Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti apátokat vagy anyátokat...

Ti apátokat vagy anyátokat választanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

12 éves koromig anyám meg apám együtt neveltek engem, de anyám eladósodott, ezért hogy fedezni tudja a hiteleket meg a rezsit (apám nem segítette őt) kiment külföldre dolgozni. Ezért én apámra maradtam, és apámmal éltem eddig az ő saját nagy házába. Viszont az életem megváltozott. Apám nem fizetett kb rám semmit, úgy jártam iskolába mint 1 csöves kinőtt ruhákba, nem mosott soha, illetve nem is étkeztem mindig elém volt doba 1 kakaós csiga és azt ettem tejjel, de főtt kaját nem ettem, mert apám nem tudott főzni, de menzára se fizetett be. (Néha volt valami tészta féle persze, annyit tudott csinálni). Ezeknek a dolgoknak ellenére apám azt mondja jól nevel ennél jobban nem tud, mert engem nem lehet, meg hogy én idegroncs vagyok amióta kiment anyám. Persze amikor kiment sokat sírtam, meg romlottak a tanulmányi eredményeim depressziós voltam, de apám le*szarta, nem vitt el orvoshoz meg semmi. Az idő közben meg megutáltam anyámat amiért itt hagyott engem nem beszéltem vele sehol kb 4 évig, aztán most nyáron felkerestem kimentem hozzá külföldre, aztán telejsenn megváltozott, van 1 férje aki apámnak az ellentéte tehát jó ember, vallásos, tisztelet tudó. Anyám elmondott sok mindent amiről nem tudtam, ezért sajnáltam őt. Amíg velük voltam szó szerint boldog voltam sokat hülyéskedtünk, nevettünk. Aztán most anyám felhívta apámat, hogy neveljen normálisan, normálisan étkeztessen, mert fejlődésben vagyok stb, és szóba került az ha apa nem tud nevelni, akkor nevel majd anya. Erre apa annyit mondott, hogy persze, nyugodtan, legalább minusz 1 teher lenne, meg nem kéne engem eltartani. (az eltartás annyi hogy itt lakom, fürdök de mint mondtam kb étkeztetés szempontjából nem költenek rám semmit, és nem járok sehova sportolni meg semmi) Aztán amikor lerakták a telefont apám azt mondta áruló vagyok, mit mertem én panaszkodni anyámnak, takarodjak akkor hozzá de viszont akkor majd az ő örökségéből (ami nagyon sok pénz, meg ház) nem kapok semmit. Erre én mondtam neki hogy nekem nem éri meg tönkre tenni magamat melletted azért, hogy sok pénzem legyen.


Viszont anyámékkal csak az a gond, hogy eléggé messze laknak 1 kis faluba és nekem az olyan rideg, félelmet keltő, plusz a tanulmányaimat úgy tudnám folytatni hogy kolis lennék, ami megint nem akarok lenni. Ezeket leszámítva egyből mennék. :)



2016. aug. 14. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem könnyű úgy megoldani valamit, hogy a "káposzta is megmaradjon, de a kecske is jóllakjon.
2016. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 BBrigi777 válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened. Anyukád nagyon rosszul tette, hogy elhagyott téged, ráadásul most, hogy elmondtad neki, hogy milyen apuddal, nem lett volna szabad visszaengednie téged oda. Ha velük boldog voltál, akkor inkább menj oda, bár lehet, hogy most míg vendég voltál voltak jó fejek veled. A másik pedig, hogy apukád a magyar jog alapján nem tud kitagadni téged, csak ha bűnöző vagy és még ha másra szeretné hagyni a vagyonát, akkor is van egy köteles rész, ami megillet téged, ez annak a fele, amit eredetileg örökölnél. Szerintem válaszd anyukádat, a kollégiumban nem lenne rosszabb, mint apukáddal, sőt...
2016. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyámat és a koleszt, mert ott leglaább adnak meleg kaját és hét végén haza lehet menni.
2016. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Nem, sajnos anyának itt kellett hagynia, hisz nem tudta fizetni a hitelt. Apumat megkérte, hogy segítsen (mert van pénze) de nem segített rajna, így muszáj volt itt hagynia, még ha fájt is neki csak kis gyerek fejjel nem tudtam felfogni.
2016. aug. 14. 14:40
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
"Erre apa annyit mondott, hogy persze, nyugodtan, legalább minusz 1 teher lenne, meg nem kéne engem eltartani. " Ezek után mi még a kérdés? Anyukád nem azért adósodott el mert az apád cserbenhagyta, nem támogatta? Tényleg mellette maradnál mert félsz az új helytől?
2016. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd édesanyádat. Lehet,hogy egyszer hibázott,apukád viszont halmozza a hibákat. Nem törődik veled,az étkeztetéseddel,a jóléteddel. Anyukád szerintem tudná biztosítani neked az ételt,a ruháztatásod stb.

Ne félj az ismeretlentől,sokszor jobb,mint a megszokott.Kockáztass.

2016. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen tudna biztosítani, sőt apa is tudna de hát ő nem ad ilyenekre. Igen, igazatok van. Nem hibáztatom egyébként anyát, nem tudott mit tenni. Persze apám ilyenkor elmegy a kocsmába aztán jön sírni, hogy én itthagyom őt, tehát érzelmileg zsarol, én megsajnálom aztán magamba keresem persze a hibát :). De nem dőlök be, mert ha megsajnálom másnap józanul kezdi előről az ordítózást. Ja, és a saját annyjának olyanoakt mond, hogy jobb lenne ha meghalna :). Szóval érzéstelen.
2016. aug. 14. 14:50
 8/18 anonim ***** válasza:
menj ki anyukadhoz ott is betudsz iratkozni vmi suliba nem??? vagy milyen orszag ez??? mindegy is menj mindenképpen mert apád bolond
2016. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Jól teszed kérdező ha nem dőlsz be az érzelmi zsarolásnak. A szavak csak szavak, de apukád tettei nem azt mutatják hogy szeretne téged. Anyukád viszont szívesen látna nem?
2016. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%

1, Házasságban nem tud az egyik fél eladosodni, mivel vagyonkozosseg van.

2, Ugyanígy a "saját nagy háza " is közös, hacsak nem apad szerezte a házasság előtt.

3, Ha kakaoscsigan és tejet éltél volna már rég nem lennél életben.

2016. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!