Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a rendőrségen vallomást...

Ha a rendőrségen vallomást tettem anyukám ellen, azt még a bíróságon visszamondhatom?

Figyelt kérdés
részletekbe nem szeretnék belemenni, de megbántam, hogy vallottam ellene. nagykorú vagyok
2016. aug. 23. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanúként tettél vallomást?
2016. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem vonhatod vissza... én egyszer akartam egy vallomást meg feljelentést visszavonni. Megkérdezték, hogy igazat mondtam? Mert ha igen, akkor nem vonhatom vissza, ha nem, akkor hamis tanúzásért vádat indítanak.

Nem érdekelte őket, hogy halálosan megfenyegettek, és emiatt akartam visszavonni, védelmet vagy távoltartásit sem kaptam, mert még nem folyt vér.


Szóval nem, nem vonhatod vissza.

2016. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, tanuként tettem vallomást
2016. aug. 23. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Két pad közé..

Ha hamis akkor hamis tanúzás, más esetben meg nem indokolt a visszavonása. Előbb kellett volna gondolkozni.

2016. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha tanúként tettél vallomást, azt nem tudod visszavonni. Hisz figyelmeztettek rá, mikor megtetted a vallomásodat, hogy köteles vagy az igazat mondani. Amennyiben tennél egy teljesen más vallomást, akkor feltennék teljesen jogosan a kérdést, miután szabályszerűen kihallgattak, hogy miért tanúztál hamisan? Ha pedig nem volt hamis tanúzás az első, akkor most miért tennél másképp?

Viszont a bíróságon ha megidéznek tanúként, akkor mivel anyukádról van szó, nem vagy köteles vallomást tenni.

2016. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már bírósági ügy van belőle, akkor nem vonhatod vissza.
2016. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonni nem lehet, azt viszont megteheted, hogy a tárgyaláson azt mondod, mivel közeli csaladtagrol van szó, megtagadod a vallomastetelt. Ehhez jogod van.
2016. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
A BE. szerint elvileg ki kellett volna téged oktatni arról, hogy közeli hozzátartozóról nem vagy köteles vallani. Ha ez elmaradt úgy erre hivatkozással vissza lehet vonni, azonban a visszavonás nem jelenti azt, hogy nem veszik figyelembe.
2016. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!