Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal, aki...

Mit csináljak anyámmal, aki abban leli örömét, hogy folyton a betegségekről, halálról, kórházról, mentőről beszél, vagy más negatív dolgokról, de semmi másról?

Figyelt kérdés
Anyám rohadt negatív, energiavámpír. Hálistennek nem kell vele élnem már, valószínűleg az összes létező halálos betegséget belémbeszélte volna már. Kijárni sem szeretek hozzá, mert megöl, hogy nem lehet vele semmi pozitiv dologról beszélni, mert mindig odakanyarítja a témát, hogy neki mennyi betegsége van. Még a kisboltba az eladónak, meg a bankba az ügyintézőnek is képes elkezdeni panaszkodni, hogy neki mennyi baja van. Gyomorgörcsöm van, ha ki kell mennem anyámhoz, vagy egyáltalán beszélnem vele, mert megállás nélkül csak károg, vagy ha nem a betegség a téma, akkor mások szét szapulása a masodik kedvenc tevékenysége. Nagyon nehéz elviselni. Nem tudom hogy kezeljem ezt. 56 Éves, én 26 vagyok. Legszivesebben kizárnám az ilyen embert az életemből 100%-osan, de nem tehetem mégse, mert az anyám. Meg amúgy is tökre fáj, hogy ilyen... :( Lelkileg is nehezen viselem, hogy nem tudok vele semmit se megbeszélni, mert mindenből csak a rosszat hozza ki. Véletlenül se mondana semmi vidámat soha. Mit csináljak?
2016. júl. 21. 09:50
1 2
 11/11 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járok. Anyut fiatalabb korában rengeteg trauma érte (halva született csecsemő, majd nem sokkal utána az első férje elvesztése). Ezek után még rengeteg lelki és fizikai bántalmazást elszenvedett, csoda, hogy még életben van, roppant erős nő. Sajnos idegileg rendkívül labilis, a legártatlanabb kérdésnél is leharapja néha a fejemet, pedig amúgy egy aranyszívű nő, szeretem nagyon. Neki is a kedvelt témái közé tartoznak a betegségek és az egyéb negatív dolgok. Múltkor mondtam neki, hogy legyen szíves nem ezekről beszélni, de nagyon megsértődött, ilyenkor nem lehet neki semmit sem mondani. El szoktam menni itthonról egy kis időre, amíg lenyugszik. Amúgy sajnos rám is átragadt a depressziója, pici korom óta érnek az ingerek. Most 20 évesen én is egy idegroncs vagyok, de nem csak emiatt, számos más oka is van. Anyu jár pszichiáterhez, aki azt javasolta neki, hogy ne tekintsen a múltba, az táplálja a depresszióját legfőképpen. Ennek ellenére rendszerint visszatekint, úgy érzem, hogy ez már nem is fog változni, sajnos ő mindig ilyen negatív lesz élete végéig...de szeretem, mert mindig ott volt velem a nehéz időkben is, pedig láttam rajta, hogy legszívesebben az öngyilkosságba menekülne, de soha nem tette meg, ezt nagyon becsülöm benne. 20/F
2016. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!