Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti apátokat vagy anyátokat...

Ti apátokat vagy anyátokat választanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

12 éves koromig anyám meg apám együtt neveltek engem, de anyám eladósodott, ezért hogy fedezni tudja a hiteleket meg a rezsit (apám nem segítette őt) kiment külföldre dolgozni. Ezért én apámra maradtam, és apámmal éltem eddig az ő saját nagy házába. Viszont az életem megváltozott. Apám nem fizetett kb rám semmit, úgy jártam iskolába mint 1 csöves kinőtt ruhákba, nem mosott soha, illetve nem is étkeztem mindig elém volt doba 1 kakaós csiga és azt ettem tejjel, de főtt kaját nem ettem, mert apám nem tudott főzni, de menzára se fizetett be. (Néha volt valami tészta féle persze, annyit tudott csinálni). Ezeknek a dolgoknak ellenére apám azt mondja jól nevel ennél jobban nem tud, mert engem nem lehet, meg hogy én idegroncs vagyok amióta kiment anyám. Persze amikor kiment sokat sírtam, meg romlottak a tanulmányi eredményeim depressziós voltam, de apám le*szarta, nem vitt el orvoshoz meg semmi. Az idő közben meg megutáltam anyámat amiért itt hagyott engem nem beszéltem vele sehol kb 4 évig, aztán most nyáron felkerestem kimentem hozzá külföldre, aztán telejsenn megváltozott, van 1 férje aki apámnak az ellentéte tehát jó ember, vallásos, tisztelet tudó. Anyám elmondott sok mindent amiről nem tudtam, ezért sajnáltam őt. Amíg velük voltam szó szerint boldog voltam sokat hülyéskedtünk, nevettünk. Aztán most anyám felhívta apámat, hogy neveljen normálisan, normálisan étkeztessen, mert fejlődésben vagyok stb, és szóba került az ha apa nem tud nevelni, akkor nevel majd anya. Erre apa annyit mondott, hogy persze, nyugodtan, legalább minusz 1 teher lenne, meg nem kéne engem eltartani. (az eltartás annyi hogy itt lakom, fürdök de mint mondtam kb étkeztetés szempontjából nem költenek rám semmit, és nem járok sehova sportolni meg semmi) Aztán amikor lerakták a telefont apám azt mondta áruló vagyok, mit mertem én panaszkodni anyámnak, takarodjak akkor hozzá de viszont akkor majd az ő örökségéből (ami nagyon sok pénz, meg ház) nem kapok semmit. Erre én mondtam neki hogy nekem nem éri meg tönkre tenni magamat melletted azért, hogy sok pénzem legyen.


Viszont anyámékkal csak az a gond, hogy eléggé messze laknak 1 kis faluba és nekem az olyan rideg, félelmet keltő, plusz a tanulmányaimat úgy tudnám folytatni hogy kolis lennék, ami megint nem akarok lenni. Ezeket leszámítva egyből mennék. :)



2016. aug. 14. 14:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem voltak házasok, csak élettársak. De azon éltem... Meg szendvicsen. Néha nyílván ettem főtt kaját tésztát, de azt is alig. :) Csak jobban tudom.
2016. aug. 14. 15:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kétely maradt még?! :)
2016. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak az hogy sajnálom egyszerűen apámat is, tudom hogy rossz ember de megsajnálom, sajnos mindig ez van.
2016. aug. 14. 15:45
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"apa annyit mondott, hogy persze, nyugodtan, legalább minusz 1 teher lenne, meg nem kéne engem eltartani"


Ekkor kezdtem volna csomagolni kb!

Anyut választanám ebben az esetben, menj koliba, tanulj nyelvet, és költözz ki teis!


Apádat meg pereljétek gyerektartásért. Megérdemelné! ;)

2016. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%

Azert engem erdekelne, hogy anyukad az elmult 4 evben mi tett erted? Kuldott haza penz? Foglalkozott veled? Mert az addig oke, hogy o dobbantott kulfoldre, mikor beutott a krach, meg hogy adossagot torlesztett, meg te kizartad ot, nem beszeltel vele ... Es o pontosan miben jarult hozza a te nevelesedhez? Mert hogy 12 evesen kozolted, hogy latni sem akarod tobbet azt jelentette, hogy jol van fiam, akkor en ezennel dontesed elott fejet hajtva kilepek az eletedbol? Mi van, ha te nem keresed meg 4 ev utan? Eltelt volna ugy 20 ev is akar, hogy o vigan eli eletet kint az uj hapsival? Tehat kopkodhetsz apadra, meg irhatod ide, hogy teged tejen-kakoscsigan-tesztan tartott, de mar bocs, anyad miben kulonb? Eloszor is eros a gyanum, hogy a szines ceruza ott van a zsebedben, es csak kiszinezed az egeszet, meg ha apad nem is eroltette szrra magat, hogy teged ellason, megis ott volt veled! Megis eltartott, akkor is ha szrul csinalta! Te pedig futsz anyucihoz es kopkodsz ra! Az meg mivel most pont kenyelmes az elete, ismet anya lett! Mondd csak, az eskuvojen ott voltal? Meghivott teged, mikor ferjhez ment?

A masik, hogy attol hogy az emberek nem hazasok, letezik az elettarsi viszony! 5 ev utan pedig ugyan olyan, mint egy hazassag! Tehat tobb sebbol verzik ez az egesz!

2016. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem apuka manipulál téged, visszaél a sajnálatoddal, és tesz rád magasról telibe.

Te egyvalakinek tartozol jelenleg felelősséggel, és az te magad vagy. Magadat nem sajnálod?!

Később a gyerekeidért is felelősséggel tartozol majd. kiegyensúlyozott, testileg és lelkileg egészséges szülőt kívánsz nekik, vagy egy idegroncs, beteges szülőt, aki sajnálja és sajnáltatja magát, mert elcseszték az életét, pedig valójában az ő kezében van a választás.

Nem kell mindent túlbonyolítani, főleg nem azt, ami egyértelmű!

2016. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ilyenkor megsajnáltatja magát. Eddig bedőltem neki . Ilyenkor mondta, hogy ő érzelmes ember, meg a maszlag, aztán másnap ment az ordibálás. Most is próbálta magát megsajnáltatni, de már nem dőlök be.
2016. aug. 16. 12:51
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, de azért van egy sanda gyanúm, hogy ezt most egy kicsit keményen fog hangzani. Ha úgy tetszik, Csernus Imrésen. :)

Szóval szerintem nagyon is tudtad eddig is, hogy csak manipulált téged, nem törődik veled, stb. Ezeket nagyon is jól a szánkba adtad, csak valami megerősítést vártál. Nem mondtunk itt semmi újat, csak összegeztük, amit leírtál.


Tudod azt is, hogy eddig sem volt változás, eztán se lesz változás, max. ha nagyon beijed a magánytól, mert látja az elhatározást rajtad, hogy VALÓBAN elszántad magad, netán már csomagolsz, és az örökséggel való megvesztegetéses zsarolás és a sajnáltatás nem jön be, akkor még bepróbálkozik a fű-fa ígérgetésével, hogy megváltozik, hogy sajnálja, hogy leszokik, de ezek sem érnek többet a kakaóscsigánál. Végső esetben jöhet azzal, hogy öngyilkos lesz, ha elmész (dehogy lesz, jobban szereti a piát)

Szíved mélyén szerintem ezeket is tudod.


Szóval szerintem egy dologról van szó: FÉLSZ egy felelős döntést meghozni. De mitől és miért félsz? Hogy rosszabb lesz? Hogy csak fél kakaóscsigát fogsz kapni?!


Egyébként mondok még egy dolgot: manipulálni azt lehet, aki hagyja magát. Ha rá se hederítesz, csak cselekszel: megbeszéled az anyukádékkal, csomagolsz, stb. és elengeded a füled mellett apád drámáit, akkor látni fogja, hogy hiába való, és elbizonytalanodva feladja, abbahagyja. HA remél, bizonytalanságoddal reménnyel kecsegteted, akkor további aljas manipulációra buzdítod, és egyre lejjebb megy.

És nem fog megváltozni, mert nem tud: ilyen.

Szerinted te vagy az aki képes fából vaskarikát csinálni? ÉS tuti megéri?

Bár mindegy is, mert nem erről van szó, csak félsz a változástól, és ez ha szar is de nagyon kényelmes. El lehet cseszni egy életet a szarban, apád is ezt teszi, te neked is lehet ez az örökséged...

2016. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!