Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális viselkedés a szulok...

Normális viselkedés a szulok részérol? Ezt megengedhetik maguknak? L/21

Figyelt kérdés

Az egész sztorihoz fog kelleni az, hogy 400 euró a fizetésem, abból 60 euró a telefonszámla, muköröm, muszempilla, fitness, ruhák, kaja, busz kártyát töltögetni. Otthon lakom, sokat vagyok barátomnál, szuleim nem támogatnak anyagilag. 1 éve dolgozom.

Az egész ott kezdodött, hogy a bank idoközönként kuld elszámolást a számlámról postán haza, most január elején kuldtek. Tegnap apám nekem állít, hogy nincs egy fillér se a számlámon (460 euró volt rajta, azóta már több mert kaptam fizetést), és hogy biztos annak a f-nak adom a pénzemet (a barátomnak csak csunyábban fejezte ki magát, f betus szóval). Alapból már azt nem értem, miért kell felbontogatni más levelét? Nagyon felmérgesített, hogy így beszélt és kérdore von, miközben egy centet nemkapok toluk, és nem is kérek. Én reagálom túl, vagy ez teljesen beteges?


2016. jan. 19. 11:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
kérd át a leveleidet egy postafiókra és akkor nem nyitogatják
2016. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Vagy kérj elektronikus bankszámlakivonatot, esetleg költözz el.
2016. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jogos. Épp, most kapott a nejem 3 levelet. Hivatalos helyről. Azokat nem bontom fel. Apud szerint még kisiskolás vagy és nézni kell az ellenőrzőt???? A fiam leveleit sem bontjuk fel. Valami olyan dolog van, amiben bizonytalan, kikéri a véleményem. Én, hogy látom. Viszont, soha nem erőltetem, nem esek neki, hogy már megint mit tett.
2016. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Más levelét nem bontjuk fel, ez bunkóság volt.


Azonban ha jól értem, szüleidnél laksz, tehát a "nem támogatnak" nem áll meg. Rezsibe, étkezési költségekbe adsz valamit? Ha csak a cuccaidat parkoltatod otthon, soha nem ott fürdesz, alszol, eszel, stb., akkor is fent tartják neked a szobádat, ami pénzbe kerül.


400 euró nagyon sovány fizetés, nem tudsz normálisabban fizető helyen dolgozni? Ennyiből nem tudsz saját lábra állni.

2016. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Természetesen nincs közük a levelezésedhez. de azt nem írtad, hogy a műszempillák mellet mennyit adsz a fizetésedből haza? Mert ha semmit, akkor én is elvárnám, hogy legalább takarékoskodjál.
2016. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
A leveledet nem bonthatják fel. Az már más kérdés hogy ha dolgozol miért kellene még pluszban anyailag támogatniuk téged. Ahogy az is, hogy te mennyivel szállsz be otthon a rezsibe ha már ott laksz. Nem lehet hogy itt valahol van az oka hogy apukád ellenőrizni akart? (még akkor is ha ez nem jogosítja fel a leveleid felbontására)
2016. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

azt még elfelejtettem írni, hogy igen,adok haza is pénzt. próbálok spórolni egyébként, de nemfogok magamtól megvonni dolgokat amiket szeretek.

és kevés ez a fizetés tudom, mivel lehetetlen spórolni nagyobb osszeget

2016. jan. 19. 12:08
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem normális. Az én szüleim soha, egyetlen levelemet sem bontották fel a megkérdezésem nélkül, koromtól függetlenül.


Kérj elektronikus számlakivonatot, még spórolsz is rajta egy kicsit.

2016. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
Ha haza is adsz, akkor nincs közük hozzá, hogy a többivel mit csinálsz. (Bár hasonló korú gyerek szülőjeként nem hallgathatom el, hogy én is jobban örülnék, ha a gyerekem műszempilla mellett a jövőjére is gondolna) De nem szólok bele.
2016. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
gondolok a jovomre is :) pont ezert nemszeretnek ennel a munkanal maradni, mert ebbol a fizetesbol sehogyse jon ki senki jol, max akinek az élettarsanak jo a fizetese
2016. jan. 19. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!