Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni rajta?

Hogyan tudnék segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy a szüleinkben nem lehet annyira megbízni sajnos, legalábbis én ezt tapasztaltam. Sok olyan dolgot tettek, amiket nem kellett volna, viszont öcsémmel jó a kapcsolatom, egyrészt mentálisan sérült, így nincsen sok barátja, másrészt mint említettem, szüleim soha sem álltak igazán mellettünk, így legalább én szeretnék hozzá közel állni. Szinte kiskorunk óta én foglalkoztam vele többet..

Nem akarok hosszú lenni, így rátérek a lényegre. Öcsém a minap mondta, hogy van egy srác, aki mindig szekálja, fb-n is folyamatosan írogat neki. Inkább le se írom, hogy miket mert szerintem egy életre ki lennék tiltva innen. Így visszaírtam a srácnak, amiben az volt a lényeg, hogy leszállhatna róla, mire szintén elég obszcén dolgokat írt vissza.

Öcsém még olyan dolgokat mesélt, hogy ez a srác mindig sértegette, kiröhögte, vicc tárgyává tette a többiek előtt, elvette a dolgait és eltette őket máshova, és bütykölte a mobilját is, kitörölt belőle dolgokat.

Mindig is láttam, hogy nagyon szorong, és sajnálom, hogy csak most mondta el ezt nekem.

Öcsém most 15 éves egyébként.


Szerintem a suliváltás lenne a legjobb vagy nem tudom, de a szüleink nélkül ugye az is lehetetlen.

Valaki esetleg tudna ezügyben segíteni? Előre is köszönöm.


17/f


2016. aug. 9. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Pff...szepen elkapod es felpofozod. Ezeknek a szep szo nem hasznal. Ez mellett javaslom, h tiltsa le a tesod..
2016. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jól írja mindenképp le kell tiltania fb-n és a dolgaira külön ráírni a nevét. Kísérd mindig el suliba és egyszer beolvashatnál annak a kis senkinek.. ha elég erélyes vagy kussban marad örökre..
2016. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Fejeld ketté a kis ...t, sajnos az ilyen nem ért a szép szóból. Esetleg ha felkeresed a szüleit és ezt így elmondod nekik, hogy milyen jól nevelt gyerekük van... Vagy a gyerek osztályfőnökének is szólhatsz.
2016. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented :van bizonyíték és ezért elég dúrva büntetést kaphat a szüleivel együtt aztán megnevelik a gyereket...
2016. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented internetes zaklatásért, ez talán a ti szüleitek figyelmét is felhívja arra, hogy mennyire nem figyeltek rátok, észre sem vették, hogy a kisebbik fiukat zaklatják.
2016. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos úton: feljelentés rágalmazásért, internetes zaklatásért, becsületsértésért stb. Beszélj az osztályfőnökkel is.


Nem hivatalosan: kérj meg egy magas, jókiállású, határozott ismerőst, menj oda tanítás végére vele és kapjátok el a kis sz*rt. Nem kell bántani, csak úgy megfenyegetni, hogy összesz*rja magát, kicsit megrángatni mellé és felvázolni, hogy ha egyetlen rossz szót szól/ír a tesódnak, legközelebb nem megy haza két lábon.

2016. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy Nevelési Tanácsadó - nézd meg, hogy hova tartoztok. Menj el és kérj a pszichológustól egy beszélgetést. És azt is kérdezd meg,hogy lehetne ezt a szüleiddel megbeszélni. Fogja tudni, és fog tudni segíteni is. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy te meg a pszichológus együtt találtok egy másik iskolát. Egy iskolaigazgató megérti ezt. Ez nagyon komoly probléma,zaklatás. Nem szabad hagyni, és sajnos a "verd meg" nem jó tanács, az nem fog segíteni a testvéreden és még téged is bajba keverne. Neked meg hatalmas gratula, hogy 17 évesen ilyen felelősségteljesen gondolkodsz!
2016. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!