Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne veszeke...

Mit csináljak, hogy ne veszekedjenek velem folyton, amiért nem vezetek?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a jogsit, mert szüleim nagyon erőltették, hogy muszáj, anélkül nem lehet élni, stb, naponta 5-ször biztos elmondták, annyira untam már, hogy elmentem autósiskolába, és összehoztam, gondoltam akkor majd elégedettek lesznek, és békén hagynak.

Utáltam az egészet, és halálfélelmem volt mindig a kocsiban, pedig más mellett ülve elvagyok bármilyen sebességnél bármilyen úton, nem vagyok parázós.

Azóta akárhova kell mennem, változatlanul bicajjal vagy tömegközlekedéssel járok. Most meg ez a bajuk, mert hogy minek csináltam jogsit, ha nem vezetek.

Nem fogják fel, hogy nem szeretem, nem akarom, és félek közben, ami még veszélyes is (másokra nézve is).

Mit csináljak velük, hogy békén hagyjanak ezzel végre?


2016. jún. 20. 12:45
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
86%

Valóban hasznos dolog lehet egy jogosítvány, ezzel nem lehet vitatkozni. Viszont olyan ne üljön autóba, aki stresszel, fél vezetni, ingerült, egyrészt tönkreteszi a saját idegrendszerét, feszült, veszélyezteti saját és mások testi épségét pl. azzal, ha megijed valamitől útközben és úgy kapja el a kormányt, hogy karambolt okoz. Ez nem arról szól, hogy tud-e valaki rendesen vezetni. Lehet valaki jó és ügyes sofőr alapjában véve, de ha fél, veszélyes!

Aki azt mondja a kérdezőnek így is, hogy menjen vezessen és csinálja, attól kérdezem, ha egy ilyen sofőr, aki ingerült és kapkod neked megy, balesetet okoz, akkor bezzeg tudnád szidni a k. anyját, hogy az ilyen minek ül autóba ugye?

2016. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom miért hiszik az emberek, hogy aki levezetett 30-40 órát és kapott erről egy papírt, az már tud vezetni. Nem, nem tud. Előbb rutint kell szerezni, ahhoz viszont be kell ülni a kocsiba és vezetni. Nem kell rögtön elmenni a világ másik felére, elég 1-2x elszaladni a boltba, vagy ide-oda, és akkor szép lassan elkezded majd érezni a kocsit. Egyedül se kell lenned, összeszeded anyád/apád vagy valakit aki már jól vezet és gyerünk (de ne ilyen veszekedős ember legyen mert azzal nem vagy előrébb).
2016. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
11 Az nem kap jogosítványt, aki annyira stresszes. Tudom, mert én sem kaptam. Nekem addig ment jól a vezetés amíg nem jött valaki szembe, mert attól lesokkoltam, leginkább attól ha olyan forgalmi helyzet volt, ahol döntenem kellett, stb. Aztán szépen mondta az oktató, hogy szerinte én ne vezessek és nincs is jogosítványom azóta sem, szóval akinek sikerül jogsit szerezni az alkalmas a vezetésre, de kell gyakorolni, az nem jó ha valaki a jogsi megszerzése után 2 évig bele se ül az autóba, mert akkor kezdheti a tanulást az elejéről.
2016. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Ment, nem bénáztam, és eddig szerencsére nem volt olyan helyzet, hogy leblokkoltam volna, de tudom, hogy bármikor lehet, végig ömlött rólam a víz, és bármit megtettem volna, hogy kiszállhassak a kocsiból.

Minek erőltessem, ha ennyire rossz? Megvan az a nyomorult jogsi, ha valamikor x év múlva az életem fog tőle függeni 5 gyerek mellett, akkor lehet hogy máshogy látom majd, és kellő motivációval összeszedem magam, és veszek pár órát és fog menni, most viszont semmi okom vezetni ha ekkora szenvedés.. Másoknak se akarok balesetet okozni csak azért, mert esetleg megijedek valamitől és rosszul reagálok. Azért ez nem egy görkorizás, hogy ha béna vagyok akkor max lehúzom a térdem..

2016. jún. 20. 15:04
 15/28 anonim ***** válasza:
35%
A legbiztosabb és leggyorsabb módszer: meg kell fogni őket a szarvuknál és egy gyengeségüket felhozni pontosan akkor, amikor téged szekálnak. Ők amúgy valóban jót akarnak neked és azt, hogy gyakorold a vezetést, ezt meg tudod teni rövid szakaszokon is, de a konfliktus megoldása csak az lehet, amit írtam.
2016. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%
14 Nyugodtan nyomhatod ezt a hisztit amíg valóban nincs szükséged a jogosítványra. De egy átlagos városban, kisvárosban, faluban, ha normálisan vezetsz és betartod a sebességhatárokat (amit mellesleg senki nem tart be) és kerülöd az igazi ámokfutókat, nem tudsz olyan mértékű balesetet szenvedni, amitől komolyabb bajod lehetne. Komoly sérülés lehet mondjuk egy autópályán, az viszont direkt úgy van kiépítve, hogy minimalizálják a balesetek számát, tehát az is biztonságos. A legtöbb baleset ittas vezetés és a szabályok be nem tartása miatt van. Az egyetlen ami szívás lehet ha egy igazi vadbarom kerül melléd/eléd/mögéd és ő okozza a vészhelyzetet, Budapesten ilyet látok gyakran, de olyankor mindig figyelek és elkerülöm az illetőt.
2016. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Apukámnak mindkét lába ripityára tört évekkel ezelőtt, tök normálisan vezetett, de szembejött egy részeg barom. A barátomnak nem is régóta van jogsija, mégis már többször az árokban landolt mert választhatott, hogy frontálisan ütközik a szemben előzővel, vagy lecsúszik az útról. Anya már párszor lerobbant a vaksötétben az út közepén egyedül, hiába van rendszeresen szervizelve az autója. Rengetegszer volt, hogy le akart szorítani minket valaki.

Ezek mind a kisvárosunkban, vagy valamelyik közeli faluban történtek. Sok beteg állat van az utakon, nekem ez nem hiányzik.

2016. jún. 20. 16:02
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
Most akkor a kis sztori tanulsága az volt, hogy olyan faszihoz kell menni, akinek van jogsija?
2016. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

Na igen a vadbarmot ma én is megkaptam a hátam mögött jött anyázva :'D

Nem mindenkinek való a vezetés, ezt el kell fogadni, nem szabad senkit erőltetni!

2016. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
60%

16-os, azért hülyeségeket nem kell beszélni csak azért, hogy neked legyen igazad.

Anyám exférje egy falu határában csavarodott fel úgy egy fára szegény, hogy csak egy gyűrött roncs maradt a kocsijából. Szörnyet is halt persze. Előtte 40 évet vezetett le balesetmentesen.

Nem volt ittas, nem verette 200-al, tisztázatlan okból félrerántotta a kormányt, nem derült ki, mi okozta a balesetet, valószínűleg kiment elé valaki/valami az útra.

Tele vannak a hírek súlyos sérüléseket, halált okozó ütközésekkel falvakban, fővárosban egyaránt.

Olyat állítani, hogy csak autópályán lehet meghalni, azért elég beteges.


Kérdező, ha valami ilyen mértékű stresszt vált ki belőled, azt nem kell csinálni.

Miért kéne valakinek feleslegesen kicsinálnia az idegeit?

Majd ha egyszer szükséged lesz arra a jogosítványra, nyilván másképp állsz majd a dolgokhoz.

A szüleid hülyék, ne foglalkozz velük. Ilyen esetekben válik be jól a csukott füllel való bólogatás. Előbb-utóbb elcsitul a dolog, ha nem, amint elköltöztél, lesz fontosabb témájuk is :)

2016. jún. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!