Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 eves vagyok, normalis,...

23 eves vagyok, normalis, hogy a szuleimnek mindenrol be kellene szamolni?

Figyelt kérdés
Ertem, hogy nincs keresetem meg, de be kell szamoljak, hogy mire koltottem az osztondijamat. Barhova elmegy a csalad, akar pizzazni, barhova folyamatosan a sminkemmel, ruhammal, cipommel van bajuk. Szivatnak, hogy jaj mi van abban a nagy taskadban... ha rendelek valamit es jon a futar ott all mindenki, hogy mutassam, hogy mit vettem. Aztan mindig azzal jonnek h jaj megint ezt meg azt vettel, ne vegyel tobbet van egy csomo cipod. Ha nem mutatom meg, akkor az a bajuk. Miert kellene mindenrol tudniuk. A legrosszabb, hogy amiko bepoccenek, mert elegem van, azzal jonnek, hogy mert kellene neked egy ferfi es lenyuyodnal...
2016. jún. 25. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%

Semmit sem kell.

Nekem is lenne bajom ha sminkelnéd magad és én gyerekem lennél.

Egy éretlen idióta vagy, de ők nagyon rosszul kezelnek.

Segíteniük kéne saját magadat átnevelni, nem pedig mindenbe belepofázni ilyen szánalmas idióta módon.., hát... megértem miért lettél ilyen. Neked is csak dísznek voltak szüleid.

2016. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Ők tartanak el? kérsz pénzt tőlük bármire? Ha igen, akkor lehet, h az a bajuk, nem?

23 évesen engem már nem a szüleim tartottak el (ami nem jelenti azt, h téged sem tarthatnak), úgyhogy tudtam, h miért mennyit kell dolgozni. Nappalin tanultam közben és nem ködlovag képzésen.

2016. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Ertem, hogy nincs keresetem meg, de be kell szamoljak, hogy mire koltottem az osztondijamat.


A saját pénze, nem a szüleié....

2016. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem normális, de megvan az oka, amit neked kell ismerned mivel te laksz velük. Maradiak? Anyuka féltékeny? Kényszeres vásárló vagy? Vagy csak simán csóró a család és elegük van belőle, hogy szórod a pénzt ahelyett, hogy a saját kajád fizetnéd legalább?
2016. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
AZ rendben, hogy még otthon laksz, de a szabadidődet már szervezhetnéd tényleg külön.
2016. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

"Ertem, hogy nincs keresetem meg, de be kell szamoljak, hogy mire koltottem az osztondijamat.


A saját pénze, nem a szüleié...."


Persze, a saját pénzét elszórja mindenféle rendelésre meg hülyeségekre, a szülei meg eltartják közben.


Ez akkor lenne jogos, ha a kérdezö saját háztartásban élne és ami a megélhetés/lakbér után marad, azt költi arra, amire akarja, így nem.

2016. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Ha 23 évesen még teljes egészében ők veszik a kajádat, fizetik a rezsidet, telefonszámlát stb, netán még szórakozásra, nyaralásra is tőlük kérsz, érthető, hogy pipák, ha az ösztöndíjadat hülyeségekre költöd. Meddig szándékozol végzés után, munka mellett otthon lakni a mamahotelben? A fizetésedet is elshoppingolod majd?
2016. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Külön kellene költöznöd és megtanulni az önálló életet, mert ha albiban laksz és elszóród a pénzedet, akkor koplalhatsz egy hónapig.

Már évekkel ezlőtt meg kellett volna ezt lépned, kolesz vagy albi, néha haza is mehetsz, de a pénz a te pénzed, önálló vagy. Nekem meghalt az apám, középsulis koleszba kerültem nagyon korán, kőkemény csaj lett belőlem, aki be tudja osztani a pénzét, de a magam kárán tanultam ezt meg.

2016. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

szerintem jogos, hogy ezt csinálják ha teljesen eltartanak..

anya nekem is ellenőrizgetni szokta miket veszek, mi mennyibe kerül, néha még megjegyzéseket is tesz, hogy miért költök ennyit. mindezt úgy, hogy dolgozok, főzök magamra és tőle szinte semmire sem kérek pénzt. az utazásomat állja a suliba és ez minden. a saját pénzemen vásárolok, nem várom el senkitől, hogy mindent vagy egyáltalán bármit fizessen nekem.

amit tudok félre teszek, hogy minél előbb elköltözhessek innen, aztán ha épp marad abban a hónapban veszek egy cipőt, táskát és elteszek a nyári kirándulásra.

szerintem 23 évesen bőven itt lenne az ideje , hogy elköltözz és valami értelmesre is spórolj, persze nem írtad hogy spórolsz vagy bármi, a kérdésedből pedig az jön le, hogy mindent elszórsz.. és mi köze ehhez egy férfinak? nekem 3 éve van barátom, előtte is szerettem vásárolni és most is. persze nem szórom ész nélkül a pénzt, és nem is állja más a vásárlásaimat

17l

2016. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem is lenne bajom ha sminkelnéd magad és én gyerekem lennél."


No comment.

2016. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!