Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen hogyan érhetném el...

17 évesen hogyan érhetném el hogy engedékenyebbek legyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem is mint biztos sokaknak eljött az az időszak amikor szeretnék végre kicsit szabadabb lenni, persze a szüleim nehéz esetek. Az az igazság h fél év múlva töltőm a 18-at és 11-re legkésőbb haza kell érnem. Mikor voltam barátnőm nem engedték hogy együtt aludjunk, még 3 hónap után sem. Hogyan kéne leülnöm erről beszélgetni velük úgy hogy hassak is rájuk? Nem inni akarok eljárni, egyszerűen csak ismerkedni, jól érezni magam. Az a baj hogy tényleg nehéz esetek, nővérem 22 éves, és ha részegen, vagy csak becsiccsentve ha jönne anyám kidobná mint macskát s*arni. A tavalyi szilveszteren kívül eddig 1x lehettem éjfél utáni programon, az pedig a legjobb barátom szülinapja volt aki 10 perc sétára lakik tőlem. Igazából csak tényleg arról van szó hogy 17 vagyok, fiú/férfi, már egy ideje nincs barátnőm, és nagyon nehéz ismerkedni az utcán délután 6-kor. Nem szeretném én sem a szüleimet azzal átverni hogy "az unokatestvéremnél alszok" és közbe a másik irányba megyek. Én szeretném ha tisztába lennének azzal hova megyek.

2016. júl. 19. 00:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

A szüleid szigorúsága veled szemben még félig-meddig érhető. Pl az,hogy nem alhatnak nálad az aktuális barátnőid, teljesen jogos. Szülőként te se fogod díjazni ezt. Nyilván ha komoly kapcsolatod lenne, ami már legalább egy éve tart, akkor megengednék,hogy ott aludjon.

Viszont az nagyon túlzás,hogy a 22! éves nővéredet is ennyire durván korlátozzák.Sok más 22 éves már külön él, házas, gyereke van.Őt meg mégis annyira szigorúan fogják, mintha kamasz lenne.

Emiatt azt javaslom,hogy kezdj el lázadni és kicsit lazítani a szabályokon. Pl hogy ne 11-re kelljen haza menned. Előbb kérd meg őket,hogy csak fél órával később hadd mehess haza..aztán tartsd is be az ígéreted, menj haza mikorra ígérted.Utána jöhet,hogy éjfélig szeretnél maradni..stb. Fokozatosan csináld. És próbáld megérteni velük,hogy pl a nővéred felnőtt nő, ne kezeljék gyerekként. És te is pár év múlva felnőtt leszel, ne hagyd, hogy gyerekként kezeljenek. Kezdj el felnőttesebben viselkedni, gondolkodni.Ők is másképp állnak majd hozzád.

2016. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, igazából beszéltem anyával reggel és tök normális volt. Azt mondta ha kellő létszámú emberekkel megyek akiket ismer is akkor el-el mehetek néha éjfél után. Igazából csak attól fél hogy megvernek, leitatnak, bedrogoznak stb. Tipikus szülői aggodalmak
2016. júl. 19. 11:19
 13/13 anonim ***** válasza:
Örülj. Ezen az oldalon a legtöbb kérdezőnek elmebeteg szülei vannak.
2016. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!