Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 15...

Szülők! Ti elengednétek a 15 éves lányotokat 2 barátnőjével, az egyik barátnőjéék nyaralójába?

Figyelt kérdés

3 napra mentünk, vitt mindenki kaját magával (mármint pl. kenyeret, kalácsot, felvágottat, vajat, lekvárt). A nyaralóban nincs tv, se internet. Laptopot és társasjátékokat vittünk, így amikor rossz idő lett, elfoglaltuk magunkat. Ha jó idő volt kimentünk csónakázni a tóra (mindenki tud úszni), kisebb kirándulásokat csináltunk a környéken stb.


Csak azért kérdezem, hogy más szülők mit gondolnak erről? Elengednétek a gyereketeket?


2016. jún. 22. 10:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem engedtek el, ezért azt mondtuk, hogy ott lesz a barátnőm anyukája is. Nem volt ott. Baromi jól éreztük magunkat, de azért utána hónapokig bennem volt a félsz, hogy mi lesz, ha kiderül. Ennek már 16 éve, azóta sem mertem elmondani a szüleimnek. :) 17 évesen már gond nélkül elengedtek.

Hogy én elengedném-e a lányomat, nem tudom, kicsi még, de a saját példám is bizonyítja, hogy egy jó tanuló, megbízható kislány is képes átverni a szüleit, ha nagyon akarja.

2016. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
magát a nyaralást engedném. az egyetlen dolog ami aggasztó a történetben,az hogy kimennek a tóra csónakázni. oké, láttam,hogy tudnak úszni. de sajnos sokan fullandnak bele a tavainkba úgy,hogy tudtak úszni.. szóval csakis akkor engedném,hogyha mentőmellényben mennek csónakázni. ha ez ciki meg felesleges szerinte, akkor nem mehetne. de bízok benne,hogy ezt nem is kéne mondanom,hanem egyértelmű. a tudok úszni kevés egy természetes tónál.
2016. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs messze, és megbízhatóak a lányok: elengedném. Persze úgy, hogy telefon náluk, és bármi baj van szólnak :) Baj bárhol érheti őket, nem csak egy nyaraláson... Egy 15 évest már lehet rövid időre ,,egyedül hagyni", nem totyogó gyerek már, táborban/osztálykiránduláson se fogja napi 24 órában a kezét senki. De azért lenne pár kissebb szabály. Pl a telefon náluk, kb mit fognak csinálni (pl kimennek az erdőbe akkor arról elbeszélgetnék velük mire figyeljenek), tudják a segélyhívó számokat, legyen náluk pár alapvető gyógyszer, sebtapasz stb... És persze a lányok szüleivel is átbeszélném, hogyha esetleg baj van, ki mikor tudna menni (munka/csalás stb miatt) értük.
2016. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Család*
2016. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Igen, elengedném. Ha nem engedném, átvágna, mint a #11-es válaszoló esetében. Minél jobban tiltunk valamit, annál jobnan csinálná a tudtom nélkül, ami sokkal veszélyesebb. Lelkére kötném, hogy telefon legyen nála, bármikor felhívhat, ha van valami, esténként pedig én csörögnék rá.
2016. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen elengedném. Nemhogy 3 napra, de egy hétre is.

Én nem vagyok híve a gyerek kalitkában tartásának, inkább önállóságra nevelem.

2016. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem.
2016. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Akit nem engednek az átveri a szüleit és úgy megy.
2016. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

Igen, elengedném, van felelősségtudata. A barátnőt és a családját azért leinformálnám, beszélnék a barátnővel és a szüleivel, hogy milyen közegbe megy, megkérdezném a cimet. De elengedném, miért ne engedném el?


Visszagondolva a saját 15 éves énemre: én azon a nyáron kisgyerekek nyaraltatásánál segédkeztem a felnőtteknek. Nemhogy saját magamért tudtam felelősséget vállalni, de bizonyos határig kisiskolásokat is rámbiztak. Nem volt semmi baj, szuperjó nyár volt.

2016. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14%

Nem a szülők dolga-nem az ő joguk, hogy (felnőtt) a 15 éves gyerekük mit csinal.

Tud magárol a gyerek nem? Hát akkor. Tud magárol gondoskodni, meg ha nem akar meghalni-megsérülni-nem akarja hogy meg erőszakítsák akkor vigyáz magára!!!!

Ennyi

Én elengedném! Mindenkinek jár a lazulás. Ha meg dugni akar akkor dugjon.

Ne feledjukk a gyereknek nem volt választása hogy meg akar e születni vagy nem. Tehát akkor ha már megszületett szabad és azt csinál amit akar.

Ennyi

2016. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!