Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Ha a rendőrségen vallomást tettem anyukám ellen, azt még a bíróságon visszamondhatom?

részletekbe nem szeretnék belemenni, de megbántam, hogy vallottam ellene. nagykorú vagyok

2016. aug. 23. 16:09  Privát üzenet  

A válaszok
Tanúként tettél vallomást?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2016. aug. 23. 16:11 Privát üzenet

Nem vonhatod vissza... én egyszer akartam egy vallomást meg feljelentést visszavonni. Megkérdezték, hogy igazat mondtam? Mert ha igen, akkor nem vonhatom vissza, ha nem, akkor hamis tanúzásért vádat indítanak.

Nem érdekelte őket, hogy halálosan megfenyegettek, és emiatt akartam visszavonni, védelmet vagy távoltartásit sem kaptam, mert még nem folyt vér.

Szóval nem, nem vonhatod vissza.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2016. aug. 23. 16:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen, tanuként tettem vallomást

# 3/8Időpont 2016. aug. 23. 16:21 Privát üzenet

Két pad közé..

Ha hamis akkor hamis tanúzás, más esetben meg nem indokolt a visszavonása. Előbb kellett volna gondolkozni.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2016. aug. 23. 16:21 Privát üzenet

Hát, ha tanúként tettél vallomást, azt nem tudod visszavonni. Hisz figyelmeztettek rá, mikor megtetted a vallomásodat, hogy köteles vagy az igazat mondani. Amennyiben tennél egy teljesen más vallomást, akkor feltennék teljesen jogosan a kérdést, miután szabályszerűen kihallgattak, hogy miért tanúztál hamisan? Ha pedig nem volt hamis tanúzás az első, akkor most miért tennél másképp?

Viszont a bíróságon ha megidéznek tanúként, akkor mivel anyukádról van szó, nem vagy köteles vallomást tenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2016. aug. 23. 16:22 Privát üzenet
Ha már bírósági ügy van belőle, akkor nem vonhatod vissza.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2016. aug. 23. 16:22 Privát üzenet
Visszavonni nem lehet, azt viszont megteheted, hogy a tárgyaláson azt mondod, mivel közeli csaladtagrol van szó, megtagadod a vallomastetelt. Ehhez jogod van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2016. aug. 23. 16:23 Privát üzenet
A BE. szerint elvileg ki kellett volna téged oktatni arról, hogy közeli hozzátartozóról nem vagy köteles vallani. Ha ez elmaradt úgy erre hivatkozással vissza lehet vonni, azonban a visszavonás nem jelenti azt, hogy nem veszik figyelembe.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2016. aug. 23. 16:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?
Hogyan kérhetnék távolságtartási végzést anyám ellen? L, hogy ne jöhessen se az én sem pedig a gyerekeim közelébe!
Hova fordulhatok ha a volt ferjem es rokonsaga ellenem es az uj teso ellen hangolja gyermekemet?
Miért van minden ellen a szüleimnek kifogása, ha vennék valami jó dolgot magamnak?
Mi volt a legnagyobb bűnöd, amit szüleid "ellen" követtél el?
Mit tehetek ez ellen?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!