Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak van joga beleszólni,...

Anyámnak van joga beleszólni, hogy a saját pénzemet mire költöm?

Figyelt kérdés
Még a szüleimmel együtt lakok. Anyám viszont folyamatosan beleszól abba mit veszek magamnak, még annak ellenére hogy nem az ő pénzéből veszem meg azokat a dolgokat, amikre szükségem van. Ő meg apu bezzeg cigiznek, Én nem cigizek, és nem is fogok. De pl. venni akarok magamnak egy új telefont, ami 20 ezer forintba kerül, ami nem nagy összeg, még is próbál lebeszélni róla. De amúgy másba is beleszól, ez csak egy eset a sok közül.
2016. júl. 13. 13:52
1 2 3
 21/26 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Sajnos ki kell, h ábrándítsak néhány " minek az ilyennek gyerek " válaszolót. Nincs olyan életkor, amikor egy fiatal kijelenthetné, h én most pont úgy vagyok felnőtt, h a szüleimnek már semmihez nincs köze, de még tartsanak el. Ilyennincs. A felnőttség nem a 18. szülinappal jön el, hanem akkor, ha felelősséget tudok vállalni önmagamért anyagilag is.
2016. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan egy szar gondolkodásmód.


Ha a szülő szereti a gyerekét nem lehúzza anyagilag és követeli a bérleti díjat, mintha csak egy szálló vendég lenne. Ez eléggé hátráltatja a gyereket attól, hogy félre tudjon tenni és normális életet tudjon kezdeni. Majd akkor én is követeljek az én anyámtól bérleti díjat, ha majd nálunk száll meg vagy lebetegedik idős korára?


Én eltörném a saját gyerekem kezét, ha bérleti díjat merne fizetni a saját szüleinek.

2016. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
19%
Ha nála laksz és nem fizetsz a rezsibe akkor van. Ha nem nála laksz, akkor egyértelműen nincs. Ha nála laksz és fizetsz a rezsibe, akkor sincs. Én a saját nagyanyámnak fizetek albérletet, mert ő beteg és ápolják egy otthonban, de mindent én fizetek rezsit+albérletet is.
2016. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 piroska és a farkas ***** válasza:
48%
Létszükséglet a telefon? Igen, manapság az. Ezért van nekem pl egy 2990 ft- os Alcatelem. Ezt hívják a létszükséglet telefonnak. A többi kényelmi plussz. Nálunk annakidején amikor dolgozni kezdtem, megpróbáltam havi fix összeget adni anyukámnak. Töredékét annak amibe " kerültem", őt bántotta, h erre szüksége van, ugyanakkor vhol jól is esett neki, h bennem volt erre belső igény. Azt mondta, azzal tud engem támogatni, h lakhatok otthon, albérlet helyett. Cserébe nem vettem sem szuper telefont, sem tabletet, sem használtautót, mert kötelességemnek éreztem, hogyha ő szinte erején felül támogat azért, h én önálló lehessek mihamarabb, akkor nekem is kutya kötelességem megtenni ezért a célért amit tudok. Hát ezért van az, h igenis lehet beleszólása a szülőnek, ha azt érzi, h a gyereke esetleg belehelyezkedne egy kényelmes helyzetbe.
2016. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülő azt éri el, hogy a gyermeke egyszerűen nem fog vele megbeszélni dolgokat.

Az a pénz amit a gyerek keres meg, az a gyereké. A kérdés erre vonatkozott. Sokan csak mellébeszélnek, Hagyd figyelmen kívül a sok okostojás véleményét.

2016. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Joga van ahhoz, hogy beleszólni kívánjon, de nem konkrétan hozzá. Ha te már a saját pénzed megkeresed, vedd meg azt a telefont. Ha ők cigizhetnek, te megveheted azt a telefont.
2016. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!