Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legyenek otthon egy 16 éves...

Legyenek otthon egy 16 éves lánynak kötelességei? Vagy csak a tanulás a kötelessége tanév alatt, a szünidö alatt pedig csak szórakozásnak, időtöltésnek a saját maga által választott formája?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 18:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%

legyenek kötelességei?? ez milyen kérdés.. már a 4 éves gyerekemnek volt kötelessége!! ahol lakik az ember, rendet tart, stb, ez természetes kell legyen. a szülő segítség, nem szolga.

Szóval persze hogy van kötelessége. egy 16 évest már akár két három hétre is simán otthon kell tudni hayni, és akkor nem boldogul?? mert neki csak tanulni, meg szórakozni?? a falatot ne tegye anyuka a szájába, meg a seggét ne törölje ki???

2016. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell rabszolgaként kezelni de pár dolgot megcsinálhat, szünetben kicsivel többet is.
2016. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy lány, teljesen irreleváns.


(Azt elmondja valaki, hogy mi az, hogy háztartást vezet? Olyan fura ez a kifejezés, mintha kormányozna. Eltakarítja a dzsuvát. Ez a "vezet"?)

2016. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%
Egy lány más munkákat csinál.meg mint egy fiú.
2016. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sem számít a neme.


Nos, jogilag majdnem felnőtt már, elég nagy gond, ha semmit nem képes megcsinálni maga körül. Ennél jóóóóóóóval hamarabb meg kell tanulnia bizonyos dolgokat, ne elköltözéskor pánikoljon szerencsétlen, hogy semmit sem tud, ami az önálló élethez kell. Igazán nem vagyok az a fajta, aki támogatja, hogy cselédet csináljunk a gyerekből, dehogyis, de valami azért kell, ez alaposan az ő érdeke is.

2016. júl. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%
Én 19 éves koromig nem takarítottam, majd elköltöztem és mindig tisztaság volt nálam takarítónő nélkül. (havi egyszer vagy 2 havonta veszem igénybe). Nem tudom miért beszéltek róla úgy mintha tanfolyam kellene a porszívózáshoz, stb. Nekem anyukám nem dolgozik, otthon volt, szereti a tisztaságot ahgy én is, szívesen megcsinálta. Néha előkaptam a porszívót, de 99%-ban nem kellett, ert mire hazaértem már mindent megcsinált. 1-2x beteg volt, akkor terméészetesen én csináltam meg.
2016. júl. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%

Utolso nalunk meg meg csak alsosok a gyerekek de a sajat szobajuk ok takaritjak. Meg ok pakoljak stb. Mert onalloak vagyunk. Mindenki. Ok is amennyire lehet. Mindenkinek van dolga.

Az termwszetes, hogy segitunk egymasnak. De akkor valami van es szolunk hogy nincs annyi idom plusz dolgom van pls.


Amit a topikindito ir az szalloda

A szulo meg szemelyzet. Nem arrol van szo hogy ne pihenjen valaki, de mi az, hogy ahol lakik barki ott semmi dolga csak van???? Bar az a szulo is fura aki igy csinalja. Szerintem ez netto mamahotel. Tokmindegy lany vagy fiu.

2016. júl. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem kellett házminunkát végeznem nyáron sem. Néha elmosogattam, főztem önszántamból, de senki nem kényszeritett rá. A szobámat kellett rendben tartanom. Nyáron többnyire napoztam, sokat olvastam, sportoltam.

22/L

2016. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
22/L vagyok ismét. Attól függetlenül, hogy otthon nem fogtak be munkára, most a saját háztartásom rendkivül jól ellátom. Nem feltétlenül van összefüggés ezek közt, bár szeretik hangoztatni.
2016. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%
Te miről beszélsz? Fel kellett volna kelnem 1 órával korábban kitakarítani suli előtt? vagy takarítsak ki miután anyukám már megtette aznap? Ha ő otthon van, kiolvasta a könyvét, elmnt ahova akart és van kedve takarítani akkor miért ne tenné? A főzésről pedig annyit, hogy általban nem otthon ettük. közösen elmentünk kajálni. Anyum főzött apumnak vagyén magamnak, de általában közösen vacsoráztunk valahol.
2016. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!