Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a jövőmben majd meggátolhat...

Ez a jövőmben majd meggátolhat engem bármiben? Vagy talán jobb lenne ha felkeresnék egy szakembert idővel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lenne egy kos problémám a gyermek -szülő kapcsolatot illetően . 14 éves lány vagyok és anyukám lelkileg bántalmaz édesapám pedig régen testileg fenyített. Viszont mostanság nem fizikailag hanem lelkileg probálnak terrorizálni. Ugyebár pályaválasztás előtt álltam apukám folyamatosan azt hajtogatta hogy soha nem lessz belőlem senki!!! Meg hogy tudod mit ne is tanulj ugy se fognak fel venni !!! Én pedig az íroasztalomnál ültem és tanultam akár 23:30 ig és sirtam mert tényleg semmi önbizalmam se maradt . E melett régen apa elég gyakran elfenekelt. És anya melette nyugodtam vasalt én pedig csak sírtam és csendben türtem. Nem is fizikailag fájt hanem inkább lelkileg . Anyukám azt vágja folyamatosan a fejem hogy nézzek már magamra hogy milyen kövér vagyok (szerintem nem 167cm és 52 kg vagyok) és melette hogy néz ki az arcom csak azért mert a pubertás korszak miatt lett néhány pattanásom. Kiskoromban szo szerint azt mondta mikor nem tetszett neki a cipőm hogy az utcán le fog tagadni 11 voltam . 6 -ban egyszer természetből átirtam egy 3 mast 4 esre mikor meglátták természetesen mindketten megvertek és amikor kezdtem összeszedni magam és végre megnyugodtam . Feltették a kérdést A családdal akarsz maradni vagy aggyunk intézetbe egyből?

És még raszistának akartak nevelni . Miközben ezt irom még igy is a sírás kerülget. A legrosszabb mikor viszaemlékezek arra hogy mikor anya addig tépte a hajam és verte az arcom míg be nem pisiltem. Mostanában is szokta mondani rádférne hogy mostmár megverjelek!! És egyszer kétszer beugrott . Magasabb vagyok talán megakadályozhatnám. Nem visszaütni akarom csak megállítani . És őszintén attol félek hogy kezdwk megőrülni mert néha a belsőm arra késztet hogy menyek oda hozzá és fizesek neki vissza minden rosszat . A hang csak folyamatosan azt mondja . Te hülye csak gondolj bele 8 éves korodban lilulásig vertek elzavartak nap mint nap csak azért mert nem mosogattál el . Ezt nem hagyhatod. És volt már hogy összepakoltam és elmenni indultam mert azt mondták ha nem tetszik el lehet menni persze kimentem a kapun vissza huztak és még nekem áltak üvőltözni hogy mégis kinek képzeled magad . Néha azt érzem hogy nem tudok már magamon uralkodni a hangok egyre hangosabbak. Ennek elenére nagyon barátságos és nyugodt vagyok . Mit tegyek? Kérlek segítsetek....könyörgöm



2016. júl. 5. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ne hagyd, hogy a terveidet keresztül húzzák. Mutasd meg nekik, hogy képes vagy rá és végig bírod csinálni. Ne nekik, ne értük, önmagadért tedd meg.
2016. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ha nagykorú vagy, ha dolgozol, költözz el, és éld a magad életét.

Ha kiskorú vagy, azonnal keresd fel a családsegítő szolgálatot, és mondd el a panaszaidat. Segíteni fognak.

2016. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kollegium

Meg negy ev ott kihuzod

2016. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ha elengedik kollégiumba.
2016. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem engedik hogy kollégista legyek .
2016. júl. 8. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom a helyzeted :( En is rossz korulmenyek kozott nottem fel. 14evesen meg nem sok valasztasod van sajnos.Egyenlore huzd meg magad otthon kicsit,de kozbe torekedj arra,hogy kesobb kitorhess abbol a kornyezetbol. Tanulj,foglald el magad es keruld a konfliktust a szuleiddel.Bar lehet igy is beledkotnek. Viszont ne forralj bosszut,mert az megjobban megmergezi a lelked.Eljon meg az az ido,mikor palcat torhetsz a fejuk felett.Lenyeg hogy ne kattogj ezen meg multon,mert ugy tenyleg melly depresszioba lehet esni.Inkabb uritsd ki a fejed,azert vmit csak sportolhatsz vagy csak jarj el futni amivel le tudod vezetni a feszultseged.Egyszer majd beolvashatsz nekik,mikor eljon az ideje mikor mar kulon elsz toluk,de ne engedd majd akkor se,hogy egesz eletedben a regi rossz dolgok kisertsenek. Arra totekedj,hogy te mas legyel mint ok,jobb ember es szulo.Es akkor keress fel egy szakembert aki segit majd feldolgozni.Igaz ezt most is megteheted,ha gondolod ,csak haziorvoshoz kell menni o ad beutalot. Bar szuleid tudta nelkul nem tudom,hogy megoldhato lenne e ez meg mostansag.Minden esetre kitartast.
2016. júl. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!