Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tálaljam hogy abba...

Hogyan tálaljam hogy abba szeretném hagyni? (judo)

Figyelt kérdés
kb 2 éve járok sportolni, igazából én akartam, de apa is örült azért neki, mert gyerek korában ő is járt ugyan oda (Judorol van szó) körülbelül 8 évet. És az a helyzet hogy ő azt szeretné hogy csináljam, nem akarja hogy abba hadjam sose. Azt szeretné ha befutnák, jó eredményeim lennének, mert szerinte ügyes vagyok. Csak az a baj hogy én már nem szeretném csinálni, mert mindig mondják hogy jöjjek több edzésre, menjek mindennap, meg folyton van judo verseny (havonta 1-2) és arra is mennem kell, de én félek őszintén. Úgy érzem nem vagyok ügyes, mert bennem van a félelem, elég gyengének érzem magam, meg nem hiszem hogy lennének komoly eredményeim. De ha foglalkoztat is hogy abba hadjam akkor egyből hogy csináljam még, nem is volt komoly eredményem még, meg hidd el hogy pár év múlva jó leszel, megkeményedsz, meg most kezdenének el felépíteni stb. Szinte fontosabbnak veszi mint az iskolát, még amiatt se engedné hogy ott hadjam. De közben nincs is semmi komoly eredményem, meg mentálisan se vagyok a legallkamasabb erre a sportra. Mit csináljak ? Amúgy szeretem a judot, nézni a tv-ben stb, felkapom rá a fejem ha a judorol beszélnek, tisztelem is.

2016. júl. 13. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nincs más sport ami tetszik és szívesebben csinálnád? Ha van, akkor mond meg apudnak hogy ez már nem tetszik, de kipróbálnad azt. Vannak egyébként sportág választó napok ott is tudsz érdeklődni hogy ha valami érdekel.
2016. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy ő nem azt akarja hogy mozogjak stb, hanem hogy JUDOZZAK, hogy elérjek valamit.
2016. júl. 13. 12:31
 3/19 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Anyuval beszéltél erről? Szerintem ha apád csőlátásos, akkor marad ő.

Minden sportághoz kitartás kell és önmagadért kell csináld, ne pedig egyéb érdekekért. Ezt el kell mondani anyunak és együtt megérteni apuval.

2016. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetes dolog, hogy az apa a gyerekében akarja önmagát megvalósítani. Ha neki nem sikerült kitörni, majd a gyerek....

Hány éves vagy? Inkább vállald az egyszeri veszekedést, de próbáld megbeszélni apáddal, te nem az ő klónja vagy. Neked nem jön be ez a sport. Főleg a versenyzés része. Akár közösen kiválaszthattok valami kedvedre valót .

2016. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Anyám megértené, de apa nem hiszem. Rossz kapcsolatot meg nem akarnék vele hosszú ideig, akkor inkább csinálom ahogy birom, és majd valamire ráfogom (új suli, stb)

Szeretem a judot, csak csinálni félek, meg már nincs annyira kedvem.

2016. júl. 13. 13:01
 6/19 A kérdező kommentje:
Már rohadtul elegem van, emiatt vagyok folyton stresszbe, mert edzés, verseny, ha nem megyek ott pofáznak, ha abba hagynám itthon ugatna apám.
2016. júl. 13. 20:28
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Menj el birkózni :D
2016. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Erősítsd meg magadat és próbáld félvállról venni, ha az edzésen szólnak. Talán még említheted is, hogy nem érzel késztetést a versenyzésre.
2016. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Viccet félretéve velem is ugyan az volt,csak karatésként.Egy ideig szerettem csinálni,csak aztán rájöttem,hogy ez a formagyakorlatozás semmit sem ér,önvédelemben semmit se tudnék belőle használni,egy vicc az egész.Lementem egy boxedzésre,ahol simán elvertek,megláttam milyen egy igazi küzdősport.Én abba akartam hagyni,de nem engedték.Nekem még napi 2 edzésen is ott kellett maradnom,mert az alap edzés után az edzőm ottfogott a haladó edzésen is.Már utáltam járni,egy viccnek tartottam az egész levegőkékítést,szánalmasnak éreztem magam.Végül mentem jogsit csinálni,beiratkoztam kreszre,nem tudtam menni edzésre,ezzel az ürüggyel otthagytam.Minden szó nélkül lelèptem,többet nem jelentem meg az edzésen.Az edzőm szerintem fel is pofozott volna,ha megmondtam volna,hogy többet nem megyek.Dehát kamu szar az egész.A judo viszont jó küzdősport,azzal megtudod magad védeni.Csak sajnos ez ilyen,nagyon rámennek a versenyeztetésre.Felnőttként már el sem kezdheted,mert nem szerezhetsz neki érmrket.Ez a baj ezzel is meg a birkózással is.De Ha érdekel,szereted mi a probléma?Nem kötelezhetnek a versenyzésre.
2016. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Értem, csak az a baj hogy beszari vagyok, félek versenytől/sparringtól. Apám versenyeztetni akar, hogy befussak.
2016. júl. 13. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!