Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kizarolag apa viheti az apai...

Kizarolag apa viheti az apai lathatasra?

Figyelt kérdés
Elso targyalas utan vagyunk a valasban. Gyerektartast meg nem kapok mert az exem sokalta az osszeget meg hivatkozott h a kozos hitelt havi 75 ot o fizeti. Nem tudok belefizetni a hitelbe 37 rzer ftot mikozben nem kapok gyerektartast tole de azt mondta h 50et tud vallalni de nem fuzeti majd csak ha lesz biroi vegzes. Kozben beleegyezett h nalam legyenek a gyerekek o kethetente jon ertuk.Nyariszunetben julius augusztus elso ket hwte az ove.csaladsegitobe jarkal h akadalyozom a lathatasr ami nem igaz es h nem eri el telefonon. Ez sem igaz hivaslistam van bizonyuteknak. Kozben a csaladaegitoben is elmondott mindennek uvoltozott. Ma reggel 8 orakor kellett volna megjelennie h elvigye a gyerekeket ket hetre de a noveret kuldte. Kerdesem lenne h van joga hozza h mas jojjon hozza oket?

2016. júl. 4. 05:04
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

El lettek már helyezve a gyerekek és van hivatalosan megállapított lathatas? Ha nincs, bármikor mehet értük. Bárkit megbízható azzal is, hogy elvigye őket.

Amúgy reggel 5kor írtad ki a kerdest, 8 óráig meg 3 óra van,hogy hogy jelenhetett meg a nővér?

2016. júl. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nalam vannak elhelyezve van rola birosagi vegzes. Tegnap reggel nyolc orakor vitte el de ugy tudom apanak kell atadnom oket nem csaladtagnak.
2016. júl. 4. 06:19
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell a gyerekekkel zsarolni egymást? Nem mindegy neked, hogy kiviszi el a gyerekeket? Csak idegennek nem adnám oda.
2016. júl. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Az apának kell odaadnod, vagy az általa megbizott személynek, aki ha családtag, akkor nem kell külön meghatalmazás, ha az apa szomszédja, egyéb ismeröse lenne, akkor írásban kell közölnie veled, hogy XY viszi hozá a gyereket.


De ha az elsö tárgyalás után vagytok, akkor még nincs meg a gyerekelhelyezés, azaz eleve nem sokat okoskodhatsz.


Ezen kivül a helyedben nem szemétkednék az apával, mert ígya gyerekkel töltsz ki.


A vagyonmegosztás-gyerektartás téma sincs rendben, mert a hiteltörleszés felét neked kellene fizetni (és lényegtelen, hogy miböl, ezt az apától sem kérdezik), a gyerektartás meg havi 50ezerrel elég sok, ennyit nem sokan kapnak. Inkább örülj, hogy az apa nem kövezelio töled a hitel felét, mert ehhez is joga van. Szóval ha sokat okoskodsz, te jársz rosszul.

2016. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
68%
Én is azt tanácsolnám, hogy mindenki főleg a gyerekek érdekében félre kellene tenni a sérelmeket és normális ember módjára meg kellene beszélni a dolgaitokat. Nem azon kellene agyalni, hogy hol tudtok még egyet a másikba rúgni, elég baj e nélkül is. Nem a gyerekektől váltatok el, ne engedjétek, hogy a gyűlölködéseteknek ők igyák meg a levét. Tessék kibékülni és ha különélve is együtt felnevelni őket.
2016. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem en gyulolkodok az edesapa jar be a csaladsegitobe felnyomkodni hazugsagokkal. A gyermekelhelyezes meg volt egyezseggel birosagi papir van rola. A biro leszabalyozta hogy apa vagy nagymama viheti el oket mivel elozoleg sokszor volt problema h edesapa nem akarta visszaadni oket. Az osszes kozos vagyonunkat apuka vitte el beleertve a gyerekek dolgait is. Apuka nem hajlando velem sem telefonon sem szemelyesen beszelni velem mert kileptem a hazassagbol. Apuka jovedelme tobb mint az enyem o egymaga van ra en ket gyereket tartok fenn. Egy darab ruhanemut sem es semmi masban nem segit az ellatasukban. Szoval nem hinnem hogy megvonnam a gyerekektol pl a kajat azert hogy fizessem a hitelt azutan amit nem is en hasznalok mert mindenunket elvitt. Nem en hasznalom a gyerekeimet fegyvernek xsak mivel folyamatosan azzal fenyeget a csaladja h elvetetik tolem a ket gyereket resen kell lennem. Nem apuka ellen vagyok o zarkozik el minden kommunikacio elol. A gyamugyon ma mondtak h kizarolag apukanak es nagyszulonek adhatom oda ha apuka nem kelenik meg a lathatasra nem vok koteles odaadni ha errol nem tajekoztat.
2016. júl. 5. 01:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Es nem okoskodtam a jovedelmenek 20 szazaleka az 50000 ft es ezt ketto gyerekre vallalta el hogy adja o sajat maga megsem fizeti.
2016. júl. 5. 01:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Kulonben annyira fegyvernek hasznalom a gyerekeim h a ferjemet azert hagytam el mert bantalmazott a gyerek szeme lattara es megsem tiltattam el az apjuktol oket. Jelenlegi paromnak is nekiesett a gyerekek elott es megsem vittem tovabb az ugyet mert a gyerekeknek van apjuk es szeretik. Nem azert irok ilyeneket h okoskodjak csak az exem es csaladja elhataroztak h kikeszitenekves ezert barmit meg fognak tenni ezt kozoltek is velem. Azert koszonom a valaszokat mindenkitol
2016. júl. 5. 01:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva, igen, kizárólag az apa, illetve esetetekben a nagymama viheti a gyerekeket. Nővér, szerető, barát, postás, stb. nem.
2016. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!