Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek szülőként (mekkora)...

Nektek szülőként (mekkora) probléma lenne, ha a 20-21 éves egyetemista lányotok (vagy fiatok) még nyári szünetben sem dolgozna?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gyereketek komoly, reál szakon van, sokat tanul évközben.

Kb. 2 év múlva végez az egyetemen. Egyébként nem költ sokat, szerényen él.



2016. jún. 29. 02:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly a tanulas?

Eletem legjobb evei voltak es dolgoztam mellette.

Bulik kirandulasok lanyos estek reggelig dumaltunk nevettunk.

Vizsgaidoszak alatt napi egy ket vizsga volt aztan egesz este szabadok voltunk.

Ures cv sehova nem vesznek fel pihenni aktivan is lehet.

2016. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ez logikusan hangzik, csak nem ennyire egysíkú a világ és az emberek :)"


Mindenkinek más a fontos. Én szétunnám az agyamat egy olyan melóval, amiben 40-50 évig semmiféle újdonság, fejlődés, változatosság nincs, pont ez a fajta egysíkúság az, ami nagyon távol áll tőlem.:-)

2016. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk mindhárom dolgozott,egyetem alatt is,volt amelyik csak nyáriszünetben . Én nem erőltettem,vagy küldtem őket,de valahogy természetesnek vették,és én ennek nagyon örülök.

Nem azért,mert sajnálom rájuk a pénzt,vagy rabszolgahajcsár vagyok,de az eléggé előnytelen ,finoman fogalmazva,ha pl 23 évesen még egy darab munkahelyet sem tudsz beleírni az önéletrajzba. És itt nem azon van a hangsúly,hogy feltétlenül a szakirányú legyen ,de hidd el,sokat számít egy kis csomagolás,árufeltöltés stb is. Annyi már lejön belőle,hogy pl dolgoztál emberek közt,valószínűleg tudod kezelni őket,ha gyárban voltál bírod a monotonitást stb


Ezen kívül jó is megszokni ,hogy a pénznek értéke van,és elkölteni sokkal könnyebb ,mint megkeresni .

Anno én is dolgoztam (főleg mezőgazdasági munkák,12-13 éves koromtól),de nekem minden pénzem haza kellett adnom ,szükség volt rá . Aztán amikor jött a nagybetűs élet,nagyot koppantam,hiszen gőzöm nem volt mi mennyibe kerül ,és jó pár hónapba telt amig be tudtam osztani a pénzem .


Szóval,ha év közben nem is,de a nyári szünetben szerintem nyugodtan lehet ,egyébként is jó érzés abból a pénzből költekezni amit te kerestél meg . Vagy egy kis aranytartaléknak félrerakni,utazásra,vagy bármi egyébre ..

2016. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
80%
Ha megteheti, hogy nem dolgozik, akkor minek dolgozzon? Majd egyetem után, ha munkába áll, úgyse lesz többé számára olyan, hogy nyári szünet, inkább örüljön neki, hogy még nem kell dolgoznia.
2016. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Én is kibírom az egyetem melletti melót. Lehet hogy csak 30 ezret kapok ha heti 3 délutánt tudok menni, lehet hogy többet ha egész nyáron. A hangsúly azon van, hogyha van lehetőségem dolgozni és akarok valamit, dolgozzak meg érte és ne 20 évesen anyuciapuci pénztárcájából vegyek laptopot sulihoz vagy jogsit esetleg ruhákat, belépőket. Hanem a sajátomból. És ezt a szüleim is így látják. Ezen felül, amióta dolgozom, valahogy jobb lett az egyetemi átlagom is. Eddig 4.56 volt, most pedig 4,72 :D 20L
2016. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem dolgozna lusta ingyenelo szulok nyakan vegetalo kullancsnak tartanam
2016. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!