Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de a szüleim...

19 éves vagyok, de a szüleim nagyon fognak. Nem beteges az már?

Figyelt kérdés

Pár napja találkoztam a barátommal egy órára és úgy kéretőztem el a szüleimtől, hogy "egy óra múlva jövök". Erre azonban azt a választ kaptam, hogy mielőtt elmegyek, csináljam meg ezt meg azt (házimunka), ami azért időbe telt. Aztán elmentem és 70 perc múlva értem haza. A szüleim nagyon leszidtak, hogy hogy mertem késni . Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen ő miattuk nem tudtam időben elindulni. És amúgy is, 10 perc késésen nem kellene így fennakadni, 19 éves vagyok és semmi dolgom nem volt, sehova nem kellett sietni utána.


Nem értem, hogy miért csinálják ezt velem, mielőtt lett barátom, nem jártam el sehova és szerintem most inkább örülniük kellene.

Mit gondoltok erről?


2016. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
2%

szerintem az.


de szerinted nem, ha még mindig otthon laksz.

2016. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
9%

Az, hogy ennyire korlátoznak, nem optimális.


Viszont az jogos, hogy ha egy órát mondasz, az egy óra és nem 10-20 perccel több, ha "késel", akkor egy SMS-t tudsz küldeni.

Ez független attól, hogy a szüleidnek mondtad vagy másnak, a pontosságba ez beletartozik.

2016. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
79%

Pont azért, mert felnőtt ember vagy, nem várhatod el, hogy továbbra is csak úgy alád toljanak mindent, tehát azon nincs miért kiakadnod, hogy elvárják a házimunkát cserébe azért, hogy még mindig otthon lakhatsz.


De mint felnőtt ember, el kell tudnod magyarázni nekik, hogy 10 perc késésért ne szidjanak le. Ha órákat késnél, érthető lenne, hogy aggódni kezdenek, és ezért jön aztán a leszidás, de tíz perc azért tényleg semmiség. Állapodjatok meg benne, hogy pl. fél órán belül telefonálsz, ha változik a program. És ne "engedélyt" kérj, ha el akarsz menni valahova, hanem jelentsd be, hogy mész, és hogy kb. mikorra vagy várható.

2016. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
54%

Nem mondanám, hogy beteges, inkább azt, hogy túl szigorúak.


Nekem a nagyobb 12 éves, de ismerem, milyen. Ha azt mondom, hogy 6-ra legyen otthon, akkor jó, ha 6-kor elindul. Ha 10 percet késik, akkor azért jelzem, hogy nem erről volt szó, de nem akadok ki rajta. Max. megbeszélem vele, hogy ha 10 perc az út, akkor előbb kell indulni. Egyszerűen igyekszem pontosságra nevelni.


A házimunkás részhez nem tudok mit hozzáfűzni, mert nem tudom, nálatok mi a szokás, és miben egyeztetek meg.

Nálunk az, hogy van olyan, ami rögtön kell, és van amit reggel megbeszélünk, hogy aznap legyen kész. Nem érdekel, mikor áll neki, de ha este sincs kész, akkor le fogom harapni a fejét.

2016. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
24%

Ha "király" akarsz lenni, tudnod kell, hogy a kirélyok udvariassága a pontosság!

Fogalmazz másként! Ha úgy mentél volna el akkor, hogy "legkésőbb másfél óra múlva itthon vagyok", akkor nem késel, sőt az igértnél korábban érkezel!

.

Kérdésedből nemed nem derül ki. Ha lány vagy, örülhetsz, ha féltenek (persze, ha nem viszik túlzásba...).

2016. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%

Az jogos, hogy amíg náluk laksz, a házimunkába elvárják, hogy Te is részt vállalj.


De az, hogy 10 perc miatt balhéznak nem.

Sőt az sem, hogy 19 évesen még el kell "kéredzkedned" otthonról.

Én 19 évesen már tájékoztattam szüleimet, hogy mikor megyek el/jövök haza; de nem "kéredzkedtem".

2016. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
87%
19 évesen elkéretőzni a szülőktől elég fura, ennyi idősen én már dolgoztam és szabadon jöttem-mentem.
2016. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
10%

Fogadjunk nem dolgozol szuleiden eloskodsz

Igy gyerekkent kezelnek mert az vagy hiaba vagy 19 eves.

Allj talpra legy onnalo es nehogy mar szolni keljen a hazimunka miatt azt eszre kell venned es csinalnod

2016. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
90%
Maradjunk abban, hogy a szüleid nagyon rafináltak. Direkt kiadta a munkát hogy később indulj, ne tudj a barátoddal annyit együtt lenni, utána lecsesz mert késtél. Gondolom egész nap meg lehetett volna csinálni azt a házimunkát, és gondolom ha szóltak volna meg is csinálod. De ők erre mentek rá direkt hogy pont akkor lett a legfontosabb amikor indultál. Szerintem nem is kellene már 19 évesen el kéretőzni, anya elmentem és találkozom a Gézával, majd jövök. Nincs olyan hogy nem enged. Erre kellene rászoktatni őket. Attól hogy valaki otthon él, a szülők is lehetnek rugalmasabbak. Beszélgess el anyukáddal kettesben erről az esetről. Próbáld megértetni vele higgadtan hogy felnőttél, elhiszed hogy féltenek, és legközelebb ha késel írsz egy sms-t, de ne szabályozzanak. Ha meg házimunkát akarnak kiadni akkor azt tegyék időben, ne a randi előtt 15 perccel. Próbáld megbeszélni vele. Az meg hogy 19 évesen van barátod az normális, ne legyenek oda rajta.
2016. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
72%

A szüleid viselkedése abnormális.

Igen, a házimunkába be kell segítened, de nem akkor kéne kitalálniuk, mit segíts, amikor bejelented, hogy el akarsz menni otthonról. Én pl. simán azt válaszoltam volna, hogy szóltak volna előbb; majd megcsinálom, ha hazajöttem.

Az szintén abnormális, hogy az egy óra helyett 70 perc távollét után pattogtak veled. Ilyenkor az ember kb. megsaccolja, mikor ér haza, de az egy órából akár másfél is lehet. Ha mondjuk két óra lenne, akkor már illik hazatelefonálni, hogy ne aggódjanak.

Tanulság: ezután ne mondj időtartamot, mikor elmész. Elmész, mert dolgod van. Mikor jössz haza? Nem tudod! Nyugodtan mondd meg nekik, hogy nem mersz időpontot mondani, mert akkor meg azért cseszegetnek, ha 10 perccel később érsz haza.

2016. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!