Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Ti elvárnátok...

Kedves Szülők! Ti elvárnátok a nagykorú gyermeketektől (aki tanul még, de mellette dolgozik), hogy adjon bele a közösbe?

Figyelt kérdés
Miközben a gyereknek kell megkeresnie a pénzt a ruhákra, cipőkre, nyelvtanárra, nyelvvizsgára... és egyéb továbbtanuláshoz szükséges dolgokhoz? (s megjegyzem meg él a család, akkor is ha csak a két szülő dolgozik)....

2015. dec. 4. 07:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
ha tényleg nem vagyok rászorulva, enélkül is simán megélek, eszembe sem jutna... tegye csak félre (ha nem továbbtanulásra gyűjtene, akkor se kérném el)
2015. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%
Ha nappalin tanul, akkor nem. Kivéve ha a lakás fenntartásához mindenképp szükség van rá.
2015. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

teljesen mindegy hogy en mit varnek el. Nem vagyunk egyformak, mas az anyagi helyzetunk, az eletrol valo felfogasunk.


En azt sem varnam el hogy a gyerekem dolgozzon az egyetem mellett.

2015. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyagilag rászorul a család, akkor igen, ha anélkül megél, akkor természetesen nem.
2015. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mint írtad továbbtanulásra és ruházkodásra költi. Én azt a kis pénzt nem kérnèm el tőle. Akkor kérnék tőle, ha nem csinálna semmit és csak élősködne, de így nem.
2015. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Én ilyen kérdésre mindig azt mondom, hogy csak akkor ha kenyérre kell.
2015. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
5%
Igen. A szulonek is meg kell keresnie ugyanerre a pénzt, plusz mellé még csak eltartja a nagykorú gyereket.
2015. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%
Hogy a kezembe adja a pénzt, azt nem. Hogy alkalmanként elintézzen ezt-azt, ami az egész családot érinti, és történetesen pénzbe kerül, azt igen. (Pl. bevásárlás, ha épp neki esik útba, egy-két csekk, ha épp ő megy el a posta mellett stb.)
2015. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
64%
Amíg meg tudnám oldani és nem okozna nehézséget nem várnám el, inkább rakjon félre és gyűjtse a pénzét. Lesz még rá szüksége bőven.
2015. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk nem lenne rossz azt tudni, hogy 38 éves, ikszedik büfé szakot koptato gyermek az illető, vagy valami komolyat tanuló 19 éves. ....
2015. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!