Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelőapám lelkiterrorban...

A nevelőapám lelkiterrorban tartja a családom! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a szüleim elváltak amikor 7éves voltam, anyám összejött egy férfival, aki eleinte normális volt, majd később elkezdett nővéremet, majd engem szekálni. Született két testvérünk tőle, őket is szekálja, de nem annyira mint minket. Állandóan üvölt velem, azzal fenyegetőzik hogy megver, ki rak a házból. Anyám nem csinál semmit, mert fél tőle. Szombaton is azt üvöltötte, hogy keressek munkát, mert kirak a házból, én eljöttem nővéremhez. Húgomnak a telefonját állandóan nézik, hogy miről beszél velem. Anyám nem csinál semmit. Mit tehetnék? Gyámügy?
2016. aug. 13. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mond meg neki, hogy 17 évesen törvény tiltja, hogy kirakjon téged. És anyádnak mond meg, hogy ha övé a ház, tegye ki a férfit. Mi az, hogy fél tőle? Ez mondjuk picit kamunak érzem, de ha nem akkor elnézést.
2016. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%

Feljelentés hatóságon, valamint gyermekvédelmisekkel beszélni.

Ez nem mehet így tovább, te kiskorúnak számítasz, nem rakhat ki és nem vehet el anyád mellől, valamint neked semmi kötelességed neki beszámolni.

Én a helyedben tönkretenném az életét.

Egyből jelenteném.

Anyud se kellene ennyire féljen egy férfitől..:)

2016. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos ugyanez a helyzet. 17 éves vagyok, anya összejott neveloapammal 11 éve. Azóta mindenért levagyok szidva. Külsőmet ócsárolja, elveszi az önbizalmamat (bár azt mondta h nekem 17 evesen nem is kell onbizalom plane mert nincs mire!) Nem egyszer volt hogy hátba rugott, megrángatott a lépcsőn, sőt anyukámat is bántotta előttem. Ez volt 1hónapja es azota nagyon felek tőle. Nem tudok vele mit csinalni sajnos. Pár hónap mulva elkoltozok ha betoltom a 18-at!! Gyámügy, rendörség kizárva mert akkor a hugaimnak lenne rossz, messze vannak attol hogy nagykoruak legyenek :( kitartast es probalj a sajat labadra allni amilyen hamar csak tudsz!!!
2016. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de mi lenne abban rossz, ha szólnátok a gyámügynek.


Eltakarítják legalább a hülye nevelőapáitokat!

Anyaként mondom, hogy ebben a legfelháborítóbb, hogy anyukáitok szó nélkül hagyják hogy egy tuskó rettegésben töltse a kamasz lányaikat... csak hogy legyen nekik valaki!

2016. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amig fenyeget es lelki terrort alkalmaz semmit. Ha veletlenul megol valakit akkor majd erdekelni fogja a hatosagokat addig nem.
2016. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha fiú vagy akkor megmutathatod neki hogy már nem vagy gyerek és te is tudsz nagyot ütni
2016. aug. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van egy Kék Vonal nevű jogsegélyszolgálat, keress rá. Chatelni is lehet velük. Segíteni fognak, névtelenül is tehetsz pl. feljelentést.
2016. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Ne érezd kamunak, mert ilyen létezik. Örülök, hogy neked tökéletes az életed, és hogy nem kell(ett) ilyenben felnőnöd. Nem tudom hány éves vagy, de meglepődnél mi minden van a világban...


Többi válaszolónak!

Azért nem fordultunk a gyámügyhöz, mert van két 10éves testvérünk, ők tőle vannak és félünk, hogy elvinnék őket. Azóta hála istennek nem vagyok túl sokat otthon. Sikerült munkahelyet találnom és nem kell hallgatnom. Amint lehet költözök. Abban reménykedek, hogy anyu rá jön, hogy mekkora idiótával jött össze és ott hagyja. De erre nem nagyon látok sajnos esélyt...

Azért köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 7. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!