Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de a szüleim...

19 éves vagyok, de a szüleim nagyon fognak. Nem beteges az már?

Figyelt kérdés

Pár napja találkoztam a barátommal egy órára és úgy kéretőztem el a szüleimtől, hogy "egy óra múlva jövök". Erre azonban azt a választ kaptam, hogy mielőtt elmegyek, csináljam meg ezt meg azt (házimunka), ami azért időbe telt. Aztán elmentem és 70 perc múlva értem haza. A szüleim nagyon leszidtak, hogy hogy mertem késni . Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen ő miattuk nem tudtam időben elindulni. És amúgy is, 10 perc késésen nem kellene így fennakadni, 19 éves vagyok és semmi dolgom nem volt, sehova nem kellett sietni utána.


Nem értem, hogy miért csinálják ezt velem, mielőtt lett barátom, nem jártam el sehova és szerintem most inkább örülniük kellene.

Mit gondoltok erről?


2016. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
38%
akartam mondani 18-as, bocsánat
2016. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

az otthoni dolgokból vegye ki a részét, és nem marad ideje másra


én nem tudom te milyen életet éltél/élsz hogy ez a 2 együtt jár. Én a saját szobámat kamaszként főként egyedül takarítottam anyumnak besegítettem ebben, abban, el is várta. De mellette tök sokat lógtunk kint, akkor még nem volt netes korszak, bicajoztunk, kiültünk egy játszóra beszélgetni stb. És ha tanulni kellett akkor meg tanultam. Nem tudom egyesek, jóhogy nem már burokba tartják szegény szegény tiezenéveseket, mert nekik de rossz. Időbeosztás kérdése, és jut mindenre idő. Nem kéne ennyire túlozni ezzel a témával kapcsolatban. Ő is abban a lakásban lakik, ugyan már talán tegyen keresztbe 2 fűszálat. Egy család ezért család, segítünk egymásnak.

2016. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
0%
19, nem azt mondtam, hogy ne tegye, de ne az egyéb programjától vegye el az időt. Első az saját maga (még csak nem is a suli). Nekem se volt soha első a suli, mégis szakmám, nyelvvizsgám, diplomám van (ez utóbbi nem tudom minek, de van). Mindig első a magánélet, barátnőztem, haverokkal lógtam, a minimálisan szükségeset foglalkoztam a sulival, és kész. Sose törekedtem a jobbnál jobb eredményekre, csak görbüljön, az a lényeg, és meglett. Nem vagyok maximalista. Első az, hogy jól érezd magad, és ha a beledet kihajtod, erre nem marad időd. A gimnáziumot végigbukdácsoltam, épphogy átengedtek, mert nem érdekelt. A szakmámat színötösre végeztem, mert érdekelt, a főiskolán is jó jegyeim voltak, mert ösztöndíj járt érte (de őszintén nem kellett magam megerőltetni miatta, csak bejárni órára, hogy utána ne kelljen sokat tanulni, és nem is kellett). Mindig az volt az első, hogy jól érezzem magam. A többi jöhetett utána. És akik a kötelezettségeket helyezik előre fiatalon ahelyett, hogy jól éreznék magukat, felnőttként ők lesznek a megfásult, besavanyodott, mindenkit a jelenlétükkel lelombozó karakterek. Erre nem vágytam soha, és a lelke mélyén más se vágyik, csak felülírja bennük a megfelelési kényszer (szülőnek, főnöknek, egyéb elvárásoknak, tök mindegy). Ha nem tanulod meg lesz*rni a dolgokat, annak hosszú (de lehet rövid) távon bizony súlyos következményei lesznek (egészség), de akkor már jön az, hogy késő bánat.
2016. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
Na álljon meg a menet. Megint miért magadból indulsz ki?? Ha neked nyelvvizsgád diplomád szakmád van és kb sz@artál bele a tanulásba, az nagyon szép és jó, mert akkor te irtó jó képességű lehetsz, de az megvan hogy nem mindenkinek megy így? Biztasd csak nyugodtan a saját gyerekedet is majd arra h hanyagolja a tanulást, minek az, de ha azzal szembesülsz hogy neki nem megy pikk pakk, és ezáltal nem viszi semmire, akkor majd ne csodálkozz. Sokaknak nem annyi az egyetem hogy bemegy max az órákra és annyi, hanem leül és tanul. Ez ellen meg harciaskodhatsz nyugodtan de többnyire csak így tud elérni később bármit is.
2016. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
0%

akkor most álljon meg a menet.

Túl sokra én se vittem, mindezzel a cuccal taxis voltam, most irodista vagyok, de készülök vissza taxisnak. Az más kérdés, hogy azért, mert szeretem csinálni. És igen, nem fogom a gyerekemtől elvárni, hogy tanulja ki a belét, mert nem garancia arra, hogy utána jó lesz. De ha azt csinálja, amit szeret, amiben jó, na abban van perspektíva. csak egy példa, ha megtanul gitározni,és tehetséges, szereti, akkor csinálja azt, akár a suli rovására is, mert abból is meg tud majd élni. de mondhattam volna bármi mást is. Az iskola nem nevel az életre, csak lexikális tudást ad, amivel max egy TV-s vetélkedőn kereshetsz sokat. az igazi iskola, tanár az az élet, és bármilyen furcsa, az utca.

2016. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
Igen de ha átlag gyerek, aki nem tűnik ki semmivel úgy nagyon nagyon, és még biztatod is rá, hogy szarjon a suliba, akkor marha nagy jövője lesz :) de te tudod elvégre te gyereked.
2016. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
36%

CV teljesen elfogadott rovidites mindenhol legalab is az en szakmamban.

Nem szakmadban dolgozol ? Szomoru akkor minek tanultal.

En szakmamban dolgozom es munka mellett vegeztem nem szuleimen eloskodve hanem 3 muszak mellett ill kesobb a mastert hetvegi munka mellett

2016. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normàlis. Már felnőtt vagy, nehogy már megszabják, hogy mennyi ideig lehetsz a barátoddal. Egyébként jó pár emberen beszarok itt. Mi az, hogy örüljön hogy eltartsák? 19 évesen lehet, hogy még tanul, vagy dolgozik.-.- Nem úgy működik, hogy az embernek lesz munkája és egyből eltud költözni. Az, hogy meg a szülein élősködik az meg túlzás.
2016. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
27%
Undorító vagy 51%-os. Remélem nem lesz gyereked.
2016. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
44%

Undorito ? szerinted.

Van gyerekem hanyatt fogsz esni 5 gyerekunk van ebbol ketto nevelt es harom sajat.

3 lakik otthon ketto mar felnott.

Minden gyerek nalunk diakmunkazik 14 eves koratol onszantabol mert igy neveltuk.

Es a nagyok tovabbtanultak es mindig volt munkajuk is.

2016. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!