Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de a szüleim...

19 éves vagyok, de a szüleim nagyon fognak. Nem beteges az már?

Figyelt kérdés

Pár napja találkoztam a barátommal egy órára és úgy kéretőztem el a szüleimtől, hogy "egy óra múlva jövök". Erre azonban azt a választ kaptam, hogy mielőtt elmegyek, csináljam meg ezt meg azt (házimunka), ami azért időbe telt. Aztán elmentem és 70 perc múlva értem haza. A szüleim nagyon leszidtak, hogy hogy mertem késni . Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen ő miattuk nem tudtam időben elindulni. És amúgy is, 10 perc késésen nem kellene így fennakadni, 19 éves vagyok és semmi dolgom nem volt, sehova nem kellett sietni utána.


Nem értem, hogy miért csinálják ezt velem, mielőtt lett barátom, nem jártam el sehova és szerintem most inkább örülniük kellene.

Mit gondoltok erről?


2016. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
Jogos amiket írsz 50, de nem teljesen jól értelmezted az általam leírtakat. Ha nem az határozná meg a pályaválasztást, hogy mennyit keres vele, meg a szülők beleszólása (megvan az eszed gyerekem, tanulj tovább, nehogy már asztalos akarjál lenni... És ehhez hasonlók), hanem az, hogy miben leli örömét, sokkal több lenne a megbízható, hozzáértő szakember,és kevesebb a frusztrált, csak a lóvé miatt pozícióért küzdő ember. Elhiszem, bár nehezen, hogy van olyan akinek a számítógép mögött görnyedés az álma, hát csinálja. Régen a Fókuszban mutattak egy muksót. Jó tanuló volt mindig, diploma arzenált szerezhetett volna, de neki gyerekként -még nem volt 10 éves- megtetszett a kukásautón hátul kapaszkodó melósok munkája, akárhogy nyaggatták, hogy többre lenne képes, beteljesítette ezt a gyerekkori álmát. Nem él nagy lábon, de élvezi, szereti és szívből csinálja amit csinál. Ez lenne a lényeg, nem a javak hajszolása, meg a megfelelési kényszer. Ezt az embert jobban irigylem, mint az utcánkban a tagot aki nemrég vett egy új G mercit, ami nem éppen olcsó. De nem az a lényeg. Sokan tanulhatnának a kukásautós sráctól komolyan. Főként egy kis életfilozófiát.
2016. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Kérlek Titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok. Sajnos az utolsó 3-4 oldal számomra nem hasznos a kérdés ügyében.
2016. aug. 29. 18:19
 53/54 anonim ***** válasza:
Nem tudok újdonságot írni. Természetesen beteges, de csak te tudod helyretenni a szüleidet.
2016. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

kérdező:

nézz a válaszok mélyére, ne csak felszínesen. Benne van mindegyikben a válasz. Nagykorú vagy, nyilván nem az a tanács, hogy sz*rd le a szüleidet, hanem az, hogy a saját életedet kell élned. Ezt értesd meg velük, te ismered őket, hogy hogyan kell ezt megtenned. Az oké, hogy féltenek, én már elmúltam 30, de anyámék még mindig féltenek (ha tudja, hogy motorozok a közelben, és mentőt hall, elkapja a szívgörcs, :D) ez "normális". De meg kell érteniük, hogy neked is van életed. Ennyi a lényeg.

És tényleg ne felületesen nézd a válaszokat, mindig nézz a mélyére (és ne csak a válaszoknak, hanem mindennek az életben) és megtalálod benne azt ami kell.

2016. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!