún. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tesz jot a babanak. Idegeskedes, foleg ilyesmi miatt ami konnyen megoldhato. Mindig legyel a gyermeked mellett, ha Apud is jelen van. Ha pl. latogatoba mentek, akkor mennyen a ferjed is veletek. Lehet az sem artana, ha kozolned az Apaddal, hogy ha nem fejezi be a pialast, akkor keveset fogja latni az unokajat. Hozzatok meg inkabb Anyud jojjon latogatoba, mert kulon laktok ugye?
2016. jún. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ráhagyni a gyereket.

Sőt,ha azt látnám.hogy ittas még a felúgyeletemben sem engedném,hogy érintkezzen a gyerekekkel.

2016. jún. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen felesleges idegeskedned.

A teendőd annyi, hogy ne hagyd majd ott náluk a gyerekedet, csak úgy vidd át látogatóba, ha te is ott vagy vele.

Nem fogja bántani a papa az unokáját, akármilyen tulok is.

2016. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a valaszadoknak 😊 Ilyen miatt ne stresszelj, feleslegesen arthatsz a babadnak 😊 Az en nagypapam is ivott, bantotta a mamamat is... Az unokait viszont imadta, a hangjat se emelte fel stb. En azt mondom, sose hagyd kettesben vele ha felsz ettol, es akkor biztos nem lesz gond. Most az a legfontosabb hogy nyugodt legy, csak erre koncentralj! Ez a dolog a leheto legegyszerubben orvosolhato, kar aggodni miatta jelenleg.
2016. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én azt tanácsolom próbálj vele beszélni mondd el mi a helyzet! Ha ez nem si kerül, akkor a leendő nagymamával kell beszélned, hogy ha ők jönnek, akkor dugja el a piát majd amikor elmentek elő veheti.Tudom ez nem a legjobb megoldás mert nem fog róla leszokni de alkalmanként lehet így. Ha hetente egyszer-kétszer megtörténik ez akkor el lehet ezzel lenni egy darabig. Másik megoldás az lehet, hogy amíg ti elmentek a nagyihoz addig őt elkülditek valahova. A picinek nem érdemes megismerni milyen egy alkoholista és fel fog nőni nagyapa nélkül is én is úgy nőttem fel. Remélem tudtam segíteni
2016. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
édesem csak rádjött a szülés előtti para csak az agyad másra terelte át. Nekem nem sima alkoholista apám van hanem még depressziós és skizofrén is. Még nincs gyerekem de eldöntöttem, hogy ha egy mód van rá ő meg sem fogja tudni hogy lett gyerek ameddig csak lehet nem kötöm az orrára. Amikor pedig megtudja(mert örökké úgysem marad titokban) akkor is bizonyítani tudom hogy problémája van és még ha köteles is lennék vele tartani a kapcsolatot kikötném hogy oké havi egyszer megnézheti de csak hivatalos személy jelenlétében leszek hajlandó. Amúgy többnyire az ilyen emberek tényleg próbálnak jó nagyszülők lenni, mert próbálnak tiszta lappal indítani ha már szar szülők voltak akkor jó nagyszülők legyenek, persze idővel ez a lufi is kipukkad csak pár évig tartják magukat.
2016. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.igazatok van.előre kár ezen kattognom.csak rámjött megint ez a sírás meg az álom és bepánikolok.Igen külön élünk tőlük.Anyukám aztmondta inkább a kezét vágná le apám mint az unokáját bántsa.lehet igaza lesz,mert ahogy beszél róla teljesen más mint velem volt.az igaz,hogy valószinü soha nem tudom elfelejteni majd neki amiket velem tett,és ezért nem bizok meg benne gyerekemmel kapcsolatban sem
2016. jún. 18. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez talan nem is a gyerekrol szol, talan nem a nagypaparol es nem rolad.

Miota vagy ilyen ideges termeszetu? Gondolkodtal azon, hogy megprobalsz valamilyen stabilabb lelkibeket elerni? Tudom, sokan mondjak, a stressz az elet elkerulhetetlen resze, de az, hogy remalmok gyotornek mert nem tudsz nem gondolni valamire ami 1, a tavolabbi jovoben van, 2, nem is biztos hogy megtortenik, egyaltalan nem egeszseges. Arthat a babanak, ramehet az egeszseged, es a hazassagod is.

2016. jún. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De sajnos hiába probálok nyugodt lenni stresszes vagyok már régóta.Tudom lehet nemfog bekövetkezni lehet,mert ha valami olyan dolog van amit apuval együtt a család csinál,én ugy állok hozzá:

Na mert majd hül...e issza magár meg minden.és soha nem.mindig meglep vele,és olyankor lelkifurdalásom van,mert sokstor már mikor nem iszik vagy minimálisat,amit más ember is max1 pohárral már rondán beszélek vele.pedig imádja már most az unokáját.meg nagyon félt minket.

2016. jún. 19. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!