Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van aki Ausztriába dolgozik...

Van aki Ausztriába dolgozik és a gyerek otthon maradt egyedül? Mit gondolsz? 18 éves tanuló gyerek

Figyelt kérdés
pénzt utalsz? vagy hogy oldjátok meg?

2016. jún. 29. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
10-es, ezt itt hiába magyarázod, itt az a hozzáállás, hogy 17 év 364 napos koráig csecsemő valaki, egy nappal utána meg hirtelen felnőtt, aki menjen dolgozni és hozzon érett döntéseket.
2016. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi ember elvan tévedve istenem ... Most ugy öszintén ? Ha tartozás van és rendezni kell és az egyetem ,főiskola miatt maradt itt és azért kap pénzt ? Mindig ez a fogs meg magad és menj dolgozni már 18 elmultál .. elég azomoru ez a mentalitás .. mint 20 éves lényegében az öcsémet én nevelem azért ,hogy édesanyám dolgozhasson .. emellett háztartást vezetek és alkalmanként dolgozom .. hány éves vagyok ?? 21 .. miért jutottam idáig ? Azért mert az apám egy alkoholista volt és konkrétan 7 éveyen már mostam föztem takaritottam mert a válás miatt és apám lesz. Rom mi van a purdékkal hozzáállása miatt anyám gürcölt reggeltöl estig ,hogy nekünk mindenünk meglegyen .. és ti emberek ezt várjátok el egy olyan GYEREKTÖL ( nagymamám azt tanitotta addig gyerek valaki mig élnek a szülei ;) ) akinek normális családja van ?????
2016. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem írta, hogy menjen dolgozni. Nem megy az értő olvasás. A kérdező gyereket írt. A 18 éves az nem gyerek. Felnőtt, nagykorú. A gyereket nevel a szülő, a 18 éves kizárólag, hogy hagyná magát, hiszen ő már nagykorú, azt csinál, amit akar.

Nem kell dolgoznia, ha még tanul és a szülők tudják anyagilag támogatni, de attól még munkakepes : hiszen ez csak annyit jelent, hogy fizikailag és szellemileg alkalmas a munkavegzesre, vagyis nem testi vagy értelmi fogyatékos

2016. jún. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
2-en írták, hogy menjen dolgozni. Ha neked az a munkaképes, hogy van két keze-két lába, és éppelméjű, akkor ennyi erővel a 14 éves is lódulhat dolgozni. És nem, sajnos a 18 éves nem csinál azt, amit akar, mert a szülei fennhatósága alatt van, és amíg ez így van, addig gyerek. Ha majd elköltözik otthonról, magát tartja fenn, és felelősséget vállal az életéért, akkor lesz felnőtt. Láttatok ti 18 évest közelről, vagy voltatok ti annyi idősek? Nagyon sok téren még nem szabad magára hagyni, irányítani kell. Engem még 20+ évesen is nevelt az anyám.
2016. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Ki az a kettő, utolsó? Csak mert egyedül a 8. kommentált említette, hogy m3nj3n dolgozni.

A 14 éves nem mehet. Ő még nem munkakepes. Nézz körül az oldalon, a 18 éves azt hiszi -tisztelet a kivezelenek- hogy ő xarta a spanyolviaszt és a szüleinek semmi joguk bármibe is beleszolni, csak tartsák el és fizessék minden szórakozását.

Az meg kimondottan szomorú, hogy 20 évesen még nevelni kellett....

2016. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

#3mas és #8as említette.

16 éves kortól lehet dolgozni, a 14 éves valóban nem mehet. De épp azért mondtam a 14et mert te azt állítottad, hogy mindenki menjen melózni, aki nem fogyatékos.

Épp ezért nagyon gyerek még a 18 éves, mert azt hiszi, hogy ő xarta a spanyol viaszt.

Én egy elcseszett személyiség lehetek, amiért még 20 évesen is adott tanácsokat és néha rámszólt az anyám, vagy megmondta mit kéne tennem egy helyzetben. Igen, ez nem szokványos, elnézést kérek tőled.

2016. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
A 3. válaszai én voltam és nem írtam azt, hogy menjen el dolgozni. Azt írtam, hogy felnőtt, nagykorú, munkakepes = ez azt jelenti, hogy nem gyerek, nem azt, hogy menjen dolgozni. Bár 18 évesen mehetne, akár iskola mellett is
2016. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

17: Mikor? Reggel 7-tól nulladik óra, délután 4-ig tanórák, 4-9-ig különórák, éjjel 1-ig felkészülés a másnapra.

Enni meg aludni is alig jut idő annak, aki tanul.

Én nem is tudtam volna végigcsinálni, ha nem tolják be a kész szendvicseket a számba otthon, mert egy kenyeret megkenni nem volt időm.

2016. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Elég sokan megoldjak, utolsó. Középiskola mellett is lehet, főiskola mellett még pláne, hiszen ott nem kötelező minden órán megjelenni.
2016. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Középsuliban volt egy szobatársam, 16 éves korától a kollégiumban lakott, nyáron meg szünetekben ment ki a szülőkhöz, Hollandiában dolgoztak. Ott mondjuk volt reggeli meg vacsora, szóval a szülők is nyugodtabbak voltak, hogy a gyerekük biztos eszik. De mindent el tudott intézni egyedül, aztán érettségi időszakban különköltözött albérletbe, ott se halt éhen, nem ette meg a kosz (voltam nála :D ). Nem kell lebecsülni a fiatalokat, a szülő remélhetőleg jól íréli meg, mennyire talpraesett a gyereke.
2016. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!