Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 eves vagyok, normalis,...

23 eves vagyok, normalis, hogy a szuleimnek mindenrol be kellene szamolni?

Figyelt kérdés
Ertem, hogy nincs keresetem meg, de be kell szamoljak, hogy mire koltottem az osztondijamat. Barhova elmegy a csalad, akar pizzazni, barhova folyamatosan a sminkemmel, ruhammal, cipommel van bajuk. Szivatnak, hogy jaj mi van abban a nagy taskadban... ha rendelek valamit es jon a futar ott all mindenki, hogy mutassam, hogy mit vettem. Aztan mindig azzal jonnek h jaj megint ezt meg azt vettel, ne vegyel tobbet van egy csomo cipod. Ha nem mutatom meg, akkor az a bajuk. Miert kellene mindenrol tudniuk. A legrosszabb, hogy amiko bepoccenek, mert elegem van, azzal jonnek, hogy mert kellene neked egy ferfi es lenyuyodnal...
2016. jún. 25. 10:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy a szülők tartják el, mert tanul még, szerintem nem jogosítja fel őket arra, hogy parasztként viselkedjenek.
2016. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
El kell koltozni es akkor lehet esz nelkul koltekezni. Csak majd ha egy haztartast kell fenntartanod meglatjuk mennyire lesz penzed koltekezni foleg ha a nyakadon lesz egy mamahoteles aki lusta elmenni dolgozni.
2016. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Az nem parasztság, hogy ha a huszonhatodik pár cipő után megkérdezik az eltartott gyerektől, hogy minek még egy. Én is voltam ilyen, nekem is marha kényelmes volt, hogy anyuék fizettek mindent, én meg a diákmunkás keresetemet elszórhattam bulizásra, meg főleg ruhákra. Aztán mikor kicsit felnőttem, és rájöttem, milyen nehéz EGYEDÜL fenn tartani magunkat, hát még egy egész családot...

Egy 23 éves ELVILEG félig felnőtt embernek már lehetne annyi esze, hogy ha már el van tartva, akkor a plusz bevételét nem elszórja minden felesleges hülyeségre, hanem minimum félretesz belőle, hogy ne kelljen még 5 évig a szüleinek fizetnie mindent, amire szüksége van.

De pl. egy ösztöndíjból simán kijönne a telefonszámla vagy a bérlet, de nyilván azokra nem költene a kérdező.

Az egyébként oké lenne, hogy valaki 2-3 havonta vesz egy ruhát, sminkcuccot, meg minden évszakra egy cipőt. De amikor a csaj szekrényéből már FOLYNAK KI a ruhák, amiknek a felét nem is hordja, csak kellett és kész, és heti szinten jönnek neki a csomagok, miközben ÉN fizetem a villanyszámlát utána, a taníttatását, a kajáját, na olyankor legalább ahhoz legyen már jogom, hogy megkérdezem tőle, mit vett már megint.

A kérdező azért van ezen kiakadva, mert magában igenis tudja, hogy egy ingyenélő, és igenis szégyelli, hogy amíg a szülei dolgoznak az ő megélhetéséért, addig ő csak szórja a pénzt a luxusra. És pont ezért szeretné sunyiban, titokban csinálni, mint a zugpiások, a partydohányosok meg a szerencsejátékosok. Mert tudja, hogy SZÉGYEN.

Persze, hogy azt mondják, minek még egy cipő, mikor ott áll a polcon 20 pár, amiket nem is hordasz. Persze, hogy kíváncsiak, mire költöd a pénzt, amiből a saját eltartásodba kéne besegítened.

Abban is igazuk van, hogy kéne neked egy pasi. Egyrészt nem lennél ilyen hisztis, másrészt meg lenne valami, ami boldoggá tenne, és nem kéne ruhákkal kompenzálnod az üres életedet.

Mindenesetre sokat elárul rólad, hogy 23 évesen egy vásárlásmániás ingyenélő vagy, és még pasid sincs. Tényleg keress inkább valami gazdag fószert, aki megtömi a zsebeidet egy kis szexért, aztán akkor rendelgethetsz, amennyit csak akarsz, és SENKIT NEM FOG ÉRDEKELNI. Jó is úgy ruhát venni, hogy senkinek nem mutatod meg, hogy áll, mert ha meg merik kérdezni, leüvöltöd a fejüket.

2016. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

"Az, hogy a szülők tartják el, mert tanul még, szerintem nem jogosítja fel őket arra, hogy parasztként viselkedjenek."


Pontosítsunk: az, hogy a szülőknek telik rá, nem jogosítja fel a felnőtt gyereket arra, hogy rajtuk élősködjön. Nem kötelező 23 évesen még tanulni, azok a szülők, akik ezt lehetővé teszik, tiszteletet érdemelnek, még az ide írogató suttyóktól is. A gyerektől pedig minimum annyi elvárható, hogy maga is járuljon hozzá a költségekhez, felkészülve a felnőtt, önálló életre, ahelyett, hogy itt a gyakorin hisztizik.

Vásárlási mániát eredményesen lehet kezelni, ha pedig nem betegség, csak bizonyos űr betöltetlenségéből adódó pótcselekvés, akkor megfontolandó a szülők által javasolt megoldás. (Ennél finomabban nem tudom leírni, hogy a f..szhiányra a 29. cipő megvásárlása nem adekvát gyógyszer.:D)

2016. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%
ja hogy már rég el kelet volna költözni vagy csak valami melót keresni.....
2016. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egy titkos szo ; kollegium

Az okos onnalo felnott tanulo oda koltozik

Ugy irsz mint egy kamasz es annak kezelnek

2016. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mennyit adsz haza az ösztöndíjadból az ellátásodra? Vagy elvárod hogy mindent ők álljanak te meg elszórod a pénzed hülyeségekre?
2016. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23 évesen ideje lenne már felnőnöd. Legyél végre önálló.
2016. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!