Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de a szüleim...

19 éves vagyok, de a szüleim nagyon fognak. Nem beteges az már?

Figyelt kérdés

Pár napja találkoztam a barátommal egy órára és úgy kéretőztem el a szüleimtől, hogy "egy óra múlva jövök". Erre azonban azt a választ kaptam, hogy mielőtt elmegyek, csináljam meg ezt meg azt (házimunka), ami azért időbe telt. Aztán elmentem és 70 perc múlva értem haza. A szüleim nagyon leszidtak, hogy hogy mertem késni . Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen ő miattuk nem tudtam időben elindulni. És amúgy is, 10 perc késésen nem kellene így fennakadni, 19 éves vagyok és semmi dolgom nem volt, sehova nem kellett sietni utána.


Nem értem, hogy miért csinálják ezt velem, mielőtt lett barátom, nem jártam el sehova és szerintem most inkább örülniük kellene.

Mit gondoltok erről?


2016. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
22%
41%-os, mindenki magából indul ki :) Csak mert te egy elkényemesedett hülyegyerek vagy, akit anyuci-apuci burokban tart, és minden a feneked alá van téve, más még dolgozhat önszántából.
2016. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

40-es, bocsánat, elfelejtettem odaírni, hogy tisztelet a kivételnek. Sajnos a személyes tapasztalataimról beszélek. Úgy, hogy van tapasztalatom elég vegyesen az életből. Voltam már segédmunkás, dolgozam műhelyben, irodában, szalag mellett, diszkóban, panzióban, stb. Sok mindenbe belekóstoltam. Magam is diplomás vagyok, de annyi beképzelt, arogáns, öntelt majommal, mint az irodista éveim alatt sehol máshol nem találkoztam. És nem azzal van bajom, ha valaki többre viszi. Egyébként is,mit nevezünk annak? Magasabban ül a ranglétrán? Netán dagadtabb a bankszámlája? Eltéved a házában, mert akkora? Évente kétszer nyaral? Stb. De ez mind csak látszat. Oké, megtehet dokmindent, hatalmat érezhet, mert emberemet irányít. De legbelül elégedett? Az ilyeneknek max a 20%-a igen. A többinél a megfelelés, meg a versengés.

A javait sose irigyeltem senkitől, csak az irritál, ha ettől többre tartja magát másoknál. Én is "többre vihettem volna", de nem akartam, mert minek? Hajszoljam a javakat és örlődjek fel? A vége úgyis ugyanaz lesz, földet rá, csak nem mindegy, hogy az addigi úton stresszes vagy e, vagy nem. Mert ha a pozícióval járó stresszt el kellene viselnem, akkor hiába lenne több zseton, cseszhetném, mert nem bírnám kiélvezni.

De csak röviden: az egyszerű emberekkel pozitív tapasztalataim vannak, az állítólagos értelmiséggel pedig szinte csak negatív.

2016. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
41es, a környezetemből indultam ki. Nem találtad el. Dolgoztam nyáron, a pénzt a szüleimnek adtam. Ennyit arról hogy minden a seggem alá van téve. Viszont jövőre kizárt hogy dolgozni fogok, elég volt már.
2016. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

De csak röviden: az egyszerű emberekkel pozitív tapasztalataim vannak, az állítólagos értelmiséggel pedig szinte csak negatív


kár volt a körítés, a lényeg ebben a mondatodban van. Képzeld én meg találkoztam már jó pár egyszerű emberrel akinek egy jelentős része sötét volt, a tetejében meg primitív is, egy kukában több értelmet lelek, mint ezekben...mégsem kezdek el erről "tanulmányt" kerekíteni. Neked nem szimpatikusak a diplomások, ennyi, inkább valld be. Többre tartod az egyszerű embereket. Holott egy ember nem a papírtól vagy annak hiányától válik azzá, tehát kár ezen lovagolnod. Mindenki azt vesz észre amit akar.

De kérdezd már meg magadtól, mi lenne a világgal ha hirtelen eltűnne minden szellemi munkát ellátó ember? Megsúgom, pont az, ha eltűnne minden fizikai munkát végző ember. Kellenek diplomások, ezt a demagóg baromságot meg kérlek, majd vezesd le az orvosnak is aki majd egy nap talán megmenti az életed, vagy a mérnököknek is akinek köszönhetően van az autó a popód alatt, vagy ház a fejed fölött, vagy akiknek köszönhetően nem szakad le egy híd stb...de igazából bárki aki szellemi munkát végez ugyanúgy segít neked és embertársaidnak, mint nekem az eladó a boltban, vagy a pincér, aki kihozza a kajám stb...Mind emberek vagyunk és nem a papírunk miatt leszünk olyanok amilyenek. Kéne némi tisztelet egymás iránt, tudod? Miért ne lenne elégedett, aki sikeres és gazdag? Nevetségesek még a felvetéseid is. Biztos akad kivétel, de igen is az a helyzet, hogy nem mindegy, hogy el kell e gondolkodni hó végén, hogy miből fizeted a rezsit, hogy a gyereknek telik e mindenre amit meg kell venni, sulihoz stb, ruhák, hogy jut e kikapcsolódásra, vagy biorobot vagy az év minden napján, hogy van e félretett pénz egy egy váratlan nagyobb kiadás esetén.....folytassam még? Mindenki arra vágyik, hogy sikeres legyen, és legyen pénze mindenre. Valahogy nehéz elhinni, hogy visszautasítanál pl egy lottó ötöst...

2016. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szép kis vita forrt itt ki. Köszönök minden egyes választ.

Sajnos én is tudom, hogy nem egészséges az anyámmal a viszonyom, kezdve az "elkéretőzéssel", de sajnos megköveteli és még nagyon sok mindenben irányít.

Többen kérdezték, hogy tanulok-e, vagy dolgozom. A nyáron dolgoztam, most pedig egyetemre megyek, hamarosan költözöm is. Már nagyon várom, mert itthon sajnos minden nap veszekedés van és én ezt lelkileg nem nagyon bírom. Az anyukám minden létező dologba beleüti az orrát, soha semmi nem jó nekem és folyton engem szid.

Nagyon sokat segítek neki a házimunkában és amikor elmegy bevásárolni, én mindig itthon várom és segítek neki bepakolni magamtól. Valamelyik reggel is így történt, majd miután elpakolásztam, ő elkezdett belém kötni, variálni az általam már megtervezett költözéssel, majd mikor nem voltam vevő az ötletére, ami az volt, hogy a költözés után még jöjjek haza, de én nem akartam, mert az egész út felesleges lenne és másnap akkor is vissza kell mennem, továbbá meg volt beszélve, hogy ott alszik aznap a barátom. Ezen ő teljesen kiborult, ordítozott velem egész nap, szidta a barátomat, mint a lovat, meg engem is. Pedig az egész egy kis hülyeség, de ő nem hajlandó megérteni, hogy az én barátom költségén nem fogunk anyám kedvéért 100-200 kilómétereket autókázni.


Nagyon-nagyon elegem van már, lehet, hogy el sem kezdem a sulit, inkább keresek munkát az új városban.


Ha valaki még jár erre, tud tanácsot adni nekem?

2016. aug. 28. 12:33
 46/54 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Ha anyudék támogatnak a fősulin, akkor jogosnak érezheti, hogy beleszól, bár szerintem akkor sem helyes. Ha melóval eltartod magad a sul mellett, akkor semmi köze hozzá.

44-nek:

Írtam már, hogy tisztelet a kivételnek, biztos akad, csak sajnos nekem nem volt szerencsém hozzájuk. Nyilván szükség van valamennyi szellemi munkásra, de nem ennyire. Illetve nem kellene túlértékelni semmilyen formában, ha már ugyanúgy van rájuk szükség mint a kétkezi munkásra. Régebben láttam egy korabeli irományt a 40-es évekből, és a szakmunkás kb másfélszer, a mester v technikus majdnem kétszer annyit keresett, mint egy diplomás. Tehát ha már szükség van mindenkire, akkor EGYENLŐEN kéne megítélni, mind javadalmazás, mind egyéb szempontból. Illetve az oktatásnak se kéne annyira propagálni a diplomaszerzést, mert fossuk magunkból sajnos a diplomásokat, akik nagy része árufeltöltőként végzi, miközben jó szakembetből (kőműves, asztalos, de még a pék is) hiány van. Sokakat rávettek a felsőoktatásra, doplomára, mondván hogy megvan az esze hozzá. Igen, de ha ő mondjuk hidegburkoló akart volna lenni, ugyanazzal a szellemi képességgel amivel diplomát szerzett, lehet hogy azt szívvel-lélekkel csinálná. Sajnos manapság tényleg divatcikk a diploma, akiket meg nem vesznek flöl fősulira, azok tanulnak -általában- szakmát, és ez sajnos meglátszik akkor, ha bármilyen szakembert keresel. Ugyanúg sok diplomásnak is "belesz*rok" hozzáállása van, mert pl szivesebben lett volna buszsofőr. Letudja a feladatait, de nem "él együtt" a melójával. Ismerek autószerelőt, akinek az az élete, amióta az eszét tudja, és ha valami baj van a verdával bármikor, szó szetint bármikor zavarhatom, nem vágja rám a telefont, hogy ne zavarjam. Ellemben én most irodában dolgozom még egy darabig, de letelik a munkaidőm, és másnap reggelig én "megszüntem" a munkatársak számára, mert lesz*rom az egészet. Letudom a szükségeset és csá, mert nem érdekel.

2016. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

44-nek még egy pici:

Valóban nem dobnék el egy lottó 5öst, de nem is változtatna meg. Ugyanúgy élnék, mint most, nem akarnék nagyobb lakást vagy házat, újabb, jobb autót, és ugyanúgy nem járnék el nyaralni, mert nem vonz. A napi megélhetés szerencsére nem jelent gondot, váratlan kiadást tudok fedezni, ha kell. Ha 3x ennyit keresnék, akkor se költenék más dolgokra, mint most, max méginkább stresszes lennék, amire tuti rámenne a családom.

Lényegében ha pihenni akarok, az szinte ingyen van, mert megnézek itthon egy filmet, vagy sétálok egyet. A számlákat, kaját tudom fizetni, gyereknek van kaja, ruha, játék, autóban mindig van benzin. Mi kell több?

2016. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az iskolát SEMMIKÉPP NE HANYAGOLD, ha lehet!

2016. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

44nek mégegy:

Valóban nem a papírtól lesz senki az aki, elvileg. Csak sokakat indokolatlanul meváltoztat. És igen, vannak primitív emberek, de eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy hiába buta, tanulatlan, tudatlan, ha segítség kellett, mindig számíthattam az egyszerű emberekre.

2016. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

"Illetve az oktatásnak se kéne annyira propagálni a diplomaszerzést, mert fossuk magunkból sajnos a diplomásokat, akik nagy része árufeltöltőként végzi, miközben jó szakembetből (kőműves, asztalos, de még a pék is) hiány van."


Az önmagában igaz, hogy túl sokaknak, túl könnyen, sokszor fölösleges szakokon adnak ki diplomát.

De ez nem ok arra, hogy általános előítéletet táplálj a diplomásokkal kapcsolatban.


Aki pedig lusta, öntelet, bunkó az nem azért az; mert pl. hidegburkoló akart lenni, hanem egyszerűen azért, mert olyan ember. Diplomásban és nem diplomásban egyaránt van ilyen.

2016. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!