Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de a szüleim...

19 éves vagyok, de a szüleim nagyon fognak. Nem beteges az már?

Figyelt kérdés

Pár napja találkoztam a barátommal egy órára és úgy kéretőztem el a szüleimtől, hogy "egy óra múlva jövök". Erre azonban azt a választ kaptam, hogy mielőtt elmegyek, csináljam meg ezt meg azt (házimunka), ami azért időbe telt. Aztán elmentem és 70 perc múlva értem haza. A szüleim nagyon leszidtak, hogy hogy mertem késni . Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen ő miattuk nem tudtam időben elindulni. És amúgy is, 10 perc késésen nem kellene így fennakadni, 19 éves vagyok és semmi dolgom nem volt, sehova nem kellett sietni utána.


Nem értem, hogy miért csinálják ezt velem, mielőtt lett barátom, nem jártam el sehova és szerintem most inkább örülniük kellene.

Mit gondoltok erről?


2016. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
46%

Miert is vagyok undorito ? mert nem ertek egyet veled?

Tehat aki mas nevelesi es eletvezetesi elvek szerint el az szamodra undorito.aha nagy iq re vall ez a nezet

2016. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
27%
14 évesen nem lehet diákmunkázni... Buktad.
2016. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
46%

De lehet buktad

Nyugat eu orszagban elunk es lehet 14 eves kortol pl paradicsomot szedni viragot kotni boltban arut tolteni

2016. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
59%

14-esnek:

"Élje csak az életét, én azt várom el tőle, hogy legyen boldog, és a lehető legkevesebb kompromisszummal éljen, lehetőleg úgy, ahogy neki tetszik (persze törvénytisztelően, hogy ne üsse meg a bokáját) inkább másokat irányítson úgy, hogy alkalmazkodjanak hozzá, mint hogy ő alkalmazkodjon, vagy meghunyászkodjon bárkinek is."


Szóval legyen önző, erőszakos, törtető; éljen mások rovására?

Na, ezek aztán "szép" nevelési elvek!

Sőt, megsúgom, hogy az ilyen ember előbb-utóbb megszegi a törvényt is.

2016. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
44%

19-esnek:


Azért az, amikor otthon vállalsz részt a házimunkában; nem egészen ugyanaz, mint mikor idegeneknek kötelezően "önkénteskedsz".


Az persze igaz, hogy ezt nem a randi rovására kell tenni; és az is fura (mint már írtam), hogy a kérdezőnek 19 évesen még "kéretőznie" kell otthonról.

2016. aug. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
23%

25-ösre:


"az igazi iskola, tanár az az élet, és bármilyen furcsa, az utca."


Az utcán csak a drogozást lehet tanulni.

2016. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%

Na jött egy pár olyan komment, amiből ordít, hogy egyeseknek az lövésük sincs, hogy mi van az "értelmiségi világ burkán" kívül.

34-nek: igen legyen önző. Én sokáig nem voltam önző, mindenkinek segítettem ahogy tudtam. De az elmúlt tizenpár évben megtanultam, hogy csak én számítok, és csak magamra számíthatok. Akiknek önzetlenül segítettem, jó ha csak lesz*rtak amikor nekem lett volna segítségre szükségem. Olyanom szúrtak sokszor hátba, akiktől szinte a legkevésbé vártam volna. Én levettem ezért a kezem az emberekről. Páromat és a gyerekemet segítem, ennyi. Ja, és megsúgom, a törvényeket betartom, a stiklizés nem az én világom, szeretek nyugodtan aludni, és nem vagyok sitten.


36-nak:

Tipikus, filmekből és híradóból táplálkozó "jólnevelt" polgárdroid vagy, már bocs. Ez az utcán csak a drogozás, bla bla (gondolom szerinted a diszkó is csak a drogról szól). A fő dolog, amit az utcán megtanulsz, az kiállni magadért, valamint kivívni a tiszteletet. A valódi tiszteletről beszélek, nem arról a látszatról, amit a főnök kap az irodában csak azért, mert mindenki félti a pozícióját és fizuemelésért nyalizik. Én is sokáig burokban éltem, mert féltettek otthon, stb, de felbecsülhetetlen tapasztalatokat szereztem később, amikor belecsöppentem az "utcai életbe". És sose lettem drogos, nem is próbáltam, mert sose vonzott. Inni ittam, igen, de már az is a múlt. Megvolt, jó volt, ennyi volt. De az utca nevelése alatt ne csak a bandázást értsd. Taxisként kint az éjszakában is értékes élettapasztalatot lehet szerezni (amik valóban az életképességedet fejlesztik, tudom közhely, de odakint fokozottan igaz, ember embernek farkasa). Ezeket a tapasztalatokat egy iroda védelmező falai között sose szeded össze, de könyvekből se tanulod meg.

Az, hogy a továbbtanulást meg az iskolázottságot nem tartom sokra, az személyes tapasztalat. Nekem monták, hogy megvan az eszem hozzá, tanuljak tovább. Megtettem, rácsesztem. Jelenlegi főnököm és sok munkatársam agyoniskolázott, de az iroda világán kívül életképtelen. Ha valamit nem tud megoldani billentyűzettel, akkor meg van lőve. Erre semmiképpen nem akarom nevelni a gyerekemet.

2016. aug. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem hogy önszántukból dolgoznak az 51 %os gyerekei. Sztenmn rá vannak kényszerítve.
2016. aug. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
42%

Igen ostorral vannak kenyszeritve.

Mennyit tudsz te a nyugat eu diakokrol ?

Mindenki dolgozik vendeglatas boltok turizmus diakokat foglalkoztat.

A gyerekek szivessen dolgoznak amig te max a Balatonra viszed oket anyuci penzen addig az en gyerekeim azsiaban csavarognak hatizsakkal es asztraliaban dolgoznak onlenteskent.

Vilagot latnak nyelveket tanulnak buvardiplomat szereznek .

Evkozben ocska bicivel jarnak mindenhova ill a tomeg koz ingyenes nekik.

Dolgoznak tanulnak es bulira is jut ido.

Minden evben 3 hetet vilagot latnak.

Ez itt a kultura

18 evesen diakhazba koltoznek fuggetlenek lesznek bar a szennyest hazahozzak hetvegen.

A szulok nem tartjak el a diakokat van diakhitel amit nem kell visszafizetni ha 6 even belul diplomat szerzel.

2016. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
65%-os, annyira nevetséges ez a mesterkélt "utcai vagányság". Minden sorodból üvölt, hogy lenézed azt aki diplomás, és kényelmes irodai munkája van. Bezzeg akit az "utca nevelt" meg szart bele a tanulásba az de életképes, és király. Te most magadnak magyarázkodsz, és bizonygatsz, vagy csak szimplán utálod a tanultabb, és szellemi munkát végzőket? Belekötni abba a szóba hogy CV?? :D nevetséges vagy. Én sem szeretem a sznobizmust, de te már a másik véglet vagy. Mégis hogy jössz te ahhoz, hogy minden diplomás, irodában dolgozó embert így minősíts, és egy kalap alá vedd az összeset? Magaddal van bajod, rendezd el egyedül, de ne pocskondiázz. Mert amíg én szellemi munkát végző diplomás nem fröcsögök a 2 kezű munkás, egyszerűbb emberekre, sőt tisztelem is őket, addig te se beszélj ilyen stílusban az "aktakukacokról", meg nevezd őket életképtelennek. Egy beképzelt, fölényeskedő pökhendi ember vagy, akinek valószínűleg belső komplexusai vannak, másként nem harapna mindenkire, aki picit is többre vitte mint ő.
2016. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!