Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális a szüleimtől?...

Ez normális a szüleimtől? Jogosan sértődnek ők meg?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Egyetemre járok és mivel mindig jól tanultam kapok ösztöndíjat + ez mellett amikor lehetőségem van elmegyek dolgozni is, így természetesen a szüleimtől nem kérek pénzt a dolgaimra, mint pl. ha elakarok menni valahova vagy ha venni szeretnék magamnak valamit. Most a nyáron lehetőségem van kimenni dolgozni külföldre 2-3 hónapra, amivel élni szeretnék.. Pontosan még nem tudom meddig leszek, mert a munkától meg az iskolától is függ még...A szüleim pedig már többször szinte követelték, hogy mondjam meg, hogy mikor jövök haza. Pedig szépen elmondtam nekik is, hogy nem tudom pontosan, de mintha nem értenék ezt meg.. Miért kell ez miatt veszekedni velem?
2016. júl. 6. 21:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%
Ennyibol, mi nem állapíthattuk meg,milyen emberek a szüleid.
2016. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Július van. 2-3 hónap azt jelenti, hogy a következő féléves tanulmányaid elején még bőven kint leszel. Nem lehet, hogy ez bántja őket?

Amúgy meg nyilvánvalóan féltenek, hiszen hirtelen jött a dolog, és az, hogy nem tudod, mikor jönnél haza, elég nagy bizonytalanság.

2016. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%
Hagyd rájuk, majd amikor kiderül elmondod nekik, és akkor szent less abéke
2016. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Abszolvens leszek már a következő félévtől, vagyis minden vizsgám megvan és csak a szakdolgozatot kell majd elkészítenem,megvédenem. Nem kell már nagyon bejárni. Természetesen, ha nem így lenne, akkor nem is mennék el ennyi időre.

Egyszerűen csak az zavar, hogy bármikor, bárhova megyek, még ha dolgozni is, úgy kezelnek, mint egy kisgyereket, akinek napra pontosan majd megszabják mikor jön haza...

2016. júl. 6. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mondjuk gyanús volna az ilyen munka, hogy nem tudják pontosan, meddig szól a szerződés.
2016. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
szerintem is a suli az egyik oka, hogy ennyire napra pontosan tudni akarjak, hogy mikor jossz. a masik az , hogy hiaba vagy 22, - lehetnel 42 is- akkor is az o kislanyuk lennel, a szo jo ertelmeben. magyarul gondolom aggodnak erted, hogy hova mennel, kivel mennel , hisz nem a sarki kisboltba ugrasz le, hanem kulfoldre,tobb szaz kmre toluk. ezt te is megertheted.
2016. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem gyanús, diákmunka lesz. Még csak nem is idegeneknél leszek, hanem ismerősnél..
2016. júl. 6. 22:08
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is ez volt, mert nem sikerült feldolgozniuk, hogy felnőtt, önálló ember lettem. Oké, hogy féltenek, de ha minden szempontból biztonságos a dolog (tehát nem kamu meló), akkor igazán nincs ezen mit túllihegni. A felnőttéválás első foka, hogy nem kezdesz el magyarázkodni a szülőknek. A te dolgod, ha akarod megbeszéled velük, ha nem akkor nem.
2016. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem kamu, meg ismerősökkel is leszek.. Semmi ilyesfajta probléma nincsen a dologban.
2016. júl. 6. 22:18
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
egyetemre járok - valami 3, max 3,5 éves alapképzés, ha 22 évesen már végzel is, de kb úgy beszélsz róla, mintha valami nagy teljesítmény lenne, hogy még ösztöndíjat is kapsz...
2016. júl. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!