Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 18 éves fiatoka...

Elengednétek a 18 éves fiatokat 6 hónapra Kínába au-pairkedni?

Figyelt kérdés
A fiamat sajnos idén nem vették fel az egyetemre (orvosi) îgy úgy döntött, hogy világot szeretne látni és regisztrált egy ilyen au-pair oldalra. Nem sokkal később ráírt egy nagyon kedves kínai család, hogy ők szívesen vendégül látnák őt hat hónapig. Ti a helyemben elengednétek őt? Megbízható, felelősségteljes és mindenhol megállja a helyét. Én azonban féltem mert mégiscsak a világ másik felére menne és ott azért a kultúra is teljesen más.

2016. aug. 22. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Előtte azért nem ártana tájékozódni olyanoktól, akik már voltak kint, mégiscsak a világ másik végén van, ahonnan hazajönni sem olyan egyszerű, mint mondjuk egy európai országból.
2016. aug. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Persze. Pont egy magyar fog nekik kelleni Kínába, pláne fiú.


Mintha nem találhatnának egy kínait aki éhbérért többet is dolgozna.


Elmegy a fiad, kétlem, hogy valaha fogsz is róla hallani. Az európai szervek elég sokat érnek. Pláne a fiatalabbak.

2016. aug. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen, de úgy hogy ha nem érzi jól magát akkor akármikor haza tudjon jönni. Le kell elleőrizni a helyet ahova megy. 6 hónap külföldön nagy előny, új embereket, kultúrákat ismer meg. Legalább nem lesz szűklátókörű...
2016. aug. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
60%

18éves ha akar mindenesetben el fog de!


Nyomozzátok le együtt a helyet, én jobban örülnék ha a fiam eu-ba/USA-ba menne, de ha normális kínai család akkor ez nagy előny melónál+tud kínaibol nyelvvizsgázni így ha közepet csinál akkor +28pont. Meg nagyon sok helyre szeretnek olyat felvenni aki tud angolul+kínaiul. Melyil részére menne?

2016. aug. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

nem nagyon hallottam még ilyet, hogy fiút keresnek és pont kínába. nekem ez eléggé érdekes.

miért nem megy ki ausztriába vagy németországba inkább valami szakmunkára? sok esetben ott is adott a szállás és így jó pénzeket kap, valószínű többet, mint kínában. ráadásul ott mit csinálna? nem beszéli a nyelvet gondolom. én nem örülnék neki. nyilván megtiltani nem tudod, de ha annyira akar menni, inkább keressetek egy európai országot. és megbízható,szervezett körülmények között menjen ki.

2016. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

5# vagyok.arról nem beszélve,hogy talán tanulnia is kéne,hogy jövőre felvegyék..

én azt mondom,hogy érettségizen le októberben jól és hogyha minden megvan,akkor mehet, hiszen be van biztosítva már ,hogy jövőre felveszik

2016. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
71%
#4 vagyok én is kimentem 1évet Ausztráliába anno nyelv miatt, és nem bántam meg!
2016. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Megtudhatnám mi sértő volt abban, hogy a kínai ember szivességért cserébe szivességet vár el ? Talán a kedves jelentgető jobban ismeri a kultúrát ? Én közeli kapcsolatban állok több kínai családdal. Mindent viszonozni kell. Adok-kapok elv működik. Biztos angolt akarnak a fiúval gyakorolni. Azt hiszik minden európai jól tud. Ez sem sértés, hanem saját tapasztalat.
2016. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Na halgass a negítív hozzászólókra, akik a nélkül írnak, hogy bármit is tudnának az egészről... Nekem a gimis osztályomból kb. 4-5 éve, csomóan vettek rész diákcsere programban, ahol kiutazhattak ahova csak szerettek. (Olaszország, Spanyolország, Brazília, Kína, Japán, Thaiföld, Kanada, Cyprus, Törökország... stb..) És senkinek sem lett semmi baja. Sőt, amellett, hogy megtanulták a nyelvet, már haza sem akartak jönni :D (egyedüli baja az lehet ha egy koszos, rossz körülmények között élő családhoz megy, de ez inkább afrikánál jellemző). Remélem segítettem! 21/f
2016. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak hallomásból tudok hozzászólni, hátha számít. Távol keleten valóban járja a tévhit, hogy minden európai jól beszél angolul, és nekik is túlélés az angol tudás, márpedig Japánban a szóbeli angol oktatás ramaty szinten van (minden más ott állítólag eléggé színvonalas az oktatásban). Kínában nem tudom, ez mennyire jellemző, de elképzelhetőnek tartom ott is.


Beszélgettem élőben is már Thaiföldön és Japánban dolgozó európaival, USAbelivel, akik aupair-kedtek, vagy pedag.diplomával tanítani mentek ki.


Ettől függetlenül, ahogy fent írja valaki, szerintem is a legalapvetőbb tennivalók egyike, hogy leellenőrzöd, létező családról van-e szó, legális-e a dolog, és felhívod arra is fiad figyelmét, hogy kizárólag hivatalos úton utazzon ki, bárhova is megy, legyen hivatalos nyoma annak, hogy melyik családhoz megy. Ez visszatartó erő a bűnözőknek - mert hogy ennek eshetőségét se zárjuk ki, hogy "bepróbálkozik" valaki, aupair keresés címén.

2016. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!