Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy megengedjék...

Mit csináljak hogy megengedjék végre a kollégiumot? (több lent)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, most leszek kilencedikes...A szüleim rám kényszerítették hogy bejárós legyek. Ez másfél óra buszozás és 3 kilométer séta naponta. Namármost én ezt egyátalán nem tartom kedvezőnek mert 5kor fel kell kelnem hogy rendben elkeszuljek reggelizni is tudjak majd elinduljak iskolába....aztán ha odaérek sétálhatok masfél kilométert a hóba, fagyba, esőbe, nagymelegbe...szoval mindennap ...ezek után 4 óra körül hazajövök megteszem ugyanezeket a lepeseket télen a sötétbe kis szűk utcákon mínuszokba lejtőn aztán olyan 6 körül vagyunk mire rendben haza érek vacsorázok előpakolok a tanuláshoz...nem egy kisegítőbe megyek hanem a megye egyik legjobbnak vélt iskolájába és hát nem keveset kell tanulni...általánosban volt mikor 4-5 órát tanultam...középiskolába mindig kell ennyit. ha 10re befejezem akkor jól haladok de úgy is csak max 11re jutok oda hogy lefekhetek aludni olyan 11:30 körül elalszok és alhatok 5 és fél órát naponta...a szüleim szerint a buszon tudok tanulni de én olvasni nemtudok a hepehupás zötykölődős úton nemhogy tanulni és véleményem szerint ilyen paraméterek mellett péntekre olyan leszek mint egy zombi....a szüleimmel november óta harcolok a kollégiumért de szinte hajthatatlanok... ma is összevesztünk és már eljutottunk oda hogy jó menjek de ha egy rossz jegyet is kapok megvonják az anyagi támogatásomat és azt csinálok amit akarok nem segítenek....ezen nagyon kiakadtam mert vannak olyan ismerőseim abból a suliból is ahova megyek és simán kollégisták úgy nézem hogy az én szüleimen kìvül senki nem akarja bezárni meg ilyen brutál napirendre kényszeríteni a gyermekét...a masik pedig hogy így szinte semmi kapcsolatot nem tudok kialakítani mert nem lesz időm és már így is eléggé introvertált vagyok....részben ezért is szeretnék oda menni meg hát szeretném kipróbálni mielőtt végleg leveszik rólam a kezüket hogy milyen ha egyedül vagyok...szerencsétlenségemre tesóm sem támogat de ő csak azért mert annak idején kevesebbet kapott mint én...ez azért volt mert akkor szerényebb körülmények közt éltünk most viszont már tesómnak is van családja...én tényleg szeretnék kollégista lenni mert például ha nem értek valamit vagy gondjaim vannak a tanulószobán segítenek...meg a szüleim attól is tartanak hogy elkallódok és közmunkas leszek mert majd hajnalba megyek be a koliba meg ilyenek...de ez nem lehet hiszen ott a kollegiumi szabalyzat és 6kor már bent kell lenni 10kor meg takarodó van...és tanulmányi átlagtól függően kapnék szabadidőt is...szóval nem tudom miért nem tudom észérvekkel meggyőzni őket...folyton azzal jönnek hogy mert ők ismerik ezt meg azt és ő kiiratkozott a kolibol mert olyan rossz volt...most úgytünik hogy belemennek hogy kolis legyek de kicsit tartok tőle hogy ez éket ver közénk és nem kérhetek tőlük segítséget a későbbiekben...bocsi a hosszú szövegért...ha bárki tud segíteni kérem tegye meg mert én tudom magamról hogy azzal rontom el ha bejárkálok hajnalban meg lefekszek éjfélkor....15/l

2016. aug. 18. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hát figyelj jelenleg 2 választási lehetőség van:csinálod a szüleid elképzelését és péntekre zombi leszel (ja és hozzáteszem nem 5 és fél óra kell hogy kialudd magad hanem 8)

Vagy:mész koliba és ha 1 rossz jegyet szerzel megvonják az anyagi támogatásod

E közül a kettő közül választhatsz

2016. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A másfél óra az oda-vissza? Mert a 3km-t is oda-vissza írtad. 45 percet simán lehet Pesten belül BKV-zni, én is ennyire jártam a sulitól, sétálni is kellett valamennyit. Tanulni is kellett sokat, igaz, én nagyon max 5-kor otthon voltam, a 7. óra is csak 3-ig tartott, akkor meg 4-re már hazaértem. Reggel meg fél 7-kor keltem. Szóval nekem kicsit homályos, miért vagy ilyen sokáig suliban, mirt érsz ilyen későn haza, és miért kelsz hajnalban.
2016. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
5kor kelek 6:18kor megy a busz 7:30ra ott van 7:45re beerek suliba es meg kajat nem is vettem....van az egy óra is oda csak elszámoltam kicsit meg nem pestrol van szó mondjuk...
2016. aug. 18. 21:15
 4/7 A kérdező kommentje:
És azért vagyok 4ig mert van egy csomo szakkor meg majd járok edzésre is lehet meg ilyenek
2016. aug. 18. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem túlszámolod az időket mindenre. El lehet ennél hamarabb is készülni reggel, minden nap 4-5 órát soha nem tanultam, pedig nagyon erős gimibe jártam és jó jegyeim is voltak, minden nap nem kell edzésre meg szakkörre járni, és másfél óra se kell a matekkönyv becsukása és az elalvás között.

Az anyukád helyében arra gondolnék, hogy az otthoni kötöttségektől akarsz szabadulni, bulizni akarsz, és nem szívesen engedném el koleszba a 15 éves gyerekemet, mert fiatalnak tartom ahhoz, hogy ne otthon lakjon.

2016. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
figyelj én 13 éves vagyok jövőre (vagyis idén szeptember 1.-től) koleszt kezdek, és én anyával leültem és megmondtam neki a kolesz napirendjét ez segített! Meg érveltem neki olyanról aki már oda jár és ő nem 9.-ben lett koleszos hanem 10.-be és sokkal jobban imádta a kolit mint a buszozást és a jegyei is megjavultak ha akarsz velem beszélgetni írj nyugodtan!
2016. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Nem biztos hogy lányként jó ötlet a kollégium. Ott a nevelők gyakran börtönőrként viselkednek.
2016. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!