Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek szülőként (mekkora)...

Nektek szülőként (mekkora) probléma lenne, ha a 20-21 éves egyetemista lányotok (vagy fiatok) még nyári szünetben sem dolgozna?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gyereketek komoly, reál szakon van, sokat tanul évközben.

Kb. 2 év múlva végez az egyetemen. Egyébként nem költ sokat, szerényen él.



2016. jún. 29. 02:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%

Azért be lehet osztani az idő, vannak diákmunkák ahol csak 3-4 napot kell menni egy héten, és azt is lehet úgy csinálni, hogy 1 hónap munka, 1 hónap pihi.

Engem soha nem küldtek a szüleim, magamtól mentem, ugyanis tudtam, hogyha egyrészt szeretnék megélni (20 évesen már külön laktam), másrészt szeretnék magamnak dolgokat vásárolni, akkor dolgoznom kell.

2016. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
ha megteheti hogy nem dolgozik-akkor nem gond,de az már zavarna ha a egésznap csak henyélne és a házimunkába sem segítene
2016. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Annyi idősen kezdtem dolgozni. Anyuék csak azt pártolták igazán, ha a leendő szakmámban találok munkát. Találtam is, először fizetett gyakornokságot, aztán Bsc után, Msc mellett rendes állást is. Nyáron nem dolgoztam akkoriban, most is a nyaraim leginkább uborkaszezonok. Ha a Mekiben dolgoztattak volna, lemaradok erről a lehetőségről. Én hálás vagyok nekik.
2016. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a szüleim nem küldtek volna, ha lenne elég pénzük. De mivel nincs, tanév közben is folyamatosan dolgoznom kell, mert az összes egyetemi költségemet magamnak kell állnom. Ha én lennék szülő és megtehetném, én sem küldeném a gyerekemet, viszont ha magától akarna menni, támogatnám.
2016. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%

Az enyémek mérnökszakon vannak, minden évben dolgoztak, bejáratott helyük volt üdülőhelyen, baráti társasággal. Gyakorlatilag nyaralással egybekötött munka volt, idén ez nem lesz, gyakornokit kezdenek majd.

Anno én hasonlóképpen dolgoztam nyáron, évközben is volt melóm, mert a szórakozásomra nem akartam otthonról pénzt kérni. (5-öskének írnám, hogy kezét-lábát összetenné, ha olyan szülei lehetnének, mint az enyémek, holott mi mind melóztunk egyetem mellett a tesóimmal.)

A kérdésre visszatérve: nyilván nem várnám el, hogy egész nyáron robotoljon. Ugyanakkor kell a kikapcsolódás, szórakozás, utazás, ennyi idősen család nélkül is, baráti társasággal vagy párral, az viszont nem elvárható, hogy ezt a szülő finanszírozza. Ha ennyire sokat tanul, nyilván van ösztöndíja, ha ebből meg tudja spórolni a nyaralás, mindenféle szórakozás árát, oké.

2016. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
82%
A lànyom 17 éves lesz augusztusban Ez a harmadik nyàr amikor dolgozik.Ő akata mi engedtük Kicsit ràérzett nennyit kell dolgozni egy-egy cuccàért és àtértékelt dolgokat.Igy is marad 1hónapja pihenni
2016. jún. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
71%

Szeretném, ha a gyerekeim 20-21 évesen dolgoznának valamennyit a nyári szünetben, sőt, mire végeznek, szeretném, ha minél többféle (diák)munkát kipróbálnának.

Nem azért, mert nem akarom majd eltartani őket, és nem is azért, mert elvárnám, hogy "hazaadjanak" a pénzükből.


Négy dolog miatt.

1. minél több helyen dolgoznak, annál többféle munkakörbe, munkafolyamatba belelátnak, és könnyebben el tudják majd dönteni, ők melyiket szeretnék. Szóval szereznek egy csomó hasznos munkatapasztalatot.

2. Az sem baj, ha kicsit az aljamunkával is megismerkednek, mert legalább tudni fogják, miért tanulnak.

3. Sokkal jobban megbecsülik azt a pénzt, amiért mondjuk egy hónapon át talpaltak valamelyik gyárban, nyári munkásként.

4. Sok új emberrel ismerkedhetnek meg. Van olyan barátom, akit diákmunkán ismertem meg, egyébként nem valószínű, hogy összeismerkedünk, mert teljesen más szakon tanult.

2016. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

Utolso

Mi is igy gondoltuk es a gyerek is es nalunk ez szokas egesz 16 eves kortol

Diakmunka jol mutat a cv es sok helyen kerik is.

Hiszen egy egeszseges eletkepes kitarto fiatalnak nem okoz nehezseget dolgozni iskola mellett es nyaron.

En tuti ha szemelyzetet veszek fel nezem ki dolgozott es ot veszem fel.

Onkentesmunka hangszer sport es fizetett munka a suli alatt nagy elony egy jo munkakorben.

Elmondja a jelenkezo karakteret.

2016. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
60%

Annyira örülök, #17-es, hogy nemcsak én gondolkozom így! Itt a gyakorin hasonló okfejtés után voltam már rabszolgahajcsár, fillérb..szó, proli, ostoba, csóringer stb, stb, csak jó szülő nem.:-) Ettől még nem változott a véleményem, de jó látni, hogy vannak még normális szülők.


Egyébként valóban igaz, hogy jól mutat a CV-ben, még gyakornoki állásra pályázásnál is, ezt megtapasztaltuk a srácaimmal.

2016. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
50%

Mi megkaptuk hogy kihasznaljuk oket ??

Es biorobotot csinalunk beloluk onzoek vagyunk azert mert diakmunkara biztatjuk oket.

Megjegyzem magukra kerestek nem rank.

Es kesobb szivessen meseltek rola

2016. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!