Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok hozzá ha a...

Ti mit szólnátok hozzá ha a gyereketek bejelentené hogy dohányzik?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy másfél éve dohányzom, és bőven elmúltam már 18 éves. Nem szívok sokat, heti 1-2 dobozzal. A szüleimtől már nem függök, tehát meg tudom venni magamnak. Mindkét szülőm nagyon szigorú, biztos nem fogadnák jól, de mégsem szeretnék úgy elszívni itthon egy cigit, hogy attól kelljen félnem, hogy mikor bukok le. Nem élünk együtt, de mégis jó lenne ha nem kellene ezt titkolni.

Anyunak mindenhol vannak ismerősei, legalábbis a városból is nagyon sok embert ismer, és a városban sem merek úgy cigizni, ahol túl sokan vannak, nehogy valaki beáruljon neki. Apu meg nagyon erős dohányos volt, napi 2 dobozzal szívott el egy nap, a papám már 3 dobozzal is elszívott egy nap, apunak is és a papámnak is elege lett abból, hogy büdös a ruhájuk meg a kezük, szájuk tőle, így lerakták mindketten. A mamám napi egy dobozzal szív el egy nap, de ő nem is szeretné lerakni.

Anyukám is szokott cigizni, de ő csak ritkán, előttem is csak párszor cigizett, itthon ő sem szeret cigizni.

Hogyan mondjam el nekik úgy, hogy ne essen nekik rosszul, vagy ne legyen ebből vita?

Köszönöm a válaszokat, és aki elolvasta.


2016. júl. 18. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálatok az egész család tősgyökeres megrögzött dohányos, vagy csak az volt. Nem is értem ezek után, miért is haragudnának a szüleid rád, mert cigizel. Biztos megértőbbek lesznek, mint azon szülők, akik maguk sem dohányoztak sosem.
2016. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez tanult példa, nincs miért haragudniuk. Én már lassan 40 vagyok, de apám mindig cseszeget, hogy mikor teszem már le. És hát ilyenkor kénytelen vagyok megemlíteni, hogy végig bagózták mindketten a gyerek koromat, számomra a cigifüst olyan volt már akkor is mint a levegő. min csodálkozik? Bent a lakásban is szívták. Én legalább nem cigizek zárt térben.
2016. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Apu kinn cigizett mindig, papa és a mama kinn is benn is, nekem is már fel sem tűnik ha cigi szag van a lakásba, más meg azonnal kiszúrja. Valahogy jó lenne elmondani nekik, csak mivel tényleg nagyon szigorúak és elítélőek, így nehéz... Azt hinné az ember, hogy azok a szülők akik dohányoznak majd könnyebben megértik, de nem, legalábbis az enyémek.
2016. júl. 18. 11:17
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Es te is megvarod mig tiszta cigibuz leszel?

Ha mar kulon elsz nem tudnek beleszolni, de hatveregetesre ne szamits...

2016. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Kedves dohányzók!

Gondolkodjatok egy kicsit.

Mindkét szomszédom bőszen dohányzott, és mindkettőnek aránylag fiatalon leamputálták a lábait.

Az egyik a műtét után két hónappal meg is halt. A másik tolókocsis lett.

Persze ez csak másokkal történik, gondolják a dohányosok.


Egy adat: "évente körülbelül tízezer végtagot amputálnak Magyarországon, hétezret kifejezetten amiatt, mert az érszűkület miatt menthetetlenné válik."


[link]

2016. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Azt is hinné az ember, kedves kérdező, hogy miután az egész család egy büdös bagós volt, a gyerek nem lesz olyan hülye, hogy rászokjon. De hát az élet egy nagy csalódás. Ja és kívánom ne legyen ennél nagyobb gondod az életben, hogy nem tudsz hol cigizni.
2016. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Kedves utolsó!


Érszűkület millió egy okból jöhet létre. Pl cukorbetegség, magas koleszterinszint stb, hogy csak párat említsek. Ezeknek a vége is végtag amputáció. Koránt sem biztos, hogy a dohányzás miatt volt náluk ami.

2016. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó. Ezeket a dohányzás mind elősegíti. Nem kellene már szánalmas kifogásokat keresni a szenvedély betegségre. A gyenge akaratú emberek dohányoznak. Illetve azok, akiknek nincs saját személyisége és imponálni akar a többi birkának. Mert a társaságban mindenki iszik, cigizik. Én nem. Családomban is több amputált van emiatt. Sőt, egyik gégerákos és a nyakán lyuk van. Beszélni sem tud. Mégis cigizik még. Az ilyen ezt is érdemli.
2016. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

@11:28


Köszönjük az okoskodást.

2016. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Én anyám konkrétan megmutatta,hogy kell letüdőzni:D Amúgy nem mondott semmi különöset róla.Bár én mindig is úgy voltam nevelve,hogy a tetteimért vállaljam a következményeket.15 évesen gyújtottan rá először,akkor nem is jött be,de aztán 18 évesen kezdtem rászokni.24 éves vagyok és 1 éve nem gyújtottam rá.Plusz egyik napról a másikra szoktam le,mert fejben eldöntöttem,hogy nekem erre nincs szükségem.Nem visz előrébb,csak sok pénzbe kerül és egészségtelen is,ha azt nézem miket raknak bele,mert nem tiszta dohányból áll.Engem az egyáltalán nem zavar,hogy a környezetemben cigizik-e valaki vagy sem.Saját döntése mindenkinek eldönteni,ha neki ez jó,akkor engem nem zavar.
2016. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!