Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem tudnak megélni...

A szüleim nem tudnak megélni a pénzből amit kapnak. Kötelességem nekem eltartani őket?

Figyelt kérdés
Ez nagyon hosszú, de próbalom röviden. Szüleim mindketten rokkantnyugdíjasok sajnos. Egy háztartásban éltek nagymamámmal aki nemrég meghalt ezért az ő pénze már kiesett a kasszából. Így nem elég a pénzük arra hogy a 3 szobás családi házat és magukat fenntartsák. Van egy bátyám is, de ők sem túl gazdagok, de a szüleimtől azért gazdagabbak. Én külföldön dolgozom, nem olyan régóta. Csak az én felelősségem őket eltartani? Azért dolgozzam hogy őket eltarsam? Szeretném a saját életemet is építeni. Valamennyit tudok küldeni havonta de az nekik nem elég. Mondtam adják el a házat és költözzenek panelba, de abba se mennek bele. Mit lehet ilyenkor tenni?
2016. júl. 3. 13:29
1 2
 11/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
98%

Nem kötelességed eltartani őket. Neked a kiskorú gyermekeidet kötelességed - akár erődön felül is - eltartani és elindítani az életbe.

Sokan félreértelmezik a rokontartást (köznyelvben "szülőtartást"). Ha maximálisan ellátod a családodat és magadat, és ezen felül tudod segíteni a szüleidet, akkot segítsd őket, lehetősédeidhez mérten. Ugyanez vonatkozik a testvéredre is.

Megjegyezném, hogy egy idős, rokkantnyugdíjas házaspár részére luxus egy háromszobás családi házat fenntartani.

2016. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Mi öten vagyunk testvérek. Csak anyu él már, a csípőjét és a gerincét is műtötték.


Ketten lakunk közel, mi "természetben" gondoskodunk róla, a 3 másik testvérem pénzt utal.

2016. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

mondjuk nem értem, hogy a szüleidnek mi a fenének 3 szobás családi ház? ha nem tudják fent tartani? na meg szerintem elég egy hálószoba..

azt,hogyha családi házban akarnak maradni, megértem. én sem mennék panelba ha nem lenne muszáj. de lehet keresni kisebb családi házat is, amit olcsóbb fent tartani. és ha elcserélnék a házat egy kisebbre, akkor kapnának egy kis ráfizetést is. az meg jó lenne tartaléknak,hogyha nem jönnének ki.

persze utalhatsz nekik pénzt. de próbáld velük megbeszélni, hogy logikátlan 3 szobás házban maradniuk,hogyha nem tudják fent tartani.

2016. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%
ök forditott esetben tarsanak el téged...
2016. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem felelősséged/kötelességed fenntartani nekik egy 3 szobás házat. Két emberre (anyagi helyzettől függően) elég 35-50 négyzetméter, azaz másfél-két szoba.

Ha nem hajlandóak költözni az nehéz kérdés, mert sok idős ember olyan makacsul ragaszkodik a házához, hogy inkább nem eszik rendesen, ha nem adsz neki elég pénzt fenntartani. Próbáljátok meg leültetni és észérvekkel meggyőzni őket bátyáddal, hogy fölösleges luxus 3 szobát fenntartani. Esetleg, ha könnyen leválasztható a ház egy része (bár 3 szobához nem hiszem h két fürdő tartozna pl), akkor ki lehetne adni egy szobát köztes megoldásként.

2016. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%

Jó lenne, ha lehetne rájuk ép ésszel hatni. Inkább költözzenek egy 1,5-2 szobás házba. Nagyon önző dolog tőlük, hogy ennyire ragaszkodnak a 3szobáshoz, ha nem tudják fenntartani és Rád próbálják hárítani. Oké, hogy segíted őket, de nem kéne visszaélni vele.

Mi lesz, ha egyikőjük előbb-utóbb egyedül marad? Akkor is ragaszkodik a 3 szobához és mégtöbb pénzt kér?

2016. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagyok éppen fiatal, ezért megpróbálom elmondani az idősek oldaláról a szempontokat.

Mielőtt megvádolna bárki is, a mai napig mi segítjük a gyerekeinket és nem fordítva.

A budapesti 3 szobás lakásunkat is odaadtuk nekik és falura költöztünk, szóval nem "haza beszélek"

Kezdem is:

Az időseknek sok esetben azért kell több szoba, mert egyszerűen nem tudnak együtt aludni, zavarják egymás éjszakai nyugalmát.

Egyikük, vagy mindketten horkolnak, valamelyikük folyton pisilni jár, vagy folyton köhög egyikük, fájdalmaik vannak, mocorognak, ... stb.

Egyikük szeret TV-zni elalvás előtt, másikuk nem, egyikük síri csendben, vagy tök sötétben tud pihenni, a másik az üzemelő TV mellett tud elaludni, világosban.

Az idős, vagy idősödő emberek teljesen új szokásokat vesznek fel, amire ifjú korukban nem is gondoltak, hogy velük is előfordulhat.

Mi is 3 szobás házban lakunk a férjemmel, akinek 54ezer a nyugdíja, én meg 16 éve rokkant vagyok, 110ezer nyugdíjjal, de senki anyagi segítségére nem szorulunk, mert ésszel élünk és mint mondtam, mi segítjük a fiúnkat és családját és még félre is tudunk tenni.

Külön-külön hálószobánk van, amit napközben nem használunk, ezért azokat csak este fürdés előtt melegítjük be gázzal minimálisan, mert amúgy sem szeretjük éjszaka a meleget.

Van egy nappali szobánk, télen abban tartózkodunk, ott a számítógép, a TV, könyvespolc a könyvekkel, kényelmes bútor, amin szunyálni is lehet, ha valamelyikünk azt igényli.

Itt van egy német "örökégő" kályhánk, amiben szinte mindent el lehet tüzelni és olyan meleget ad, hogy sokszor még sok is.

Miért kell két idősnek egy 3 szobás házat pincétől a padlásig fűteni?

Mert gondolom a fűtés nyomja fel a rezsit, hiszen a vízhasználat, vagy a villanyhasználat nem a szobák számától függ.

Mi például a fürdővizet nem eresztjük le este a kádból, az pont elég az éjszakai pisiléseinket leönteni, reggelre kiürül a kád.

Sok kicsi, sokra megy!

Elajándékoztunk minden energiazabáló háztartási gépet, csak A+ gépeink vannak, hosszútávon nagyon megéri.

A házunk rezsije az életmódunk miatt alacsonyabb, mint sokaknak az 1 vagy 2 szobás házáé, lakásé.

Sok mindent megtermelünk, de nem szakadunk bele, nekünk egy 6x5 területen az egész család éves szükséglete megterem, van mindenféle gyümölcsfánk, elég a gyerekeknek egész évre, de a hullott gyümölcsből még az öregem pálinkát is tud főzni.

Baromfifeldolgozó üzletében vesszük nagy tételben a húst, - pedig nem itt van a közelben, - frisset, éjszakai vágásból, csirkeszárnyat 200Ft/kg-ért, csirkemell nyesedéket 600Ft/kg-ért, csirkecomb nyesedéket 500Ft/kg-ért, egész tyúkot a csodálatos, zamatos húsleveshez 500Ft/db-ért, sertéshúsra is van bejáratott, olcsó üzletünk, ahol vásárolunk.

Rendszerint akciókor havi, két havi mennyiséget veszünk a tartós cikkekből, liszt, cukor, só, mosópor, tisztító és tisztálkodó szerek...stb.(és nem a legolcsóbbakat!)

A sütiket én sütöm ipari mennyiségben, mert imádja a családom, de csak olyanokat, amit elbír a büdzsé. (almás és egyéb piték, rétesek, piskóták, pogácsák, stb)

Ja és van 2 kutyánk és 2 macskánk, fényes szőrű, sosem éhes, kiegyensúlyozott, családtagként tartott állatok.

Ezek most kiragadott, apró példák voltak, mert köteteket tudnék még írni, hogy idős ember, akinek már nem kell havonta új ruha, divatos cipő, legújabb mobil, hogy is tud olcsón és hasznosan élni, a gyerekei támogatása nélkül.

Pedig nem vagyunk igénytelen emberek, járunk színházba, nyaralni mikor mihez van kedvünk.

Tavaly Olaszországban voltunk, igaz, ismerősöknél, ezért a szállásért nem fizettünk, élelmiszert viszont vittünk, idén meg Erdélyben.

El sem fogadnánk a gyerekünktől anyagi segítséget (pedig nem állnak rosszul), számunkra megalázó lenne.

Nekünk elképzelhetetlen, hogy várjuk a postást, mikor jön a "szülőtartás" vagy nyújtogassuk a kezünket a gyerek meg perkálja a markunkba a pénzt.

Megbeszéltük a férjemmel, hogyha ott fogunk tartani, hogy bármilyen segítségre szorulnánk, akkor eladjuk a házat és öregotthonba megyünk.

Már ki is néztünk egy nagyon jónak tűnőt.:)

Kedves Kérdező!

Ha úgy ítélitek meg, hogy a szüleitek anyagi támogatásra szorulnak, mert nem elég egy szemléletváltás részükről, hogy a pénzükből megéljenek, akkor azt - ahogy fentebb is írták - csakis a testvéreddel megbeszélve kell hogy megtegyétek.

Valóban, ha a testvéred nem tudja (vagy nem akarja) őket pénzzel támogatni, tevőleges segítséget nyújthat olyasmiben, ami nekik pénzbe kerülne, ha idegenhez kellene fordulniuk,

Ha elzárkózik a tesó, akkor tessék egy jó ügyvéddel örökösödési szerződést kötni a javadra, akkor nem jár neki még a kötelesrész sem.

2016. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!