Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom elkényezteti a lányát?...

A párom elkényezteti a lányát? Ti hogy látjátok? Ha megteheti adjon is neki ennyit, vagy ez szerintetek is túlzás?

Figyelt kérdés
A páromnak előző házasságából van egy 15 éves lánya. A lánnyal nincs semmi gond, viszont a párom úgy érzem túlzásokba esik. Normális az, hogy irreális összegeket kap tőle a lány névnapjára, születésnapjára, karácsonyra stb? Természetesen a gyerektartáson kívül is kap havi zsebpenzt.20. 000 ft-ot. Megteheti a párom, tudom azt is, hogy sajnos kompenzálni akar valamilyen szinten. Gyakran esnek ebbe a hibába. Nektek mi a véleményetek? Nekem ehhez valóban semmi közöm?
2016. aug. 22. 10:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
52%
A pasidnak üzenem,becsüljön meg téged! Hihetetlen, főleg ezen az oldalon, hogy van olyan "új" nő, aki nem köpköd a volt feleségre, nem sokallja a gyerektartást, elismeri, hogy anyuka jól neveli a gyereket, akivel semmi gond nincs. Ritka jelenség vagy, ugye tudod? 😀
2016. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Áh,nem merem neki megmondani,hogy ide írtam 😂😂😂 azért én mindenesetre köszönöm az elismerést. Pedig még csak nem is köszönöm nekem a volt feleség,sőt... De a lányát jól neveli,szereti,jó értékeket ad át a gyerekeinek.

Én inkább azon bosszankodok,hogy a párom túlzásokba esik.Vagy nem.... Amiket itt sokan leírtatok,pontosan ezek zajlanak le bennem! Nem voltam még ilyen helyzetben. Egyszer azt gondolom,hogy "huhh,nem is érdekel! Nem foglalkozom vele,ő lánya.adjon csak neki,jobb ha nem tudok róla!" Máskor pedig ezt érzem: " miért jár neki ez? Mert a gyereke? Ha nekünk lesz közös(márpedig hamarosan lesz) akkor is ez lesz,hogy a N. mindig-mindenek felett? "

2016. aug. 22. 15:07
 33/37 anonim ***** válasza:
37%

álmodozunk álmodozunk....

elképesztő milyen pénz éhes a mai generáció

2016. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
szerintem ez még mindig a jobbik eset mert az én exem olyan sóher hogy még azért is reklamál, hogy a gyerek az általa vásárolt SIM kártyáról 6 Ft-ért megcsörget.... (csak csörget és én hivom visza). Aki azt hiszi vicc -sajnos nem :-(
2016. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ez sztem még nem elkényeztetés, ha telik rá. Karácsonyra kb. ilyen értékben szoktak az általam ismert gazdagabb családok venni a gyerekeiknek ajándékot. Egy jobb laptop innen INDUL, de ha vmi "kisebb" elektronikai cuccot kap a gyerek, és abból sem a legszarabbat (telefon, fényképező, mp3, tablet), akkor is elég kevéske marad belőle. Főleg ha még venne ebből a lány egy új csizmát, télikabátot... 10 éve is 25e Ft volt egy jól megvarrt, normális bélelt kabát egy középkategóriás plázás boltban. Csizma, ami nem ázik be, szintén ilyen árban van.


Havi 20e zsebpénz meg sztem, ha telik rá, teljesen normális egy ilyen korúnak. Félre is tudja tenni, gyűjteni is tud vmi drágábbra (ha pl. kinéz magának egy márkásabb edzőcipőt mondjuk), ha akarja, de ha tartalmas életet szeretne élni a haverjaival, és nem 20éves göncöket hordani, hamar a végére lehet járni. Viszonyítási alapként: egy mozit 1000 Ft alatt megúszni csak moziünnepkor lehet, és akkor meg nem biztos, hogy olyan film megy, amit akar nézni vagy akkor, amikor akar nézni; ha akar nasit is, egy közepes menü, nem is a legnagyobb, is pár helyen 1000 Ft felett van. Egy könyv 3-5e Ft között van. Ha el akarnak menni enni, akkor a legolcsóbb a 200 Ft-os pizzaszelet, de ott meg nem tudnak leülni, ha akarnának. Ha már sminkel, arcot ápol... mondjunk egy pldát arra, amit egy átlag 15 éves használ, alapozót talán nem mindegyik... egy szempillaspirálból a jó az 1000 Ft-nál kezdődik, és 3havonta mindenképp cserélni kell egészségügyi okokból, még akkor is, ha nem fogy ki. Egy arclemosó 1 hónapig jó, 7-800 Ft alatt tűrhetőt nem lehet kifogni.

2017. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én is kaptam minden hónapban ennyit legalább vagy többet,a pénzt nem szórtam soha,de mégse volt mindig elég. Minden nagyon drága sajnos,szerencsés az akinek megengedhetik ezt a szülei. Én is hálás vagyok ezért apukámnak.

A nagyobb összegek pedig jók,ha okos,gyűjthet bármi nagyobb dologra.

2018. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Még annyi,ha nem hiányzik a kasszából ez az összeg,ne szólj bele mert egy normális szülőnek mindenek felett a gyereke lesz az első,és ne adj isten te húzhatod a rövidebbet. Ezt hagyd a párodra.
2018. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!