Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van- e köztetek olyan, aki...

Van- e köztetek olyan, aki kirakta a Gyerekét ( nagykorú) a lakásból a viselkedése miatt ( drog, iskolakerülés)?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 18:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
94%

utolsó pont az a lényeg hogy egy adot kor felett már semi köze nincs a szülőhöz

egy önálló felnött ember saját döntése viselje a következményeket

kidolgozhatod a beled is ha a kölyöknek könyebb lebegni az étterben és sirni mint elmenni melózni

nehogy már te dolgod legyen ilyenkor is eltartani

2016. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%

7

Akkor még nem írta, hogy már szét is lopja őket. Ez így már azért másabb, mint egy iskolakerülés.


Közölni kell vele, hogy utolsó esély, vagy megváltozik vagy repül, következő balhénál pedig kirakni. Ha nem megy rendőrt hívni rá.

2016. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%
Lepontozhatsz, de utánam csinálni nem tudtad. :)
2016. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
97%
Írod, hogy az apja pénzeli, hogy drogozzon. Egyszerű a képlet innen ebben az esetbe. Én nem az utcára tenném a gyereket akkor, hanem szépen elküldeném az apjához, ha ilyen jól megértik egymást...
2016. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
97%
Apuka pénzeli? Miért nem költözteted oda?
2016. júl. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
82%
23 nem utánad kel csinálni hanem a gyereked után aki ugy döntött értelmes emberi életet fog élni és nem fut el minden elöl
2016. júl. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
56%
23-as nem minden nevelés kérdése. Nálunk az édesapám nagyon sok energiát fektetett abba, hogy legyen karrierünk. 16 éves korom óta dolgoznom
2016. júl. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
97%

23-as nem minden a nevelés. Nálunk édesapán rengeteg energiát fektetett a karrierünkbe. 16 évesen szerzett diák munkát, végig erőltette a 2 sulit egyszerre, 20 évesen szerzett egy gyakornoki munkát ahova aztán felvettek mert meg voltak elégedve velem. Azóta férjhez mentem és most GYED-en vagyok. Ugyanezt a nevelést, segítséget a testvérem is megkapta aki folyamat csak hisztizik ha dolgoznia kell, szarul teljesít az egyetemem, otthon ül egész nap és csak filmeket néz. Ugyanaz a nevelés és két teljesen különböző ember az eredménye. Pedig a szüleink mindent megtettek értünk, csodálatos gyerekkorunk volt. Nem kellene a kérdezőt savazni, így is egy fájdalmad, nehéz döntés ez neki.

A kérdésre is válaszolva szerintem ki kellene raknod, ha a szép szó hatástalan volt valami mást is ki kell próbálnod. Sajnálom, hogy egy ilyen nehéz döntést kell meghoznod.

2016. júl. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Kedves 23- s Apukaval mindig konnyebb!!Ez nem csak a te erdemed!!!
2016. júl. 14. 06:40
 30/42 anonim ***** válasza:
92%

Kedves rendőr anyuka! Nyilván komoly részed van abban, hogy a fiadból ember lett, de làsd be, ehhez büdös nagy mák is kellett, meg az sem elhanyagolható, hogy őt egy összetartó emberpár nevelte fel.

Én 3 gyerekkel váltam el, a férjem hagyott ott minket. Ketten teljesen jól kezelték, azt mondják, jobban jártunk így. Jól tanulnak, segítőkészek, semmi gond nincs velük. Egyikük rendvédelmi fősulira megy, másikuk óvónőképzőbe. Mondhatnám, hogy az én érdemem, hiszen sokat fektettem bele, hogy boldogan nőjenek fel. Csakhogy a 3. testvérük teljesen másként élte meg az egészet. Dühös volt az egész világra, haragudott az apjára, rám, nem tanult, verekedett. Tartok tőle, ha nem egy kis faluba költöztünk volna, hanem maradunk Pesten, nálunk is bejött volna a drog is. Pedig õt is én neveltem.

Nekünk szerencsénk volt, most már egész jó a helyzet, de ehhez az kellett, hogy elmenjen itthonról, és kipróbálja magát. El kellett engednem, hogy visszataláljon.

Nem tudom, mit tennék a kérdező helyében. Alap pszichológiát tanultam csak, ott azt mondják, nem szabad támogatni a drogost, nem szabad hagyni, hogy magával rántsa a családot.

Könnyū mondani, anyaként megszakad az ember szíve. Olyan megoldást kellene találni, amivel tudatosította benne

2016. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!