Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SoS! Mit mondjak anyunak hogy...

SoS! Mit mondjak anyunak hogy átírasson másik iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon fontos lenne, ha segítenétek és köszönöm aki végigolvassa, elnézést a hibákért, sietek!

Szóval 15 éves vagyok és elsős középsuliban. A szeptembert egy vendéglátós iskolában kezdtem, ahonnan anya kivett félévkor. Nagyon nagy volt a hajtás az alap tárgyak megtanulása mellett (4-5 oldal) volt kb. 4 szakmai tárgyam is amiből szintén (5-6) oldal tanulnivaló volt, általában már másnapra, emelett nap 8 órák. Volt hogy még haljnali 2-kor is tanultam, majd 5 kor keltem. Félévi értékelésnél is voltak problémák, és ezek miatt, én, és egy jópár osztálytársam iskolát váltottunk.

Én egy szintén vendéglátós iskolába mentem (mert ebben szeretnék majd elhelyezkedni), de ez az iskola a helyi 'gettó', gyüjtő iskola, itt vannak a környező falvak cigányai. Az iskola 98% cigány.

Az elfelejtettem írni hogy a 8. évvégi jegyeim 4-es 5-ös lett, illetve volt két 3-asom is.

Én úgy gondolom hogy adok magamra. Nem plázacica stílus ilyenre ne gondoljatok. De szeretek öltözködni, mindennap másik, tiszta ruha van rajtam, a körmeim ápoltak és megnövesztettem őket, szépen kivannak lakkozva, a sminkem szolid,a hajam ápolt, göndör, egyenes, felkötve szóval váltogatom hogy milyen.

Az itt lévő emberek igénytelenek, de ilyet még nem láttam sehol az is biztos.

Koszos a nyakuk, szakadt a ruhájuk, fekete, ragadós koszréteg van a ruhájukon, minden 2. foguk van meg csak, büdösek, a hajuk összezsírosodva, nincs kifésülve, ahogy reggel felkelnek. Egyszóval igénytelenek.

Hogy mit tanultam ebbe az évben egy darabot, egy címet se tudok felsorolni, mert nem tanultunk, nincs követelmény, vagy 2 dolgozatot írtunk tantárgyanként egész félévben. Volt hogy bejött a tanár (bocsánat, sokszor fog szerepelni a tanár szó, de nem tudom mással helyettesíteni) és megkérdezte mit akarunk csinálni? és mikor azt felelték hogy semmit, kijelentette hogy akkor szabad foglalkozás. Volt aki már nem hogy könyvet, táskát se hozott. A tanórák úgy zajlottak hogy becsöngőkor kb 15 ember bent volt, csöngő után 5 perccel beesett a tanár, az óra felénél a többi diák, ha egyáltalán bejöttek. A lógásokat az ofő igazolta, az összeset, volt egy fiú aki minden 2. órára járt csak be vagy ahogy volt kedve és le lett neki mind igazolva.

Tehát az órán nincs tanítás, vagy van aki próbálkozik de minden lesz.ja, ordibálás van, a diákok az asztalon ugrálnak, fekszenek, füves cigit töltik a padon a tanár előtt, esznek, telefonálnak, kristályoznak. A tanárt szidják szemtől szemben, késsel fenyegetik, a családját is fenyegetik, mindent a cigányok uralnak, és nem a tanár. Cigizés megvan engedve, wc-ben 10-12 bfős csoportokba cigiznek, vágni lehet a füstöt, és amikor bemegy egy tanár közéjük kinyissa az ablakot, hogy ne legyen büdös, majd kimegy.

Ezt eddig elmondtam, senki nem hitt nekem, mindenki azt mondta: nem, ne haragudj nem hiszem, ilyen nem létezik.

Már pedig de, ilyen van és elegem van.

Leérettségizni fogalmam nincs hogyan fogok, ugyanis egy címet, egy anyagrészt nem tudok elmondani mit tanultunk volna. Holott más iskolákban már vettek tételeket. Akárhány 10.est kérdeztem náluk ugyanaz a helyzet.

Ezenkívül más baj is van, még pedig hogy utál mindenki, tényleg mindenki. Már az első nap mikor bementem senki nem köszönt, egyedül ültem, akihez odamentem beszélgetni azt mondta takarodjak a p..csába.

Márciusban összejöttem egy fiúval, akivel miután szakítottunk, nagyon durva dolgokat terjesztett, miszerint én a buszmegbe, nyílt utcán lesz.tam, lefeküdtem a saját apukámmal ilyenek.

Persze ezt ő elmondta a haverjainak, és már több 10en ezt terjesztik, és én vagyok az egyetlen aki azt mondja hogy nem igaz, de nekem nem hisz senki mert egyedül vagyok aki ezt mondja, még ők többen.

Rágót ragasztottak a hajamba, dobálnak, kilopták a táskámból a füzeteimet, darabokra szakították és beledobták a kukába. Leköpnek, megfogták a torkomat és elkezdtek ütni, hívogatnak privát számról, átkozódnak, fenyegetik a családomat hogy megkéselik stbstb

Nagyon nagyon erős lánynak gondolom magam lelkileg, hisz január január óta egyszer sem törtem meg, de az utolsó 2 hétbe már nem jártam be.

Segítsetek, mit mondjak anyumnak hogy átírasson egy rendes iskolába?

Ahol normális a tanítás, az emberek minden..

Elnézést a hibákért, és köszönöm a válaszokat.

15/L


2016. jún. 29. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy mondd el neki ugyanezt. Ő még semmit sem tud az iskolában uralkodó állapotokról?
2016. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tud, voltunk bent az igazgatónál, aki hívta a pszichologust, aki azt mondta beszél velük. De itt már rég nem ez a gond, ezek agresszívak nem segít egy-két szép szó:/
2016. jún. 29. 21:20
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakközépiskolai tanárként válaszolok.

A szakközépiskolai vagy akarom mondani szakgimnáziumi tanterv alapján egy tanulónak 37-40 orája van egy héten. Ez napi 7-8 tanórát jelent. Elismerem sok a tanulnivaló. Ha normális suliban normális szakmát akarsz akkor sokat kell tanulni. Persze lehet panaszkodni a sok tanulnivalóra és a tanárokra.

Átmentél egy rosszabb suliba a helyi gyűjtőbe. Ide a gyengébb képességű diákok járnak és vannak köztük másképp szocializáltak mint te. Én a helyedben megpróbálnék visszamenni a régi suliba (bár ez elég ciki), vagy egy harmadik erősebb sulit keresnék.


Szerintem rosszul döntöttél az első iskolaváltással.


A szüleidnek mondd el ugyanezeket amiket leírtál és tedd hozzá, hogy így nem sok esélyed van az érettségire.

2016. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Hajnalban menj át anyukádhoz sírva, meséld el neki ugyanezt. Sírj, ahogy csak bírsz, mondd, hogy már aludni sem tudsz...
2016. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

A válaszom hosszu lesz .. de itt a te kérdésedet is megválaszolom és a többi sületlenséget is megcáfolom !

Kedves válaszolok ! Ismeritek azt az érzést mikor zárt térben a magyar a kisebbség ?? Hát én igen ! Láttatok már férfi tanárokat rettegni a roma diákjaitol ?? Elmondom én láttam . Tavaly sikerült viszonylag értelmes helyen érettségiznem .. (a magyar kisebbget osztották osztályokra meg persze a normálisabb romákat .. talán egy osztálytársam volt az de ö most a rendörtisztin tanul.) Mikor ebbe az iskolába kerültem nem tünt vészesnek .. mig nem egy régóta rajtam nyomorát kiélő csaj olyat nem tett amiért szégyen nem szégyen elvertem . Ezek után 15-16 fös roma lányok vártak az iskola elött .. ( ne a kis csinos 50 kg os ra gondoljunk ) .. megusztam . Elmondtam édesanyámnak .. nem tudott sok mindent tenni még csak elsős voltam .. 10.ben emberek ?? Na ott a pénz miatt a megye összes feketéje nálunk volt .. heti rendszerességgel jártam a balesetire .. Miért ? Összetettek velük tesiorán kosarazni.. nem volt jo érzés mikor a debella 180 kg kisasszony jött nekem ( vagyok 50 kg ) . És kérdezö most jössz te ! Nem elmenekülni kell ! Cinkosokat keresni ! Mivel nem menekülhetsz egész életedben.. Röhejesen fog hangzani ..de .. mi miután rájöttüünk mi a rendszer ( belügyi rendészeten végeztem ) bicskával jártunk iskolába . Beszolt a roma csaj vagy csak csunyán nézett ?? Ugyan azt tettem .. volt ,hogy barátnöm ugy megfenyegette engedélyt kért azért ,hogy a termünkkel szemben lévö wc re elmehessen !! Ha látják hogy félsz azért is csinálják ! Minnél magabiztosabb vagy velük szemben annál inkább békén hagynak ! Sajnálom ,hogy nem hiszik el neked a szüleid .. ha nagyon elakarsz menni .. hivd fel sirva az iskolábol a szüleidet ( lehetöleg a wc böl a selejtje ne lássaa ) majd mikor bemennek érted reagálja le mi megy ott ..

Annyit még .. láttam oláh cigány asszonyt azé' üvölteni a folyoson a tanárral mert az nem engedte meg neki ,hogy bevigye a kisfijáának az ebédecskét és azt ,hogy megis várja mig megeszi me keell az itelhordu ..

2016. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Mondd ek anyukádnak megfogja érteni.
2016. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem azért, de te melyik iskolába jársz? Ez így elég durván hangzik.
2016. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%

Vendéglátósként mondom, azt alapból ne. Nem olyan kalibernek tűnsz. Bár, ha cukrász leszel, az még talán. Felszolgálók között is nagyon szemezgetni kell, hogy normális legyen. Szakácsként meg azt mondom, te tényleg ne.

Egyébként, igen, sokat kell tanulni, ha ezeket a szakmákat választja az ember. Jó szakembereket kell képezni, mert süllyed a magyar vendéglátás, és ez nem csak a szaktudás hiánya, hanem maga a főnökök hozzáállása miatt is van. Éhbérért dolgoztatnak 14-16 órákat.

Ha mégis a vendéglátásnál maradsz, az első iskolánál kellett volna maradnod. Sok gyűjtős megy sajnos vendéglátósnak, a saját bőrömön tapasztaltam. Ezért én érettségi után tanultam. Nem lehetne, hogy inkább átmenj gimnáziumba, vagy normális szakközépbe, és csak érettségi után tanuld a szakmát? Addigra talán meg is gondolhatod magad. Ha viszont mindenképp ezt akarod, de tényleg mindenképp, akkor te is jobban jársz, ha közel felnőtt, érettségizett közegben teszed.

2016. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!