Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyerhetem vissza a...

Kleeopátra kérdése:

Hogyan nyerhetem vissza a szüleim bizalmát?

Figyelt kérdés
Eltiltottak egy fiútól de én továbbra is vele maradtam most meg lehet hogy kiderulne az hogy néha cigizek és nem tudom mit tudnék tenni hogy jobb legyen a szüleimmel a kapcsolatom hogy bízzanak újra bennem ehhez kérek választ! :)
2016. júl. 21. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Le kellene ülnötök és alaposan átrágni magatokat a történteken.
2016. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%

Az előzővel vagyok!

Ja,és ne cigizz.Én 15. évesen szoktam rá,még csak 18 vagyok,és töbször a leszokásért is küzdöttem.

Bárcsak tiltotta volna anyukám,de én már az első száll cigit is tőle kértem,mondván jobb így,mintha eltitkolnám.

2016. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Argloss ***** válasza:
91%

Ha azt mondod otthon, hogy nem cigizel, de valójában viszont igen, akkor nem érdemelsz bizalmat, mert folyamatosan hazudsz nekik. Képzeld el úgy mintha új cuccot ígérnének, helyette viszont jól szájba csapkodnának lapátnyéllel, aztán meg csodálkoznának, hogy miért is nem szereted őket.

Szóval hallottál már a logikáról? Ha bizalmat akarsz, akkor érjenek valamit a szavaid, vállald fel a dolgokat amiket csinálsz, beszéld meg velük, hogy miért teszed és ennyi. Ne vállalj semmi olyat amit nem fogsz betartani, mert ettől csak egyre süllyedsz majd a szemükben. Gondold át, hogy miért tiltanak valakitől, vagy valamitől. Ne csak imitáld, hogy felnőtt vagy, hanem próbálj meg tényleg az lenni és vállald a következményét a döntéseidnek.

2016. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezen az úton haladva esélyed sincs.

Hazudozol, titokban pasitól csak azért is, dohányzol, stb.

Tudod a szüleid akkor bíznak benned, ha valamit megbeszéltek és az úgy is van. Ha felfogod miért nem akarják, hogy találkozz azzal a fiúval, és te is belátod, hogy igazuk van.

Stb, stb.

Bennem azért bíztak, mert tudták, hogy nem fogok inni, cigizni, főleg drogozni nem. Kerülöm a züllött társaságot, a barátaim is "rendes gyerekek". Ha pasizok, azt ésszel, és minden srácot megkedveltek ők is.

Ha azt mondtam, hogy moziba megyek a Gizivel, akkor ott is voltam. Ha azt hogy a barátommal megyek házibuliba, akkor ott.

Tudják hogy hol vagy, mit csinálsz, és hogy nem művelsz olyat, amivel ártasz magadnak.


De ha hazudozol, megbízhatatlan vagy, és amit otthon elmondasz köszönő viszonyban sincs a valósággal, hát ne várd hogy szavahihetőnek és megbízhatónak tartanak.

2016. júl. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért tiltottak el a fiútól a szüleid?

Hányszor csaptad be a szüleidet?

A bizalomvesztés csak ott fordulhat elő ahol sűrűbben előfordulhatott a mellébeszélés.

A szüleid mit akarnak tőled illetve mit mondanak,hogy mit szeretnének veled kapcsolatban elérni?

2016. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Beszélgess velük.

Miért tiltanak a fiútól? Lehetne valami kompromisszumot kötni. Már ha tényleg normális a fiú és nincs okuk rá, hogy tiltsanak. Találkoztok, de nem olyan gyakran, hogy az bármi más rovására menjen. Vagy otthon találkoztok, nálatok.

Bemutatod, hogy megismerjék.

Mi az hogy lehet, hogy kiderül, hogy cigizel? Nem biztos? Ha rákérdeznek, mondd el az igazat. Pl. szoktam néha pár szálat szívni, de nem sokat, csak ki akartam próbálni, de majd próbálom abbahagyni. Már ha tényleg ez az igazság :)

2016. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első körben próbálj nem hazudni és a hátuk mögött pasizni
2016. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó hogy nem a szülei döntik el hogy kivel jár.
2016. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, oké, de akkor azt se a szülei döntsék el, miből tartja fent magát:-)
2016. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szüleinek el kell tartaniuk ha már megcsinálták. És erkölcsileg helytelen ilyen dolgokba beleszólniuk. Te egyébként ilyenekkel zsarolod a gyerekeid? Ha nehéz megérteni írhatok egy példát hogy ez miért helytelen.
2016. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!