Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermek ordítozik,...

Ha egy gyermek ordítozik, agresszív, káromkodik, olyanokat mond a szüleinek, hogy megöllek, az nevelés hiánya, a média vagy pedig az oviból/iskolából hozza haza ezeket?

Figyelt kérdés
Esetleg mind3?

2016. aug. 8. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hall az oviban/iskolában ilyeneket. De ha a gyereket nevelték és törődtek vele, akkor a gyerek ösztönösen elítéli az agressziót vagy a szülő megalázását. Ha hall is ilyesmit, nem fogja használni.

A médiából ömlő káros hatások, trágárságok, agresszió, mocsok elől nem lehet elbújtatni a gyereket, előbb-utóbb elér hozzá. De a nevelés lényege az lenne, hogy képes legyen ezt a sok külvilágból érkező ingert a helyére tenni magában, megfelelően kezelni. Szóval szerintem lehet az ovira meg a médiára mutogatni, de 80-90%-ban nevelés/törődés kérdése.

2016. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Hatos! Nem mondom, hogy nincs olyan eset, amikor egy nyakonvágás megérik. De ilyen helyzetben már nem érne semmit, csak még tovább rombolná a szülő tekintélyét. Ha a szülőknek nincs ideje a gyerekre, akkor egész egyszerűen nem fogják ismerni a saját gyereküket. Nem értenek vele szót, nem beszélnek a nyelvén, fogalmuk sincs, mivel lehet hatni rá. Marad a fenyegetés (hagyd ezt abba, mert...) és a megvesztegetés (na jó, ha ezt most megcsinálod, akkor játszhatsz a gépen/megveszem neked ezt-azt). Egyik eszköz sem hatásos, maximum pár perc erejéig. A szülő hiteltelen, röhelyes, lenézett lesz a gyerek szemében, hiszen csak ennyit tud: fenyegetni vagy vesztegetni.
2016. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező! Nagyon szimpatikus számomra, hogy próbálod megérteni, hogy a húgod miért ilyen. Megkérdezhetem, te hány éves vagy? Hozzád még több türelme volt a szüleidnek?

Egyébként valóban nem visszafordíthatatlan egy 7 éves kislány erkölcsi állapota. Ő még fogékony korban van, lehetne hatni rá. Ehhez azonban nagyon sok időt és energiát kellene rá áldoznia a családnak. Meg kellene ismerni őt. El kellene érni, hogy megnyíljon. És persze a szülőknek is meg kell nyílniuk előtte ahhoz, hogy hitelesek legyenek a számára. Pl. ha valami ellen fellázad a kislány, akkor el kell neki magyarázni, hogy miért van rá szükség, a szülők miért szeretnék az adott dolgot, ami neki nem tetszik. Sajnos, legtöbbször a szülők a visszafordíthatatlanok, mert már nem tudnak másképp viszonyulni a gyerekhez csak izmozva, türelmetlenül.

2016. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és én is egész életem keresztül a net előtt ültem.
2016. aug. 8. 12:28
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Ez a szülők alkalmatlanságának következménye. Normális családban nincsenek ilyenek engedve és nem a tablet, tv neveli fel a gyereket. Habár nehéz ennyi selejtes gyerek között normálisat nevelni.
2016. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Kedves Kérdező! Nézz utána az ADHD-nek... a gyerkőcöt vigyétek el nevelési tanácsadóba, vagy nem tudom pontosan hol kell ezt intézni Magyarországon, mert én nem ott élek. Kezelni kell de sürgősen. Valószínű, hogy viselkedés problémája van. Nem, nem feltétlenül a szülők hibája ez! Sajnos nekem is ilyen az egyik gyermekem. Minden jót, és kitartás, mert az nagyon kell egy ilyen gyerekhez..
2016. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, húgom 8 éves és nem a legelitebb oviba meg suliba jár(t). Értsd: sok a svéd cserediák. Na, ott van minden, verekedés, szökés, beszólogatások, förtelmesen ronda beszéd stb. És a húgom mégsem beszél csúnyán, sőt, ha azt mondom valamire, hogy "hülye", akkor is rám szól. Nem agresszív, kifejezetten békés, konfliktuskerülő gyerek.

Szóval annyi biztos, hogy csak az oktatási intézményre fogni nem lehet. A tanárok is mindig mondják, hogy hiába nevelik ott a gyerekeket normális viselkedésre, ha hazamegy és a születől meg totál ellenkező viselkedést lát, beszédet hall.

2016. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Minden a szülein múlik.

Nekik kell nevelni, nem másoknak. Nagyon jól látszik amikor nem neveltek meg valakit.(pl mint amit te példának mondtál)

Amikor még suliba jártam akkoris meglehetett figyelni kit mennyire nevelnek....

Olyat is ismertem aki 3-4 napra elment(buli,stb) se telefon se semmi nemvolt nálla és semmi. Észre sem vették otthon. Na mondjuk amikor lerészegedtek a szülei amikor ottvoltam nálluk játszani...sokat elmond.

Viszont volt olyan osztálytársam is aki magától óránként hívta a szüleit, hogy jólvan/maradhat e még kicsit stb. Neki nagyon jófej és normális szülei voltak.

Szóval látod..ugyan az az osztály...hasonlókat néztünk a tv/net-en mégis teljesen mások voltak. Mert az egyiknek a szülei max lakótársak voltak a masiknak meg tényleg a szülei.

2016. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem a tévét meg az internetet kell hibáztatni azért mert hülye a gyerek. Inkább a szülőt.
2016. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek kap elegendő valóságos élményt: beszélgetés, séta a természetben vagy a városban, társasozás, állattartás, zenehallgatás, társasági élet, ne adj Isten kulturális programon való részvétel, egy-egy érdekes kiállítás felkeresése - akkor nem lesz neki annyira érdekes a net, mert meglátja, hogy azon kívül is van élet. El sem kell tiltani tőle, mert magától érzi majd, mennyit jó neki a gép előtt ülni.
2016. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!