Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van- e köztetek olyan, aki...

Van- e köztetek olyan, aki kirakta a Gyerekét ( nagykorú) a lakásból a viselkedése miatt ( drog, iskolakerülés)?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 18:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
22%
Nem raknám ki a gyerekem te se tedd! Inkább beszélgessetek el.
2016. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Beszelgessunk!!!????Basszus ez meg eszembe se jutott!!koszonom az otletet!!!
2016. júl. 13. 19:19
 13/42 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem hagyja hogy segítsenek, annak nem is lehet. Úgy gondolom, ti mindent megtettetek, hogy ez ne így alakuljon. Ölbe tett kézzel várni hogy hátha megváltozik, nem érdemes. Ezek alapján tényleg ki kellene rakni. Vagy esetleg egy minimális kis pici garzonnal meg egy tényleg minimális összeggel kirakni, hogy akkor innentől boldoguljon ahogy tud. A lehetőség megvan
2016. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Apolono vagyok,5 eves kora ota nevelem egyedul!!!nincs penzem,garzonra se!!!
2016. júl. 13. 19:44
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony. Két évig tűrtük, hogy se nem tanul, se nem dolgozik, se házimunkát nem végez, csak eljár a barátaival és követelőzik, mert neki a bulikra új ruha kell, meg pénz, újabb telefon, természetesen jó drága előfizetéssel... ha megpróbáltuk szép szelíden szóba hozni, hogy merre tart, mik a tervei, mit gondol a jövőjéről, akkor "ajjjmár, megint ezzel kell b...ogatni őt, hagyjuk békén, ez az ő élete". Na 21 éves korában kibéreltünk neki egy albérletet, 6 havi díjat letettünk előre és átvittük oda a cuccait. Megmondtuk, innentől EZ az ő élete, de felelősség ugyanúgy, mint a kötelességei is, már nem a mi gondunk, látogatóba jöhet, de sem kölcsönadni, sem visszafogadni lakni nem fogunk. Hát mit ne mondjak... az utolsó pillanatig vakarta a micsodáját, jött hízelegni, aztán amikor felfogta, hogy ezúttal komolyan gondoljuk, akkor meg tudta szerezni élete első munkahelyét. Nem a majomszeretet a jó, nem kell 33 éves koráig babusgatni, mert akkor soha nem áll saját lábára.
2016. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
32%

Márpedig nevelés kérdése! Nekem senki ne mondja meg a tutit, én 17(!) évesen szültem a fiamat. Minden segítség nélkül neveltük fel, mert sem a férjemnek, sem nekem nem voltak már akkor szüleink. Albérlet, munka, piacozás, majd építkezés, stb. De EMBERT neveltem. Ma 15 rendőrségi pólót, nadrágot, zubbonyt, vasaltam ki, mert hajnalban viszi a szakaszát a határra. 39 éves vagyok, a fiam 22. Miért nem csavargott soha? Miért dolgozott már diákként is? Miért nem kerülte az iskolát???

Mert mindig csak a jó útra tereltük, semmi rosszat nem látott itthon, szeretetben élek az apjával a mai napig. Ennyi a titok.

2016. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert én azt mondtam, hogy drogozzon , zülljön el, nehogy elvégezzen valami iskolát!!! Persze ezt mondtam szó szerint!!
2016. júl. 13. 21:27
 18/42 A kérdező kommentje:
Olvass vissza, mielőtt hozzászólsz!!!! 5 éves kora óta nevelem egyedül!!! Apuka csak keresztbe tett, most is pénzeli!!! Mit is csinálhatnék egyedül Te példás szülő!!!???
2016. júl. 13. 21:29
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
ha ő felnötként úgy dönt hogy drogozik és kerüli a munkát a sulit az már csak és kizárolag az ő döntése az ő felelősége
2016. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
17%

Vezetni kell, irányítani, példát mutatni, figyelni rá, szeretni, megérteni, támogatni, biztonságot adni neki, ugyanakkor következetesnek lenni. Igen, példás szülőnek tartom, magam, mert az én fiam hajnalban az országhatárt megy védeni, és nem egy drogos fesztiválon fog fetrengeni.

Lehet utánam csinálni.

2016. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!