Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom elkényezteti a lányát?...

A párom elkényezteti a lányát? Ti hogy látjátok? Ha megteheti adjon is neki ennyit, vagy ez szerintetek is túlzás?

Figyelt kérdés
A páromnak előző házasságából van egy 15 éves lánya. A lánnyal nincs semmi gond, viszont a párom úgy érzem túlzásokba esik. Normális az, hogy irreális összegeket kap tőle a lány névnapjára, születésnapjára, karácsonyra stb? Természetesen a gyerektartáson kívül is kap havi zsebpenzt.20. 000 ft-ot. Megteheti a párom, tudom azt is, hogy sajnos kompenzálni akar valamilyen szinten. Gyakran esnek ebbe a hibába. Nektek mi a véleményetek? Nekem ehhez valóban semmi közöm?
2016. aug. 22. 10:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%

"tudom azt is, hogy sajnos kompenzálni akar valamilyen szinten"

Így van.

Amennyiben felnőtt férfi a párod, és szereted, és még meg is akarod tartani, nem elűzni a féltékenykedéssel és kötekedéssel,


akkor ebbe nem szólsz bele semmilyen szinten.

2016. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem, ha megteheti, teljesen rendben van. A havi 20 ezer forint nem sok.
2016. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
44%

Az én apám, néha felhív, úgy évente kétszer. Néha odaülök anyámnak 5000-et, mint gyerektartást. Szóval szerintem sok a 20.000, mert gondolom az anyukájától is kap zsebpénzt, kajára nem kell költenie, ha pedig csak ruhákra szórja el, akkor nagy gondja lesz ha pár év múlva a saját pénzéből kell ennyi rucit vásárolnia.

DE ha ezt megengedheti a párod, akkor tegye, neked ehhez nincs közös.

2016. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
70%

Gondold végig,ha közös háztartásban élnétek ,mennyit költenétek rá.

Valószinű még nincs közös gyereketek ,így nem is tudod a gyakorlatban mennyit költenél egy szülinapi zsúrra ,vagy a karácsonyra.

Amíg nem a szátok elől vonja el a falatot ,meg se említsd ezt a dolgot. Örülj ,hogy nem Neked kell felhívni a párod figyelmét arra ,hogy gyereke van.

Ne legyél se önző ,se irígy,

2016. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
68%

Valamit félreértetek. A kérdező nem a havi 20ezer Ft-ot sokallja, inkább az egyéb összegeket.


Ha a lánya tud az összeggel bánni és elteszi félre, akkor ezzel szerintem nincs gond. Bár az apja helyében inkább számlára tenném, később nagyon jól jöhet még.

A lényeg ezen felül az, hogy mennyi minőségi időt töltenek együtt.

2016. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem sok amit ad neki, igazából a 20 az korrekt, karácsonyra meg ha mondjuk kapna egy tabletet, laptopot, tvt, ilyesmit, az is ennyibe kerülne kb.
2016. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
64%

én mondjuk nem adnék ennyit. inkább nyitnék egy számlát neki és ha 18 lesz akkor megkapja és addig ott gyűlik és kamatozik a pénz. Aztán lehet belőle lakást vagy autót venni, vagy bármit ami hasznos és legalább értékálló valamennyire.

Teljesen felesleges évente majdnem fél millát odaadni egy 15 évesnek, hogy ruházkodjon belőle.

Sose fogja megtanulni kezelni a pénzt és ez nem arról szól, hogy nem adtok meg neki mindent, hanem ha később egyedül él 100-150 ezres fizuból, akkor nem fog tudni boldogulni.

2016. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
76%

Akkor lehet, hogy most én nagyon nem leszek szimpatikus, de szerintem meg sok. Nem is annyira a havi zsebpénz, hiszen nem tudhatjuk, hogy a lánynak mire kell költenie belőle. Nekem pl. a szüleim vették a ruháimat, táskát, cipőt, mindent, amire szükségem volt, a zsebpénzemet már csak szórakozásra fordítottam. Úgy sok lenne a 20 ezer egy tizenötévesnek. De lehet, hogy náluk ez máshogy van, ezt nem írta a kérdező.

Én inkább a 100 ezres karácsonyt sokallom. Igen, ha venne belőle laptopot, vagy ilyesmit, az is ennyi lenne, de akkor kapna egy drága ajándékot, és kész. Így viszont egy valag pénzt kap, amit egy 15 éves nem valószínű, hogy felelősen el tud költeni.

Van, akinek ez egy havi fizetése, vagy még több is. A lány meg csak úgy megkapja, és arra költi, amire akarja. Nem azt mondom, hogy én sajnálom tőle, csak szerintem egy kamasznak ennyi pénzt adni nem szerencsés. Egyrészt nem tanulja meg így beosztani azt, ami van, hiszen gyakorlatilag korlátlan mennyiségű pénz áll rendelkezésére, amit elkölteni sem tud. Ha meg igen, az is elég problémás, hiszen mi a fészkes fenére költ egy tinilány ilyen rengeteg sok pénzt? Ebből maximum a pénzszórást lehet jó alaposan begyakorolni, vagy olyan "haverokat" begyűjteni, akik lehúzzák, mert nekik is csurran cseppen valami.


Szóval szerintem nem helyes egy 15 évesnek ennyi pénzt adni. És nem azért, mert nem érdemli meg, hanem azért, mert az életkorából adódóan nem tud még vele bánni.


De a kérdezőnek szerintem nem kellene beleszólnia, mert tényleg nem az ő dolga, hiszen nem az ő gyereke.

2016. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Igen,nem részleteztem a dolgot. Számla is van nyitva neki,havonta megtakarít neki bizonyos összeget,ezen felül a zsebpénz.minden hónapban bevásárol neki. Plusz,ha új telefon kell neki,laptop,tablet azt is megkapja. Az ünnepeken pedig ezeken felül kap.50.000-100.000 ft összeget
2016. aug. 22. 11:28
 20/37 anonim ***** válasza:
84%
Hát én nagyon rossz helyre születtem....
2016. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!