Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem akarom még...

Mit tegyek ha nem akarom még bemutatni páromat a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Feltettem itt egy kérdést tegnap arról, hogy hogyan szójak a szüleimnek a barátomról. Egy kérdéssel még ki szeretném egészíteni.Még a létezéséről sem tudnak a szüleim,de mivel a párom fel szokta hozni egy párszor a szülő témát, megfordult a fejemben hogy lassan talán "illene" bemutatni is.

4 hónapja vagyunk együtt, még csak kétszer találkoztunk, viszont ha szólok róla a szüleimnek a következő vagy azutáni találkozón biztos el kéne hoznom magamhoz hogy megismerjék.És én rettegek ettől.

Apával még nincs is nagy baj, csak túlságosan aggódik értem, én igazából anya miatt félek.Mindenkiben csak a rosszat látja, ahogy a mamám is, és biztos elsőre kiszúrná az összes rossz tulajdonságát és nem hagyna békén vele. Félek, hogy eltiltanának tőle, vagy a srác nem szeretne ide jönni többet a rossz élmények után.

Még a barátnőimnek sem merem bemutatni a szüleimet, nem is nagyon szoktam, mert nagyon jól ismerem már őket.

Mit tegyek? Nagyon félek hogy lassan itt lenne az ideje hogy találkozzon anyáékkal:(

17/l



2016. aug. 27. 08:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom tud a srac a fajdalmas gyerekkorodrol is. Akkor csak megerti, hogy te meg nem szeretned kitenni magad ennek.


Tudom. Beleszolok...

14 voltam, amikor lett netunk, most 26 vagyok. Az van, tudod, hogy en is sokat ismerkedtem a neten, szinten szocfobias.voltam tininek. Ezek a kapcsolatok minding ugy indultak, hogy honapokig beszelgettunk elotte, es jool megismertuk egymast.Aztan testileg is, es egy Ido utan mar meg a heti 1 talalkozas is keves volt. Lettek volna igenyeink mind testikeg, mind a konkret kozos programokat, vagy csak egy olelest illetoen. Egy Ido utan mar nem lehet mirol beszelni, megunod a skypeot,megunod a kozos kockulast, megunod, hogy sosincs ott, bezzeg a par selotted a tescoban egyutt veszi amosoport. En is kulonlegesnek es erettebbnek gondoltam magam. Persze, ez nem volt igaz. Rad sem az. Senkire sem. Olyan meg nincs, hogy "csak" 2 ev. A te korodban nem tartanak fel evig a kapcsolatok, nemhogy 2 evig. Regen, amig csak leveleztek, par honap volt a jegyesseg, nem veletlen, aztan aso-kapa. Nem veletlen, ezt nem lehet birni. Ti se fogjatok. Tudom, azt hiszed, remeled, hogy igen. De nem. 4 honap alatt meg 2 talalkozas az minden, csak nem kapcsolat. Sajnalom, de li fogod noni ext a naivitast.

2016. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem tud a gyerekkoromról csak pár részletéről, nem igazán szeretek senkinek se mesélni róla, főleg mert most már nem olyan rossz a helyzet mint akkor.Nem tudom mit tegyek, mert lehet hogy illene legalább egyszer bemutatni őket, de az is lehet hogy megmondom neki hogy nem szeretném ha megismerné őket és elmondom miért.Az a baj hogy ha nem akarnám bemutatni, tudni akarná hogy miért nem, és ha elmondanék neki mindent, akkor ahogy már az előbb is írtam, valószínűleg elintézné azt a találkozót hogy megmondja nekik a magáét, és mivel már tényleg nem olyan rossz a helyzet mint régen, nem szeretnék balhét.


Utolsó:Sajnálom a rossz tapasztalatokat, és tudom hogy sok embernél így van ahogy mondod, de azért mi szeretnénk megpróbálni.Úgy érzem sikerülni fog átvészelni azt a kis időt, főleg mert mostanában borzalmasan gyorsan telnek az évek, főleg iskolaidőszakban, észre se vesszük és letelik az a 2 év:)

2016. aug. 28. 09:33
 23/24 anonim ***** válasza:
78%
Hat, nezd... O nem mondhatja meg nekik a magaet ugy istenigazabol. Meg ennyi Ido utan to is majdnem idegenek vagytok egymasnak, hat meg ok... Amugy is, ha szeret es tekintettel van rad, nem csinalja a fesztivalt. Ha a parodnak akarod nevezni vagy o akarja, hogy annak nevezd, akkor viselkedik. Kiakadhat nyugodtan, elmondhatja neked a velemenyet, ha gondolja, de a szuleid elott tessek kulturalt, felnott ferfikent viselkedni. Akarmilyenek is az oregek, ne adjon okot a tamadasra. Egy kapcsolat aldozatokkal, kompromisszukokkal, es neha lemondassal jar. Neki is. Te pedig ne felj meselni, segit a feldolgozasaban, es otr iskozelebb engeded egyuttal. Te ismered, neked kell tudnod, hogy talald.
2016. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Remélem igazad van.

Azért gondoltam hogy balhét rendezne mert nagyon érzékeny rá ha valaki bánt, nem csak testileg de akár szavakkal is.Viszont így belegondolva ha megmondanám neki hogy hagyja annyiban és ne rendezzen balhét a dologból biztos tudna viselkedni.

2016. aug. 28. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!