Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anya minden...

Normális, hogy anya minden nap 3-4 órát "kertészkedik" este?

Figyelt kérdés

Van egy zsebkendőnyi kertünk (az udvar többi része csak gyep), kb 3-4 tő paradicsom, pár paprika, 2 padlizsán, meg néhány virág. Kb 9 négyzetméter az egész, maximum.

Anya MINDEN NAP hazaér munkából, rohamtempóban átöltözik, és sprintel ki, és kint kapirgálja a földet sötétedésig. (télen is ugyanez, csak akkor a pincében pakol minden nap órákig, és/vagy havat lapátol) Addig mi ülünk bent mint a tök, mert nekiállni nem lehet semminek (filmet elindítani, leülni olvasni, játszani) mert ha meg bejön, akkor abban a szent minutumban rohanni kell vacsorázni, hogy anya ne maradjon le a Barátok Köztről, vagy tudom is én melyik hasonló műsort nézi.

Mikor annak vége, akkor megy fürdeni és aludni.

Mióta a kertes házban lakunk, kb nem is beszélgettem vele a köszönésen kívül. Este semmit nem csinálhatunk, és éhesen ülünk, utána meg rohanva eszünk.

Ez normális?? Mit lehetne vele csinálni?


2016. aug. 11. 20:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom, neki is szüksége van egy kis kikapcsolódásra.


Ti meg közben tanulhatnátok, vagy csinálahtnátok a lakásban/konyhában valamit

2016. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Szereti ezt csinálni, ez miért baj? Biztos neked is van olyan időtöltés, ami téged kikapcsol. Neki ez az. Szerintem is tök jó érzés látni, hogy megnő vmi, amit én ültettem egy pici magból, azután pedig szépen hozza terméseket. Egész nap várom, hogy hazaérjek, és megnézzem nőtt-e már az a kis pici zöld paradicsom. Felesleges bármit is csinálni vele. Bár azt nem értem, hogy miért ültök éhesen? Miért nem csináltok magatoknak kaját, vagy egy szendót? Meg tv-t nézni is lehet egyedül, vagy hány évesek vagytok?
2016. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Megkérdezt3tek már, hogy segítsetek-e?
2016. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Sok munka van egy kerttel. Ha te is segítenél, akkor tudnád.
2016. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Biztos neked is van olyan időtöltés, ami téged kikapcsol"

Lenne, de nem lehet nekiállni vacsi előtt, mert nem lehet nyugton lenni addig.

Amúgy segíteni nem "szabad" neki, kiborul, ha más is hozzányúl a növényeihez...

2016. aug. 11. 20:18
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Enyém is szeret kertészkedni, pár éve kezdte el és azóta sokkal nyugodtabb, aminek örülök mert a munkája nagyon stresszes. Örülj neki, hogy van valami amit élvezettel csinál (mert gondolom élvezi, ha ennyit csinálja, kikapcsolódik mellette) Egyébként nem értem mi a baj? Ha félbe kell szakítani a filmet vagy bármit a vacsora miatt az miért baj? Folytatjátok ugyanúgy. Miért ültök éhesen? Miért mem foglaljátok el magatokat olyannal, aminél nem gond egy kis félbeszakítás a vacsora miatt. Éhség ellen lehet nassolni is, persze ne a vacsora rovására de az írásod alapján be lehet lőni hogy mi mikor van. Segíthetsz neki a kertben is, vagy ha nem engedi akkor legyél ott vele és úgy is lehet beszélgetni.
2016. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele beszélgetni, mert azt mondja ne idegesítsem. Próbáltam már kiülni mellé, de nem válaszol, meg lecsesz.

"Ha félbe kell szakítani a filmet vagy bármit a vacsora miatt az miért baj?" Hogyhogy miért? Kizökkent a film hangulatából. Könyvet is utálok úgy félretenni, hogy nem két fejezet között járok. Film meg pláne... Egyszerre szoktam végignézni, különben semmi értelme.

2016. aug. 11. 20:25
 8/19 A kérdező kommentje:
De amúgy persze, örülök hogy kikapscsolja magát, de az egész itthon töltött ideje erre megy el :(
2016. aug. 11. 20:25
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Az olvasást, filmezést, jatszást félbe lehet szakítani, vagy hát Én félbetudom. Annyi a különbség hogy én nem vacsorázasra szakítom félbe, hanem főzés-vacsora-mosogatás-pakolásra... De nem ez a lényeg. Filmezz akkor késő este vagy délelőtt..

Most azt várod hogy ő ne kertészkedjen, vagy mi a probléma tulajdonképpen? Azt mondod munka után kertészkedik majd bejön - mert időhöz van kötve a sorozat miatt - és vacsoráztok. Ez alapján nem tudsz meghatározni egy időintervallumot amikor biztosan lenne időd azt csinálni amit akarsz mert nem szakitja félbe? Érdekes

2016. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Amíg be nem jön addig küldözget ide-oda, hogy vigyek ki neki vizet, stb. Szívesen segítek, ezt most nem panaszkodásként írom, de nem tudok addig nyugton ülni. Online játékot meg pl nem lehet megállítani.
2016. aug. 11. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!