Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Joggal követeli egy szülő a...

Joggal követeli egy szülő a gyerekétől hogy pont olyan legyen mint ő?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek az apja azért van haragban vele, mert nem a megálmodott utat járta be a gyereke. Hiába dolgozik a srác becsülettel, nősült meg, kisfia született, a srác apja hajthatatlan, megmondta hogy addig nem kíváncsi a srác kisfiára amíg a srác nem fogja megérdemelni, vagyis nem viselkedik úgy ahogy azt az apja megkívánja. Úgy veszem észre hogy szépen lassan az egész családot a srác ellen fordítja, már nem nagyon beszél velük senki a családból, jó megjegyzem az apja beígérte hogy garantálja ha vele rosszba lesz akkor az egész családot is el fogja veszíteni arra mérget vehet. Én régóta ismerem a srácot, becsülettel dolgozik, gondos családapa, nem tudom mi nem felelhet meg az apjának...

2016. aug. 5. 13:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy fa@kalap az apja!!
2016. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

1#vayok.

Az ilyenre rá kel bagozni!!

Majd talán a halálos ágyán vissza sírja hogy miért volt ilyen apa.

2016. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan, mint nagybátyám. Szerencsétlen unokatestvérem (fiú) majdnem kikészült. Aztán 18 lett, elköltözött, nem tartotta vele a kapcsolatot évekig. Nagybátyám rá is jött, hogy mit veszített el a fiával együtt. Könyörgött, hogy bocsásson meg neki unokatestvérem.


Majd egyszer ráébred az apa, hogy nem ezt kellett volna csinálnia. Az egész család biztos nem fog ellene fordulni; a srác nagyszüleivel kellene beszélni, esetleg valaki olyannal, aki tud hatni az apára. Valakinek fel kéne nyitnia a szemét, részvétem a srácnak.

2016. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem nagyon látunk a dolgok mélyére, szerintem te sem látsz.

Ha az egész családot ellene lehet fordítani, akkor azért meghallgatnám én a másik felet is. Hiszen eszerint akkor nemcsak az apa, hanem az anya is ellene fordult, sőt a testvére(i) is.

Te írod: nem tudod azt sem, mi nem felel meg az apjának. Akkor azt sem tudod, mi a konfliktus kiváltó oka. Ezek után ne várd, hogy elítéljem az apját.

2016. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 acelsziv ***** válasza:
83%
Az olyan család, akik a másik fél meghallgatása nélkül elkezdenek haragudni rá elég ostoba alakokból állhat. Az ilyeneket nem kár elveszíteni.
2016. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
Igaza van a 4-es válaszolónak, egyetértek vele. Te is írod, hogy nem tudod mi nem felel meg az apának, tehát konkrétumot te sem tudsz, csak azt írtad le, amit látsz. Ki tudja mi van a háttérben.
2016. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Ajándékozzon az illető egy, a genetikát ismeretterjesztő formában tárgyaló kis könyvecskét. Az apa idevágó ismeretei feltehetően kívánnivalókat hagynak maguk után. A gyerek nem az egyik vagy másik szülő tulajdonságaival rendelkezik, hiszen az ivarsejtek által hozott információk keverednek és egy új kombináció jön létre. Az ember tehát kezelje a saját gyerekét egy vele azonos értékű, de más tulajdonságokkal, képességekkel rendelkező polgártársának. Abban meg reménykedhet, hogy az unokáiban majd megleli saját tulajdonságait, hiszen az unokák nemzedékében jelennek meg a nagyszülői tulajdonságok.
2016. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Aki ilyen hülye azzal nem érdemes foglalkozni.
2016. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom, ez az ember elmebeteg! Én sem kívánom a saját lányomtól, hogy olyan legyen mint ÉN!
2016. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Jó lenne konkrétan tudni, mi az amiben hasonlít az apjára.


De, ha ez nem valami komoly jellemhiba vagy erkölcstelenség;

lehet, hogy jobban is jár, ha egy ilyen apával nincs kapcsolata.

Csak remélhető, hogy nem tudja végül ellene fordítani a családot.

2016. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!